Eurosport przedłużył prawa do Tour de France i Vuelta a Espana

Eurosport - home of cycling

Eurosport pozostanie jedynym kanałem w Polsce, w którym fani kolarstwa będą mogli do 2025 roku śledzić Tour de France i Vuelta a Espana. Amerykańska stacja osiągnęła w tej sprawie porozumienie z Amaury Sport Organisation (ASO) i Eurovision Sport.

Na mocy umowy Eurosport pozostanie wyłącznym nadawcą najważniejszego kolarskiego wyścigu na świecie na 38 rynkach*. Tylko w Eurosporcie, który transmituje Tour de France od 1991 roku, widzowie zobaczą każdy etap od startu do mety. W 2019 roku stacja osiągnęła znakomite wyniki oglądalności podczas Wielkiej Pętli – liczba minut obejrzanych przez widzów w kanałach cyfrowych nadawcy w trakcie Tour de France wzrosła rok do roku o 95%, a oglądalność telewizyjna w Eurosporcie 1 na wszystkich rynkach o 4%. W Polsce w minionym roku Eurosport po raz kolejny pokazał, że jest najlepszym kanałem dla fanów kolarstwa. Przez 10 miesięcy stacja pokazała relacje z wszystkich najistotniejszych wyścigów, na czele z Wielkimi Tourami, wiosennymi klasykami, Tour de Pologne i mistrzostwami świata. Zasięg transmisji w polskim Eurosporcie wyniósł 7,6 miliona osób. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się także materiały kolarskie publikowane w mediach społecznościowych stacji, w których wideo osiągnęły ponad 6,5 miliona wyświetleń.

Porozumienie z ASO i Eurovision Sport obejmuje przedłużenie praw do transmisji Vuelta a Espana do 2025 roku. Od 2021 roku Eurosport rozszerzy prawa, zyskując wyłączność na 50 rynkach**. W ramach umowy stacja będzie mogła dostosować przekaz telewizyjny do swoich potrzeb, a także publikować wideo z najważniejszymi momentami wyścigu w swoich mediach społecznościowych.

Od 2021 Global Cycling Network (GCN) – siostrzana platforma Eurosportu – pokaże na żywo każdy Wielki Tour za pośrednictwem nowej aplikacji, która będzie w jednym miejscu zbierać wszystko, co najważniejsze dla miłośników kolarstwa.

Eurosport pozyskał także prawa do pokazywania kobiecych wyścigów na czele z Liège-Bastogne-Liège i Flèche Wallonne, które będą transmitowane po raz pierwszy w historii.

W styczniu 2019 roku Discovery nabyło większość udziałów w Play Sports Group, spółce-matce Global Cycling Network (GCN). Strategia digitalowa Discovery obejmuje m.in. transmisje wszystkich Wielkich Tourów, większości wyścigów w kalendarzu WorldTouru i ponad 100 innych kolarskich wydarzeń. Oprócz transmisji w telewizji, stacja oferuje kibicom kolarstwa relacje na żywo i na żądanie w Eurosport Playerze.

* Rynki z pełną wyłącznością praw, Tour de France (38): Polska, Albania, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Cypr, Estonia, Finlandia, Grecja, Gruzja, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Kosowo, Kirgistan, Liechtenstein, Litwa, Łotwa, Macedonia Północna, Malta, Mołdawia, Rosja, Rumunia, Serbia, Szwecja, Tadżykistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina, Uzbekistan, Węgry

** Rynki z pełną wyłącznością praw, La Vuelta (50): Polska, Albania, Andora, Armenia, Austria, Azerbejdżan, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czarnogóra, Czechy, Cypr, Estonia, Finlandia, Francja, Grenlandia, Gruzja, Irlandia, Islandia, Izrael, Kazachstan, Kosowo, Kirgistan, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Macedonia Północna, Malta, Mołdawia, Maroko, Monaco, Portugalia, Rosja, Rumunia, San Marino, Słowacja, Słowenia, Szwajcaria, Szwecja, Tadżykistan, Turcja, Turkmenistan, Ukraina, Uzbekistan, Węgry, Wielka Brytania, Włochy, Wyspy Owcze.

inf. prasowa

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: