Torowy Puchar Świata 2019/2020 #4. Pikulik i Płosaj 2. w madisonie

Daria Pikulik i Nikol Płosaj zajęły drugie miejsce w madisonie kobiet podczas czwartej odsłony Pucharu Świata w kolarstwie torowym.

Polski duet w nowozelandzkim Cambridge uległ tylko reprezentantkom Australii: Georgii Baker i Alexandrze Manly. Podium dopełniły Nowozelandki z Subway New Zealand Track Team: Michaela Drummond i Jessie Hodges.

Pikulik i Płosaj walczyły o zwycięstwa na lotnych finiszach na przemian z Australijkami, gromadząc na koncie 32 punkty. Australijki wygrały ostatni, podwójnie punktowany finisz i z dorobkiem 42 oczek wygrały rywalizację.

Rywalizacja drugiego dnia zmagań w Nowej Zelandii toczyła się również w sprincie i scratchu kobiet oraz keirinie i omnium mężczyzn.

Omnium mężczyzn

Nowozelandczyk Campbell Stewart triumfował w wieloboju mężczyzn. Dorobek 142 punktów pozwoli mu wyprzedzić Australijczyka Camerona Meyera, który uzbierał 133 punkty, oraz Kazacha Artyoma Zakharova, który rywalizację skończył ze 129 punktami.

Daniel Staniszewski wywalczył 6. miejsce, na koncie zapisując 107 oczek.

Rywalizację otworzył Białorusin Raman Tsishkou, który najszybciej finiszował w scratchu. Wyścig tempo wygrał za to Japończyk Eiya Hashimoto, a eliminator pad łupem Stewarta, który po dwóch piątych miejscach wyszedł na prowadzenie.

Staniszewski w tym punkcie zajmował 8. miejsce, a dobrze pokazał się w wyścigu tempo, gdzie sklasyfikowany został na 4. miejscu.

Do wyścigu punktowego Polak przystąpił żwawo i wygrał pierwszy lotny finisz, a w toku rywalizacji, podobnie jak cała pierwsza ósemka, nadrobił okrążenie. 107 punktów dało mu szóste miejsce, natomiast o zwycięstwo walczyli Stewart i Meyer. Kolarz z Nowej Zelandii wygrał trzy lotne finisze i losów wyścigu nie zmieniła nawet próba wygrania ostatniego sprintu przez Australijczyka.

Keirin mężczyzn

Malezyjczyk Mohd Azizulhasni Awang triumfował w finale keirinu, na kresce pokonując Australijczyków Shane'a Perkinsa i Matthew Glaetzera.

Krzysztof Maksel walczył w repasażach, ale nie zdołał zakwalifikować się do finału.

Scratch kobiet

Nowozelandka Holly Edmondston finiszowała najszybciej z czwórki zawodniczek, które nad resztą stawki nadrobiły okrążenie. Drugie miejsce zajęła reprezentująca Uzbekistan Olga Zabelinskaya, a trzecie Irlandka Lydia Gurley.

Łucja Pietrzak sklasyfikowana została na 8. miejscu.

Sprint kobiet

Rosjanka Anastazja Voinova pokonała Kanadyjkę Kelsey Mitchell w finale sprinterskich rozgrywek. Mistrzyni Europy w tej konkurencji potrzebowała trzech prób: pierwszy bieg wygrała Kelsey, a Voinova rywalkę rozgryzła w drugim i trzecim biegach.

Podium dopełniła Australijka Stephanie Morton, która w rywalizacji o trzecie miejsce odprawiła z kwitkiem Rosjankę Darię Shmelevą.

Na 23. i 26. miejscach sklasyfikowane zostały Marlena Karwacka i Nikola Sibiak.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: