Vuelta a San Juan 2020: etap 5. Miguel Florez na Alto Colorado

Kolumbijczyk Miguel Florez (Androni Giocattoli-Sidermec) wygrał na Alto Colorado piąty etap wyścigu Vuelta a San Juan.

23-latek w finale pokonał Hiszpana Oscara Sevillę (Team Medellin) oraz Amerykanina Brandona McNulty'ego (UAE Team Emirates). Paweł Poljański (Bora-hansgrohe) przyjechał na 14. pozycji.

Liderem wyścigu pozostał piąty na mecie Belg Remco Evenepoel (Deceuninck-Quick Step).

Najbardziej górzysty odcinek tegorocznej przejażdżki po argentyńskiej prowincji San Juan, prowadził na dystansie 170 kilometrów niemal stale nieznacznie w górę. Kolarze wyruszyli z wysokości 595 metrów, kończąc ponad 2000 metrów wyżej, podjazdem pod Alto Colorado (18,9 km; 4,4%).

W ucieczce dnia znaleźli się kolarze reprezentujący lokalne zespoły: Emiliano Contreras (Transportes Puertas de Cuyo), Daniel Juárez (Agrupation Virgen de Fatima), Gerardo Atencio (Municipalidad de Pocito), Francisco Monte (Reprezentacja Argentyny), Magno Nazaret (Sindicato Empleados Publicos of San Juan), Nelson Soto (Colombia Tierra de Atletas - GW Bicicletas) oraz Antonio Zullo (Amore & Vita - Prodir).

Grupka po 50 kilometrach notowała 4:20 nad peletonem, który prowadzili kolarze Deceuninck-Quick-Step. Szerokie szosy i otwarty teren zwiększały trudność niezbyt stromych wspinaczek. Na szczycie Banos de Talacasto (109 km), premii drugiej kategorii, na czele zostali tylko Atencio, Soto i Nazaret, których z kolei gonili Zullo i Contreras.

W peletonie do pracy zabrali się kolarze UAE Team Emirates i Bora-hansgrohe. Na płaskowyżu, przy wiejącym wietrze, peleton odrabiał szybko, ale w zamieszaniu zgubił się lider zmagań, Remco Evenepoel. Belg napędzał swoją grupkę i nie pozwolił pierwszej grupie odjechać na więcej niż 50 sekund, ale na pogoń tracił sporo sił.

25 kilometrów przed metą uciekinierzy notowali już tylko minutę przewagi nad pierwszą częścią peletonu i szybko słabli. Za wygraną najpierw dali Nazaret i Soto, a na początku finałowej wspinaczki pozostali. Atakował Brandon McNulty (UAE Team Emirates), widząc, że straty do 15-20 sekund zredukować zdołał już Evenepoel.

Tempo na podjeździe szybko podzieliło grupę. Evenepoel dojechał do najlepszych i w czołówce znalazł się z McNultym, Oscarem Sevillą (Team Medellin), Juanem Pablo Dottim (Sindicato Empleados Publicos of San Juan), Miguelem Florezem (Androni Giocattoli-Sidemec) oraz Nicolasem Paredesem (Team Medellin), Nicolasem Tivanim (Agrupacion Virgen de Fatima), Filippo Ganną (Reprezentacja Włoch) i Guillaumem Martinem (Cofidis).

Grupka trzymała się razem na odsłoniętej od wiatru wspinaczce. 1400 metrów przed metą, mimo zainwestowanych już sił, ruszył Evenepoel, a ruch ten w kłopoty wpędził Gannę. Czołówki to nie rozbiło, a etap skończył się finiszem z kilkuosobowej grupki. Na ostatnich 300 metrach po zwycięstwo wyrwał się Florez, którego ścigał wiekowy Sevilla. Młodziutki wspinacz zdołał obronić prowadzenie i na mecie świętował życiowy sukces.

Wyniki 5. etapu Vuelta a San Juan 2020 (2.Pro), San Martín - Alto Colorado (169,5 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec4:36:23
2.Oscar SevillaTeam Medellin00:02
3.Brandon McnultyUAE Team Emirates
4.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits00:04
5.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step
6.Filippo GannaWłochy
7.César Nicolás ParedesTeam Medellin00:18
8.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito00:36
9.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima
10.Nelson OliveiraMovistar Team01:05
11.Gavin MannionRally Cycling01:13
12.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan01:15
13.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima01:29
14.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe01:36
15.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits02:11
16.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec
17.Garikoitz BravoFundación-Orbea
18.Roman MaikinRosja02:22
19.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits
20.Matteo FabbroBora-hansgrohe
21.Humberto Rujano JoséVenezuela02:35
22.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
23.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
24.Iñigo EloseguiMovistar Team02:38
25.Matteo BusatoVini Zabù-KTM02:40
26.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo02:53
27.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir03:00
28.Vinicius Rangel CostaBrazylia03:01
29.Eduardo SepulvedaMovistar Team
30.Jose AlarconVenezuela03:04
31.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito03:24
32.Colin JoyceRally Cycling03:41
33.Jorge CastelblancoPanama03:59
34.Jeisson Fer CasallasKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas04:01
35.Eduin BecerraVenezuela04:02
36.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel04:09
37.Oscar Nehuen BazanArgentyna04:32
38.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation05:36
39.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec06:36
40.Peter SaganBora-hansgrohe07:13
41.Leonardo Henrique FinklerBrazylia07:21
42.Royner NavarroPeru
43.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel07:22
44.Brayan SanchezTeam Medellin
45.Andrea GarosioVini Zabù-KTM07:24
46.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito
47.Carlos SamudioPanama07:37
48.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè09:13
49.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec
50.Alexander EvtushenkoRosja
51.Nathan BrownRally Cycling09:24
52.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan
53.Abdul LorenzoPanama09:54
54.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo09:55
55.Matvey MamykinRosja10:00
56.Anderson Timoteo ParedesVenezuela
57.Alexey LimayllaPeru10:54
58.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan11:01
59.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits11:36
60.Walter VargasTeam Medellin11:51
61.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo11:59
62.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir12:20
63.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè12:36
64.Luca WackermannVini Zabù-KTM12:55
65.Sebastián MoraMovistar Team12:58
66.Johan JacobsMovistar Team
67.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step
68.Umberto MarengoVini Zabù-KTM
69.Unai CuadradoFundación-Orbea
70.Carlos BetancurMovistar Team
71.Franklin ArchiboldPanama
72.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
73.Robin CarpenterRally Cycling
74.Cristopher Robin JuradoPanama
75.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima
76.Andre Eduardo GohrBrazylia
77.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo14:09
78.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima
79.César Enrique GaratePeru14:26
80.Bolivar EspinozaPanama15:00
81.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation15:29
82.Rob BrittonRally Cycling16:37
83.Kyle MurphyRally Cycling
84.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima
85.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos18:05
86.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan19:14
87.Maximo RojasVenezuela
88.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir
89.Oscar GattoBora-hansgrohe
90.Augustin FraysseArgentyna
91.Daniel OssBora-hansgrohe
92.Fernando GaviriaUAE Team Emirates
93.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
94.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
95.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
96.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation
97.Renan Ladewig QuadriBrazylia
98.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas
99.Mikel AlonsoFundación-Orbea
100.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos
101.Oliviero TroiaUAE Team Emirates
102.Iker BallarinFundación-Orbea
103.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea
104.Veljko StojnicVini Zabù-KTM
105.Tom BohliUAE Team Emirates
106.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation
107.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM
108.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè
109.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits
110.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec
111.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè
112.Renzo ObandoArgentyna
113.Maciej BodnarBora-hansgrohe
114.Clever MartinezVenezuela
115.Weimar Alfonso RoldanTeam Medellin
116.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos19:18
117.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito
118.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito
119.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito19:22
120.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates
121.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step21:43
122.Sebastian CianciArgentyna
123.Mamyr StashRosja
124.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir
125.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation
126.Robinson Steven RuizPeru
127.Rúben SimÃoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
128.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation
129.Jose Tito HernandezTeam Medellin
130.Lucas Manuel GadayArgentyna
131.Leonardo BassoWłochy
132.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
133.Jonathan MilanWłochy21:49
134.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito
135.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan21:54
136.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step21:58
137.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
138.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima22:16
139.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima
140.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos
141.Francisco MontesArgentyna
142.Alain QuispePeru
143.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru
144.Jokin AranburuFundación-Orbea
145.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan
146.Vladimir IlchenkoRosja23:04
147.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia24:27
148.Michele ScartezziniWłochy24:46
149.Sergey RostovtsevRosja28:08
150.Facundo Matias CattapanMunicipalidad de Rawson Somos Todos
151.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè
152.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos
153.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo
154.Dario DiazTransportes Puertas de Cuyo
155.Juan Ignacio CuruchetArgentyna
156.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir
157.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir
158.Davide PlebaniWłochy
159.Francjasco LamonWłochy
160.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel
161.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè
162.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo37:16
163.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan40:53

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step16:19:05
2.Filippo GannaWłochy00:33
3.Oscar SevillaTeam Medellin01:01
4.Brandon McnultyUAE Team Emirates01:21
5.Miguel Eduardo FlorezAndroni Giocattoli-Sidermec02:11
6.Nelson OliveiraMovistar Team02:27
7.Guillaume MartinCofidis, Solutions Crédits02:28
8.César Nicolás ParedesTeam Medellin02:36
9.Gavin MannionRally Cycling02:53
10.Juan Pablo DottiSindicato Empleados Públicos of San Juan03:05
11.Juan Javier MeliviloEquipo Continental Municipalidad de Pocito03:12
12.German Nicolás TivaniAgrupacion Virgen de Fatima03:14
13.Paweł PoljańskiBora-hansgrohe03:41
14.Matteo FabbroBora-hansgrohe04:00
15.Simon PellaudAndroni Giocattoli-Sidermec04:24
16.Ricardo EscuelaAgrupacion Virgen de Fatima04:36
17.Diego Andres CamargoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas04:38
18.Omar Alberto MendozaKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas04:42
19.Eduardo SepulvedaMovistar Team04:54
20.Iñigo EloseguiMovistar Team04:56
21.Humberto Rujano JoséVenezuela05:02
22.Laureano RosasTransportes Puertas de Cuyo05:16
23.Luis Angel MateCofidis, Solutions Crédits05:17
24.Garikoitz BravoFundación-Orbea05:18
25.Colin JoyceRally Cycling
26.Vinicius Rangel CostaBrazylia05:45
27.Roman MaikinRosja05:47
28.Fernando BarceloCofidis, Solutions Crédits05:49
29.Marco TizzaAmore & Vita-Prodir05:50
30.Martin Reyes JoséEquipo Continental Municipalidad de Pocito05:59
31.Matteo BusatoVini Zabù-KTM06:40
32.Eduin BecerraVenezuela07:05
33.Frederico FigueiredoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel07:29
34.Jeisson Fer CasallasKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas07:42
35.Patrick SchellingIsrael Start-Up Nation07:50
36.Jorge CastelblancoPanama07:55
37.Oscar Nehuen BazanArgentyna08:31
38.Mattia BaisAndroni Giocattoli-Sidermec09:20
39.Brayan SanchezTeam Medellin09:26
40.Alejandro Manuel MarqueAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel10:05
41.Rubén RamosEquipo Continental Municipalidad de Pocito10:06
42.Alexander EvtushenkoRosja10:38
43.Andrea GarosioVini Zabù-KTM10:56
44.Leonardo Henrique FinklerBrazylia11:31
45.Royner NavarroPeru11:40
46.Simone RavanelliAndroni Giocattoli-Sidermec11:47
47.Alejandro DuranSindicato Empleados Públicos of San Juan12:12
48.Daniel DiazTransportes Puertas de Cuyo
49.Alessandro TonelliBardiani-CSF-Faizanè12:14
50.Nathan BrownRally Cycling12:21
51.Peter SaganBora-hansgrohe12:37
52.Anderson Timoteo ParedesVenezuela13:06
53.Magno NazaretSindicato Empleados Públicos of San Juan13:17
54.Jose AlarconVenezuela13:45
55.Walter VargasTeam Medellin14:07
56.Leandro Carlos MessineoTransportes Puertas de Cuyo14:17
57.Zdeněk StybarDeceuninck-Quick Step14:59
58.Alexander GrigoryevAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel15:31
59.Cyril LemoineCofidis, Solutions Crédits15:39
60.Sebastián MoraMovistar Team15:52
61.Robin CarpenterRally Cycling15:56
62.Carlos BetancurMovistar Team16:00
63.Umberto MarengoVini Zabù-KTM16:13
64.Andre Eduardo GohrBrazylia16:15
65.Mirco MaestriBardiani-CSF-Faizanè16:17
66.Unai CuadradoFundación-Orbea16:26
67.Viesturs LuksevicsAmore & Vita-Prodir18:01
68.Cristopher Robin JuradoPanama18:02
69.Rob BrittonRally Cycling18:31
70.Luca WackermannVini Zabù-KTM19:00
71.Kyle MurphyRally Cycling19:01
72.Nicolás Javier NaranjoAgrupacion Virgen de Fatima19:56
73.Maciej BodnarBora-hansgrohe20:38
74.Daniel OssBora-hansgrohe21:24
75.Hugo HofstetterIsrael Start-Up Nation21:55
76.Clever MartinezVenezuela22:20
77.Johan JacobsMovistar Team22:28
78.Norman VahtraIsrael Start-Up Nation22:46
79.Maximiliano Ezequiel NavarreteEquipo Continental Municipalidad de Pocito22:57
80.Oscar GattoBora-hansgrohe23:03
81.Weimar Alfonso RoldanTeam Medellin23:06
82.Mattia FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec23:15
83.Maximiliano RichezeUAE Team Emirates23:19
84.Iuri FilosiBardiani-CSF-Faizanè23:47
85.Mikel AlonsoFundación-Orbea23:53
86.Jose Tito HernandezTeam Medellin24:08
87.Fernando GaviriaUAE Team Emirates24:19
88.Pieter SerryDeceuninck-Quick Step24:28
89.Leonardo BassoWłochy
90.Oliviero TroiaUAE Team Emirates25:00
91.Rudy BarbierIsrael Start-Up Nation25:03
92.Tomas ContteEquipo Continental Municipalidad de Pocito25:08
93.Riccardo MarchesiniAmore & Vita-Prodir25:34
94.Itamar EinhornIsrael Start-Up Nation25:36
95.Mamyr StashRosja26:19
96.Bert van LerbergheDeceuninck-Quick Step
97.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step26:31
98.Veljko StojnicVini Zabù-KTM26:34
99.Manuel BellettiAndroni Giocattoli-Sidermec26:40
100.Michele ScartezziniWłochy26:53
101.Cesar MartingilAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel27:02
102.Travis MccabeIsrael Start-Up Nation27:13
103.Marco BenfattoBardiani-CSF-Faizanè27:15
104.Maris BogdanovicsAmore & Vita-Prodir27:29
105.Lucas Manuel GadayArgentyna27:34
106.Juan Sebastián MolanoUAE Team Emirates
107.Jonathan MilanWłochy27:53
108.Renzo ObandoArgentyna29:15
109.Nelson Andrés SotoKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas29:19
110.AndreadiRenzoVini Zabù-KTM29:38
111.Piet AllegaertCofidis, Solutions Crédits29:53
112.Alvaro TruebaAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel30:34
113.Leonardo CobarrubiaSindicato Empleados Públicos of San Juan30:43
114.Peio GoikoetxeaFundación-Orbea30:56
115.Leonardo RodriguezMunicipalidad de Rawson Somos Todos31:41
116.Antonio ZulloAmore & Vita-Prodir32:28
117.Davide AppollonioAmore & Vita-Prodir33:11
118.Franklin ArchiboldPanama33:36
119.Tom BohliUAE Team Emirates33:42
120.Emiliano IbarraTransportes Puertas de Cuyo34:29
121.Alessandro Ferreira GuimarÃesBrazylia34:59
122.Sergio AguirreMunicipalidad de Rawson Somos Todos35:08
123.Iker BallarinFundación-Orbea35:22
124.Matvey MamykinRosja35:23
125.William David MunozKolumbia Tierra de Atletas-GW Bicicletas35:28
126.Francjasco LamonWłochy37:21
127.Nicolas Dalla ValleBardiani-CSF-Faizanè38:23
128.Davide PlebaniWłochy39:22
129.Mauro Abel RichezeTransportes Puertas de Cuyo39:56
130.Oscar Alfredo GomezAgrupacion Virgen de Fatima40:14
131.Carlos SamudioPanama41:15
132.Gerardo Matías TivaniEquipo Continental Municipalidad de Pocito41:54
133.Dario DiazTransportes Puertas de Cuyo42:03
134.César Enrique GaratePeru44:10
135.Filippo ZaccantiBardiani-CSF-Faizanè44:32
136.Vladimir IlchenkoRosja44:46
137.Emiliano ContrerasTransportes Puertas de Cuyo47:06
138.Bolivar EspinozaPanama47:37
139.Maximo RojasVenezuela48:16
140.Kevin CastroMunicipalidad de Rawson Somos Todos48:28
141.Renan Ladewig QuadriBrazylia48:35
142.Augustin FraysseArgentyna48:37
143.Alejandro QuilciMunicipalidad de Rawson Somos Todos48:59
144.Leandro VelardezAgrupacion Virgen de Fatima49:54
145.Robinson Steven RuizPeru50:05
146.Jokin AranburuFundación-Orbea50:34
147.Sebastian CianciArgentyna50:41
148.Francisco MontesArgentyna51:01
149.Alain QuispePeru51:06
150.Iginio Daniel LuceroMunicipalidad de Rawson Somos Todos51:11
151.Abdul LorenzoPanama51:32
152.Gabriel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima51:43
153.Efrain TolosaSindicato Empleados Públicos of San Juan53:13
154.Daniel JuarezAgrupacion Virgen de Fatima56:15
155.Nestor Emiliano Ruiz HugoPeru56:41
156.Facundo Matias CattapanMunicipalidad de Rawson Somos Todos56:49
157.Gerardo AtencioEquipo Continental Municipalidad de Pocito56:55
158.Juan Ignacio CuruchetArgentyna57:22
159.Sergey RostovtsevRosja57:57
160.Alexey LimayllaPeru1:02:58
161.Matias David MaggioraSindicato Empleados Públicos of San Juan1:04:01
162.Rúben SimÃoAtum general / Tavira / Maria Nova Hotel1:09:03
163.Héctor LuceroSindicato Empleados Públicos of San Juan1:22:27

==

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: