Vuelta a Espana 2020 skrócona do 18 etapów

Tegoroczna Vuelta a Espana będzie liczyła nie 21, a 18 etapów. Organizatorzy poinformowali o skróceniu wyścigu po odwołaniu trzech pierwszych odcinków, mających się odbyć w Holandii.

Dziś rano odpowiedzialny za hiszpańską etapówkę Unipublic poinformował, że rywalizacja nie rozpocznie się w kraju tulipanów z powodu efektów pandemii SARS-CoV-2. Holendrzy stwierdzili, że zorganizowanie trzech etapów jesienią, w późniejszym niż planowano terminie, będzie operacją zbyt skomplikowaną.

Najnowszy komunikat z Półwyspu Iberyjskiego mówi z kolei, że nie będą poszukiwani nowi chętni do zorganizowania trzech pierwszych etapów. Te zostaną po prostu skreślone, a wszystkie inne przesunięte do przodu.

Tym samym pierwszy etap poprowadzi po terytorium Kraju Basków, łącząc Irun z Arrate, znanym z wyścigu Itzulia Basque Country. Końcówka odcinka będzie pagórkowata, a 2 kilometry przed metą zakończy się Alto de Arrate, podjazd drugiej kategorii. Oznacza to, że już od pierwszego dnia powinniśmy zobaczyć w akcji głównych faworytów.

Razem z odwołaniem odcinków w Holandii zniknie również dodatkowy dzień przerwy, wymagany na przelot. W związku z tym pozostaną dwa, tak jak zwykle, a cały wyścig rozegra się w ciągu 20 dni. Jeżeli zostaną podtrzymane dotychczasowe dni rywalizacji, impreza powinna rozpocząć się we wtorek.

To pierwszy raz od 1985 roku, gdy Vuelta a Espana liczy mniej, niż 21 etapów – 35 lat temu, jeszcze wiosną, zaplanowano prolog i 19 odcinków. Ponadto, po raz pierwszy od 1961 rywalizacja rozpocznie się w Kraju Basków.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: