Nacer Bouhanni pominie Tour de France

Nacer Bouhanni w porozumieniu z kierownictwem sportowym drużyny Arkea-Samsic zrezygnował ze startu w Tour de France.

Francuz zdecydował się pominąć Grand Boucle ze względu na górski charakter wyścigu. W tym roku klasyczni sprinterzy otrzymają niewiele szans na zaprezentowanie swoich umiejętności w pełnej krasie.

Zespół Arkea-Samsic postawi na skład zbudowany wokół duetu Nairo Quintana-Warren Barguil.

Francuz przedstawił swoje plany na początek nowego-starego sezonu. Bouhanni skupi swoje siły na klasykach i mniejszych etapówkach. Kolarz z Aix-en-Provence powróci do rywalizacji podczas wyścigu Vuelta a Burgos (28 lipca 1 sierpnia), gdzie będzie mógł sprawdzić formę przed startem w klasyku Mediolan-San Remo (8 sierpnia).

Tour de France pozostaje moim wielkim celem, ale w tym roku nie sprzyja sprinterom. Wolę mieć szanse na wygranie na trasach innych wyścigów. Jestem szczery wobec siebie i ekipy

zadeklarował.

Jeśli mistrzostwa Europy odbędą się w Plouay w dniach 24-28 sierpnia to znany z bokserskiej pasji zawodnik chciałby zostać powołany do kadry przez selekcjonera Thomasa Voecklera. W narodowych barwach Bouhanni ostatni raz ścigał się podczas czempionatu w Katarze w 2017 roku.

Początek sezonu był dla Francuza bardzo udany. Bouhanni wygrał etap i zajął 2. miejsce w klasyfikacji generalnej wyścigu Saudi Tour; do swojego palmares dopisał także odcinek Tour de La Provence. Tym wrócił na zwycięska ścieżkę po nieudanym zakończeniu pięcioletniego okresu spędzonego w zespole Cofidis. W jego barwach nie mógł znaleźć porozumienia z kierownictwem zespołu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: