Voster ATS Team sięga po Pawła Cieślika

Z nowym sezonem Paweł Cieślik zmienia barwy klubowe i dołącza do Voster ATS Team.

Dla wicemistrza Polski będzie to dwunasty sezon w zawodowym peletonie. Ostatni rok ścigał się w zespole Wibatech Merx, a największym sukcesem z tego okresu jest srebrny medal mistrzostw Polski ze startu wspólnego, wywalczony w Ostródzie.

Cieślik na swoim koncie posiada miejsca na podium takich imprez jak Wyścig „Solidarności” i Olimpijczyków, Małopolski Wyścig Górski, Okolo Jiznich Cech, East Bohemia Tour czy Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski. Popisywał się dobrą jazdą również w Czech Cycling Tour czy w Tour de Pologne.

Z poprzednich lat w peletonie dobrze znam się z Mariuszem Witeckim i cieszę się, że będę miał możliwość startować w prowadzonym przez niego zespole. Wcześniej ścigaliśmy się razem, wiem że ma dużą wiedzę i że sprawdza się jako kapitan. Bardzo chciałem jeździć z dyrektorem, który jeszcze nie tak dawno sam był w peletonie, który jest na bieżąco z taktyką, czytaniem wyścigu. Myślę, że będzie nam się dobrze współpracowało. Znam się także z zawodnikami, lubimy się, więc nie będzie to dla mnie ciężkie przejście. Co również ciekawe, sprzętowo dla mnie to trochę powrót do korzeni, bo już ósmy rok będę ścigał się na rowerze marki Author.

Dziękuję ekipie Wibatech Merx za ten rok: sponsorom, obsłudze i chłopakom. Starałem się jak najlepiej przepracować ten czas. Teraz czekam już z niecierpliwością na nowy sezon. Mamy mocny skład – i na płaskie trasy, i na góry, więc na pewno będziemy dawać o sobie znać i uprzykrzać życie rywalom. Oczywiście będę się nastawiał na wyznaczone sobie cele, jednak równie mocno na wynik zespołu. Jeśli będziemy odnosić sukcesy jako ekipa – to będzie mnie bardzo cieszyło. Uważam, że czerpanie z wyniku grupy jest w tym sporcie szalenie ważne.

Paweł Cieślik jest trzecim kolarzem zasilającym skład ekipy Voster ATS. Dotychczas potwierdzono transfer Patryka Stosza i Jakuba Muriasa.

inf. prasowa

1 Comment

  1. reko

    9 grudnia 2019, 18:57 o 18:57

    tak jakoś głupio patrzeć na zjazd tego zawodnika. Jeszcze nie dawno fruwał w Activejet, w Elkov i CCC było też dobrze, ale później gdzieś coś nie tak poszło...

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: