Ze świata

Lotto Soudal nie widzi miejsca dla Grega van Avermaeta

Firma CCC nie będzie od sezonu 2021 finansować drużyny zarządzanej przez Jima Ochowicza, który szuka już nowego sponsora. Co stanie się z zawodnikami z aktualnego składu? Co z Gregiem van Avermaetem?

Mistrz olimpijski z Rio de Janeiro (2016) głęboko wierzył, że koncern Dariusz Miłka upora się z kłopotami spowodowanymi kryzysem w czasie pandemii i pozostanie przy zespole. Stało się inaczej. Doświadczony Belg nie wyklucza więc zmiany barw klubowych.

Do Lotto Soudal raczej nie trafi, chociaż świetnie się zna z Johnem Lelanguem z czasów w BMC Racing. W rozmowie z dziennikarzami gazety „La Derniere Heure” Lelangue powiedział, że taki transfer byłby wyrazem braku szacunku zarówno wobec Van Avermaeta, jak i jego kolarzy.

Greg jest super zawodnikiem, kocham go, ale jego przejście, przejście specjalisty od klasyków, do ekipy, która już tych specjalistów od flandryjskich klasyków posiada, nie miałoby zupełnie sensu

– tłumaczył.

Dla Lotto Soudal ścigają się Philippe Gilbert, John Degenkolb oraz Tim Wellens.

Wolfgang Brylla

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

28 kwietnia 2024, 17:29