Mark Cavendish walczył z depresją

Mark Cavendish

Mark Cavendish w wywiadzie dla „The Times” przyznał, że przez długi czas zmagał się z depresją.

Problemy mistrza świata z Kopenhagi rozpoczęły się w 2017, kiedy zaraził się wirusem Epsteina-Barra. Choroba nie tylko odbiła się na jego zdrowiu fizycznym. W sierpniu 2018 lekarze stwierdzili u Brytyjczyka depresję.

Presja i wszystkie tego konsekwencje naprawdę zaszkodziły mojemu zdrowiu psychicznemu. Znalazłem się w matni. Leków nie brałem, ale otrzymałem pomoc. Wydaje się teraz, że udało mi się z tego wydobyć i znów mogę patrzeć na sprawy w pozytywny sposób.

– mówi.

Cavendish w zeszłym roku zwalczył również wirusa, lecz sportowa kariera 34-letniego sprintera zawisła na włosku. Pomocną dłoń otrzymał ze strony Roda Ellingwortha, który przed obecnym sezonem ściągnął go do Bahrain-McLaren. W nowej koszulce bez wyników zdążył zaliczyć Saudi Tour i UAE Tour, nim światowa pandemia storpedowała kalendarz.

Teraz nie tylko ja nie wiem co będzie dalej. Nikt nie może się ścigać i wszyscy siedzą w domu. Znam ten stan z ostatnich dwóch lat. Frustracja tu nie ma sensu. To, co możemy zrobić, to jak najlepiej dbać o swoje zdrowie i liczyć, że wkrótce wszystko wróci do normy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: