Grote Prijs Jean-Pierre Monseré 2020. Fabio Jakobsen pieczętuję pracę Deceuninck-Quick Step

Fabio Jakobsen

Fabio Jakobsen (Deceuninck-Quick Step) wygrał w Roeselare jednodniowy wyścig pamięci Jeana-Pierre'a Monseré'a.

Holender na finiszu pokonał dwójkę zawodników Cirus-Wanty Gobert: drugie miejsce zajął Timothy Dupont, a na trzecim miejscu uplasował się Alfdan de Decker. Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team) finiszował na 13. pozycji.

Rywalizacja przebiegała na niespełna 20-kilometrowej technicznej rundzie w okół miejscowości Roeselare, zawierającej dwa niegroźne podjazdy.

Odjazd dnia uformowali: Justin Wolf (Bike Aid) i Jens van den Dool (Metec-THK). Przez chwilę w czołówce utrzymywał się Lionel Tarminaux (Bingoal-Wallonie Bruxelles), który jednak zrezygnował z ucieczki. Dwójka uzyskała maksymalnie 5 minut przewagi nad peletonem, w którym rządy przejęły worldtourowe ekipy.

40 kilometrów przed metą nieudaną próbę przeskoku do dwójki harcowników podjął Torkil Veyhe (Riwal Readynez). Z ucieczki odpadł w tym punkcie Van den Dool. Chwilę później osamotniony Wolf został złapany przez rozpędzoną grupę.

Na ostatniej rundzie kontrolę w peletonie przejęli kolarze formacji Deceuninck-Quick-Step, którzy nie pozwolili rywalom na akcje zaczepne na technicznych rundach.

Dwa kilometry przed metą na czele pojawił się pociąg Fabio Jakobsena. Holender prowadzony jak po sznurku przez zespołowych kolegów w znakomitym stylu sięgnął po triumf w belgijskim wyścigu. Podium uzupełnili kolarze Circus-Wanty Gobert, którzy najlepiej poradzili sobie w przepychance za plecami mistrza Holandii.

Wyniki Grote Prijs Jean-Pierre Monseré 2020 (1.1), Hooglede - Roeselare (196,8 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Fabio JakobsenDeceuninck-Quick Step4:41:27
2.Timothy DupontCircus-Wanty Gobert
3.Alfdan de DeckerCircus-Wanty Gobert
4.Luca MozzatoB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
5.Thomas BoudatTeam Arkéa Samsic
6.Boris ValleeBingoal-Wallonie Bruxelles
7.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
8.Christophe NoppeTeam Arkéa Samsic
9.Oscar GattoBora-hansgrohe
10.Enzo WoutersTarteletto-Isorex
11.Aaron GrosserBike Aid
12.Emiel VermeulenNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
13.Stanisław AniolkowskiCCC Development Team
14.Nikolas MaesLotto Soudal
15.Jesper AsselmanMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
16.Fabio van Den BosscheSport Vlaanderen-Baloise
17.Rory TownsendCanyon dhb p/b Soreen
18.Daragh O'mahonySwiftCarbon Pro Cycling
19.Jens van Den DoolMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
20.Louis BendixenTeam Coop
21.Thimo WillemsSport Vlaanderen-Baloise
22.Piotr HavikRiwal Readynez Cycling Team
23.Alex VogelSwiss Racing Academy
24.Justin TimmermansVolkerWessels-Merckx
25.August JensenRiwal Readynez Cycling Team
26.Martijn BuddingRiwal Readynez Cycling Team
27.Nick BrabanderVolkerWessels-Merckx
28.Olav HjemsÆterTeam Coop
29.Jason van DalenMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
30.Ivan CentroneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
31.Timon RueggSwiss Racing Academy
32.Dylan BouwmansMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
33.Mathias ReutimannSwiss Racing Academy
34.Ryan ChristensenCanyon dhb p/b Soreen
35.Szymon KrawczykCCC Development Team
36.Ivar SlikÀ BLOC CT
37.Aksel NommelaBingoal-Wallonie Bruxelles
38.Stefano OldaniLotto Soudal
39.Yves LutolfSwiss Racing Academy
40.Thomas JosephTarteletto-Isorex
41.Niels van EkerenVolkerWessels-Merckx
42.Daniel OssBora-hansgrohe
43.Lucas CarstensenBike Aid
44.William BjergfeltSwiftCarbon Pro Cycling
45.Iver KnottenTeam Coop
46.Fredrik DversnesTeam Coop
47.Adrien GarelB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
48.Kenneth van RooySport Vlaanderen-Baloise
49.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
50.Stijn AppelÀ BLOC CT
51.Szymon TraczCCC Development Team
52.Maxime VantommeTarteletto-Isorex
53.Patrick GamperBora-hansgrohe
54.Sjoerd BaxMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
55.Robert ScottCanyon dhb p/b Soreen
56.Jacob ErikssonTeam Coop
57.Ross LambSwiftCarbon Pro Cycling
58.Alan RiouTeam Arkéa Samsic
59.Damian PapierskiCCC Development Team
60.Peter WilliamsSwiftCarbon Pro Cycling
61.Adriaan JanssenÀ BLOC CT00:10
62.Aden PatersonÀ BLOC CT
63.Wesley KrederCircus-Wanty Gobert
64.Rens TulnerVolkerWessels-Merckx
65.Meindert WeulinkÀ BLOC CT
66.Jérémy LecroqB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
67.Ben HardySwiftCarbon Pro Cycling
68.Brian van GoethemLotto Soudal
69.Benoît JarrierTeam Arkéa Samsic
70.Jérémy LeveauNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
71.Jeroen EyskensEvoPro Racing
72.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
73.Marco DoetsÀ BLOC CT
74.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
75.Kévin LedanoisTeam Arkéa Samsic
76.Erik Bergstrom FriskBike Aid
77.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise
78.Pierre IdjouadieneNatura4Ever-Roubaix Lille Métropole
79.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic
80.Julien MoriceB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
81.Bert de BackerB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
82.Jonas van GenechtenB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
83.Marcus BurghardtBora-hansgrohe00:16
84.Jacob ScottCanyon dhb p/b Soreen00:26
85.Gilles de WildeSport Vlaanderen-Baloise
86.Kevyn IstaBingoal-Wallonie Bruxelles
87.Ludwig de WinterCircus-Wanty Gobert00:32
88.Shane ArchboldDeceuninck-Quick Step
89.Ludovic RobeetBingoal-Wallonie Bruxelles
90.Dimitri PeyskensBingoal-Wallonie Bruxelles
91.Franklin SixBingoal-Wallonie Bruxelles00:35
92.Trond TrondsenTeam Coop00:42
93.Stijn SteelsDeceuninck-Quick Step00:47
94.Ruben EggenbergSwiss Racing Academy01:05
95.Abram StockmanTeam SKS Sauerland NRW
96.Jannik SteimleDeceuninck-Quick Step01:55
97.Ben WalshEvoPro Racing
98.Brent van MoerLotto Soudal
99.Thomas StewartCanyon dhb p/b Soreen02:20
100.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team03:21
101.Tord GudmestadTeam Coop03:25
102.Lionel TaminiauxBingoal-Wallonie Bruxelles03:52
103.Gianni MarchandTarteletto-Isorex
104.Benjamin DeclercqTeam Arkéa Samsic04:30
105.Elias van BreussegemTarteletto-Isorex05:33
106.Justin WolfBike Aid
107.Julian BraunTeam SKS Sauerland NRW
108.Cyrus MonkEvoPro Racing
109.Vitor Zucco SchizziEvoPro Racing
110.Aaron KearneyEvoPro Racing
111.Daniel BichlmannBike Aid
112.Thijs de LangeMetec-TKH Continental Cyclingteam p/b Mantel
113.Michiel StockmanTeam SKS Sauerland NRW
114.Raphael KrahemannSwiss Racing Academy
115.Jesper SchultzRiwal Readynez Cycling Team
116.Michael van StaeyenTarteletto-Isorex
117.Nils WolfenbuttelVolkerWessels-Merckx
118.Kris BoeckmansB&B Hotels-Vital Concept p/b KTM
119.Oskar NisuEvoPro Racing
120.Jasper de PlusCircus-Wanty Gobert
121.Jesse de RooijBike Aid
122.Karol WawrzyniakCCC Development Team

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: