Kolumbijczyk Nairo Quintana (Arkea-Samsic) wygrał Tour de la Provence. Czwarty, ostatni etap wyścigu należał do Owaina Doulla (Team Ineos).
26-letni Brytyjczyk pokonał na ostatnich metrach Matthiasa Brändle’a (Israel Start-Up Nation) i Iana Garrisona (Deceuninck-Quick Step).
Na zakończenie rywalizacji kolarzom pozostał pagórkowaty odcinek do Aix-en-Provence. W ucieczkę załapali się Romain Combaud (Nippo Delko One Provence), Owain Doull, Ian Garrison i Matthias Brändle, wypracowując przewagę, która 40 kilometrów przed metą sięgnęła 4:35.
Peleton rozruszała ekipa EF Pro Cycling, wspomagana przez NTT Pro Cycling. Zdecydowany pościg sprawił, że różnica zmalała do 2 minut, gdy do końca było 19 kilometrów Kolarze znaleźli się wówczas na ostatniej wspinaczce La Cride (2,6 km; 5,7%), gdzie do pracy włączyła się Astana. Różnica natychmiast spadła do 50 sekund.
Podjazd odciął jednak sprinterów i zmęczonych pościgiem kolarzy, prowadząca w przeważającej części w dół trasa również zaczęła sprzyjać ucieczce. Najbardziej na jej zakończeniu zaczęło zależeć Team Sunweb, jednak czwórka obroniła minimalną przewagę. Na finiszu liczyli się tylko Doull i Brändle, a zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Brytyjczyk, dając Team Ineos pierwsze zwycięstwo w sezonie.
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Owain Doull | Team Ineos | 4:07:32 |
2. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | |
3. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | 00:02 |
4. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | |
5. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 00:06 |
6. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | |
7. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | |
8. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | |
9. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | |
10. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | |
11. | Rasmus Tiller | NTT Pro Cycling | |
12. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | |
13. | Jonas Koch | CCC Team | |
14. | Marc Hirschi | Team Sunweb | |
15. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
16. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | |
17. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | |
18. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | |
19. | Eduard Prades | Movistar Team | |
20. | Gianni Moscon | Team Ineos | |
21. | Julien El Fares | Nippo Delko One Provence | |
22. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | |
23. | Sam Oomen | Team Sunweb | |
24. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
25. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | |
26. | Eddie Dunbar | Team Ineos | |
27. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
28. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | |
29. | Fabien Doubey | Circus-Wanty Gobert | |
30. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | |
31. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | |
32. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | |
33. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | |
34. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | |
35. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | |
36. | Fausto Masnada | CCC Team | |
37. | David Gaudu | Groupama-FDJ | |
38. | Rémy Rochas | Nippo Delko One Provence | |
39. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | |
40. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | |
41. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | |
42. | Pavel Sivakov | Team Ineos | |
43. | Tom-Jelte Slagter | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
44. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | |
45. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | |
46. | Chad Haga | Team Sunweb | 00:35 |
47. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | 01:40 |
48. | Timothy Dupont | Circus-Wanty Gobert | |
49. | Evaldas Siskevicius | Nippo Delko One Provence | |
50. | Ivan Centrone | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
51. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | |
52. | Mathias de Witte | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
53. | Nico Denz | Team Sunweb | |
54. | Kévin van Melsen | Circus-Wanty Gobert | |
55. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
56. | Chris Lawless | Team Ineos | |
57. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | |
58. | Sebastián Mora | Movistar Team | |
59. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | |
60. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | |
61. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | |
62. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | |
63. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | |
64. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | |
65. | Ian Stannard | Team Ineos | |
66. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | |
67. | Johan Jacobs | Movistar Team | |
68. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | |
69. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | |
70. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | |
71. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | |
72. | Mulu Hailemichael | Nippo Delko One Provence | |
73. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | |
74. | Attila Valter | CCC Team | |
75. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | |
76. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | |
77. | Vadim Pronskiy | Astana Pro Team | |
78. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | |
79. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | |
80. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | |
81. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | |
82. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | |
83. | Lluís Mas | Movistar Team | |
84. | Chris Harper | Jumbo-Visma | |
85. | François Bidard | AG2R La Mondiale | |
86. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | |
87. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
88. | Will Barta | CCC Team | |
89. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | |
90. | Jan Hirt | CCC Team | |
91. | Thomas Degand | Circus-Wanty Gobert | 02:02 |
92. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
93. | Jeremy Bellicaud | Circus-Wanty Gobert | |
94. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 04:06 |
95. | Juri Hollmann | Movistar Team | 04:08 |
96. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | |
97. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | |
98. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 04:23 |
99. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 05:15 |
100. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | |
101. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | |
102. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | |
103. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | |
104. | Martin Salmon | Team Sunweb | |
105. | Yoann Offredo | Circus-Wanty Gobert | |
106. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | |
107. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | |
108. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | |
109. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | |
110. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 07:59 |
111. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 08:00 |
112. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 08:01 |
113. | Pierre Barbier | Nippo Delko One Provence | 08:46 |
114. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | |
115. | Arnaud Courteille | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
116. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | |
117. | Sep Vanmarcke | EF Pro Cycling | |
118. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | |
119. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | |
120. | Luis Villalobos | EF Pro Cycling | |
121. | Luca Mozzato | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
122. | Jérémy Leveau | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 10:35 |
123. | Michał Paluta | CCC Team | |
124. | Bert de Backer | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | |
125. | Marlon Gaillard | Team Total Direct Energie | |
126. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | |
DNF | Flavien Maurelet | St Michel-Auber93 | |
DNF | Leonardo Bonifazio | Team Total Direct Energie | |
DNF | Christophe Masson | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | |
DNF | Alexander Kamp | Trek-Segafredo | |
DNF | Bram Welten | Team Arkéa Samsic | |
DNF | Bryan Alaphilippe | St Michel-Auber93 | |
DNF | Norman Vahtra | Israel Start-Up Nation | |
DNF | Gabriel Cullaigh | Movistar Team | |
DNF | Baptiste Constantin | St Michel-Auber93 | |
DNF | Jakub Mareczko | CCC Team | |
DNF | Morne van Niekerk | St Michel-Auber93 | |
DNF | Tony Hurel | St Michel-Auber93 | |
DNF | Florian Maitre | Team Total Direct Energie | |
DNF | Guy Sagiv | Israel Start-Up Nation |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Nairo Quintana | Team Arkéa Samsic | 15:31:50 |
2. | Aleksandr Vlasov | Astana Pro Team | 01:04 |
3. | Alexey Lutsenko | Astana Pro Team | 01:28 |
4. | Hugh Carthy | EF Pro Cycling | 01:38 |
5. | Wilco Kelderman | Team Sunweb | 02:16 |
6. | Eddie Dunbar | Team Ineos | 02:21 |
7. | Thibaut Pinot | Groupama-FDJ | 02:22 |
8. | Sepp Kuss | Jumbo-Visma | 02:26 |
9. | Jesús Herrada | Cofidis, Solutions Crédits | |
10. | David Gaudu | Groupama-FDJ | 02:35 |
11. | Aurélien Paret-peintre | AG2R La Mondiale | 02:44 |
12. | Fausto Masnada | CCC Team | 03:15 |
13. | Niklas Eg | Trek-Segafredo | 03:50 |
14. | Domenico Pozzovivo | NTT Pro Cycling | 03:51 |
15. | Robert Gesink | Jumbo-Visma | 03:53 |
16. | Andrea Bagioli | Deceuninck-Quick Step | 03:55 |
17. | Sam Oomen | Team Sunweb | 04:09 |
18. | Mickaël Cherel | AG2R La Mondiale | 04:17 |
19. | Rudy Molard | Groupama-FDJ | 04:30 |
20. | Julien El Fares | Nippo Delko One Provence | 04:42 |
21. | Pavel Sivakov | Team Ineos | 04:44 |
22. | Tanel Kangert | EF Pro Cycling | 04:57 |
23. | Romain Combaud | Nippo Delko One Provence | 05:19 |
24. | Warren Barguil | Team Arkéa Samsic | 05:25 |
25. | Fabien Doubey | Circus-Wanty Gobert | 05:32 |
26. | Ruben Guerreiro | EF Pro Cycling | 05:36 |
27. | Chad Haga | Team Sunweb | 05:38 |
28. | Attila Valter | CCC Team | 05:45 |
29. | Rémy Rochas | Nippo Delko One Provence | 05:46 |
30. | Jesper Hansen | Cofidis, Solutions Crédits | 05:54 |
31. | Gorka Izagirre | Astana Pro Team | 06:18 |
32. | Amanuel Ghebreigzabhier | NTT Pro Cycling | 06:22 |
33. | Gijs Leemreize | Jumbo-Visma | 06:58 |
34. | Jaakko Hanninen | AG2R La Mondiale | 07:21 |
35. | François Bidard | AG2R La Mondiale | 07:37 |
36. | Chris Harper | Jumbo-Visma | 07:40 |
37. | Pieter Serry | Deceuninck-Quick Step | 08:00 |
38. | Mathias de Witte | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 08:05 |
39. | Rein Taaramae | Team Total Direct Energie | 10:24 |
40. | Eduard Prades | Movistar Team | 10:43 |
41. | Roman Kreuziger | NTT Pro Cycling | 12:09 |
42. | Gianni Moscon | Team Ineos | 12:25 |
43. | Julien Bernard | Trek-Segafredo | 12:45 |
44. | Lluís Mas | Movistar Team | 13:23 |
45. | Jonathan Hivert | Team Total Direct Energie | 13:29 |
46. | Mulu Hailemichael | Nippo Delko One Provence | 13:30 |
47. | Jeremy Bellicaud | Circus-Wanty Gobert | 13:45 |
48. | Jan Hirt | CCC Team | 13:52 |
49. | Alex Aranburu | Astana Pro Team | 14:28 |
50. | Magnus Cort | EF Pro Cycling | 15:31 |
51. | Will Barta | CCC Team | 16:17 |
52. | Marc Hirschi | Team Sunweb | 16:19 |
53. | Winner Anacona | Team Arkéa Samsic | 16:39 |
54. | Julien Vermote | Cofidis, Solutions Crédits | 17:09 |
55. | Tom-Jelte Slagter | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 17:21 |
56. | Nicola Conci | Trek-Segafredo | 17:36 |
57. | Dries Devenyns | Deceuninck-Quick Step | 18:15 |
58. | Thomas Degand | Circus-Wanty Gobert | 18:31 |
59. | Nans Peters | AG2R La Mondiale | 18:41 |
60. | Danilo Wyss | NTT Pro Cycling | |
61. | Fernando Barcelo | Cofidis, Solutions Crédits | 18:48 |
62. | Owain Doull | Team Ineos | 18:55 |
63. | Ian Garrison | Deceuninck-Quick Step | 19:01 |
64. | Jacopo Mosca | Trek-Segafredo | 19:10 |
65. | Kasper Asgreen | Deceuninck-Quick Step | 19:11 |
66. | Michał Gołaś | Team Ineos | |
67. | Rémi Cavagna | Deceuninck-Quick Step | 19:55 |
68. | Matteo Sobrero | NTT Pro Cycling | 20:02 |
69. | Damien Touze | Cofidis, Solutions Crédits | 20:32 |
70. | Cyril Barthe | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 20:43 |
71. | Merhawi Kudus | Astana Pro Team | 20:45 |
72. | Anthony Roux | Groupama-FDJ | 21:34 |
73. | Thibault Ferasse | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 21:38 |
74. | Pascal Eenkhoorn | Jumbo-Visma | 22:03 |
75. | Martin Salmon | Team Sunweb | 22:39 |
76. | Pierre Idjouadiene | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 22:46 |
77. | Sebastián Mora | Movistar Team | 22:55 |
78. | Nico Denz | Team Sunweb | 23:54 |
79. | Louis Louvet | St Michel-Auber93 | 23:58 |
80. | Sean Bennett | EF Pro Cycling | 24:20 |
81. | Alexis Renard | Israel Start-Up Nation | 24:26 |
82. | Ivan Centrone | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 24:31 |
83. | Matthieu Ladagnous | Groupama-FDJ | 24:34 |
84. | Hugo Hofstetter | Israel Start-Up Nation | 25:43 |
85. | Fabio Felline | Astana Pro Team | |
86. | Connor Swift | Team Arkéa Samsic | 25:44 |
87. | Quinn Simmons | Trek-Segafredo | 25:46 |
88. | Guy Niv | Israel Start-Up Nation | 25:47 |
89. | Antoine Duchesne | Groupama-FDJ | 26:07 |
90. | Luis Villalobos | EF Pro Cycling | 26:21 |
91. | Kévin van Melsen | Circus-Wanty Gobert | 26:26 |
92. | Frederik Backaert | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 27:04 |
93. | Ian Stannard | Team Ineos | |
94. | Maarten Wynants | Jumbo-Visma | 27:12 |
95. | Anthony Maldonado | St Michel-Auber93 | 27:35 |
96. | Jonas Koch | CCC Team | 28:13 |
97. | Rasmus Tiller | NTT Pro Cycling | 28:18 |
98. | Victor Lafay | Cofidis, Solutions Crédits | 29:03 |
99. | Maxime Bouet | Team Arkéa Samsic | 29:21 |
100. | Sep Vanmarcke | EF Pro Cycling | 29:50 |
101. | Arnaud Courteille | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 30:48 |
102. | Krists Neilands | Israel Start-Up Nation | 31:14 |
103. | Juri Hollmann | Movistar Team | 31:27 |
104. | José Goncalves | Nippo Delko One Provence | 32:00 |
105. | Evaldas Siskevicius | Nippo Delko One Provence | 32:01 |
106. | Chris Lawless | Team Ineos | 32:02 |
107. | Jérémy Cabot | Team Total Direct Energie | 32:18 |
108. | Pierre-Luc Perichon | Cofidis, Solutions Crédits | 32:51 |
109. | Giacomo Nizzolo | NTT Pro Cycling | 32:56 |
110. | Michał Paluta | CCC Team | 33:08 |
111. | Matthias Brandle | Israel Start-Up Nation | 33:13 |
112. | Ignatas Konovalovas | Groupama-FDJ | 33:17 |
113. | Yoann Offredo | Circus-Wanty Gobert | 33:37 |
114. | Iljo Keisse | Deceuninck-Quick Step | 33:46 |
115. | Julien Duval | AG2R La Mondiale | 34:08 |
116. | Vadim Pronskiy | Astana Pro Team | 37:32 |
117. | Nacer Bouhanni | Team Arkéa Samsic | 38:00 |
118. | Johan Jacobs | Movistar Team | 38:05 |
119. | Timothy Dupont | Circus-Wanty Gobert | 38:08 |
120. | Jérémy Leveau | Natura4Ever-Roubaix Lille Métropole | 40:40 |
121. | Marlon Gaillard | Team Total Direct Energie | 41:35 |
122. | Luca Mozzato | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 43:37 |
123. | Bert de Backer | B&B Hotels-Vital Concept p/b KTM | 43:55 |
124. | Pierre Barbier | Nippo Delko One Provence | 44:23 |
125. | Lorrenzo Manzin | Team Total Direct Energie | 44:53 |
126. | Charlie Quarterman | Trek-Segafredo | 51:20 |
Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…
Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.
Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…
Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.
Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.
Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.