Lars Bak dyrektorem sportowym w NTT Pro Cycling

Lars Bak został dyrektorem sportowym ekipy NTT Pro Cycling. 39-letni Duńczyk w tym roku zakończył profesjonalną karierę.

Zawodnik z Silkeborgu w barwach Dimension Data spędził rok, przejeżdżając Tour de France i kończąc Paryż-Tours na siódmym miejscu.

W 2020 roku kolarzami ekipy, której nazwa zmieniła się w ślad za sponsorem, Bak pokieruje zza kierownicy samochodu i zaadoptować się spróbuje do roli dyrektora sportowego.

Steve Morabito i Lars Ytting Bak kończą kariery

Razem ze zwycięzcą etapowym Giro d'Italia z 2012 roku do drużyny z Afryki Południowej przejdzie również jego rodak Lars Michaelsen, który został mianowany głównym dyrektorem sportowym.

To będzie duża zmiana dla mnie, wszystko będzie nowe. Muszę zatem słuchać i uczyć się ile się da od innych, doświadczonych chłopaków. Jestem w kolarstwie od lat i zawsze można się domyślić, czym zajmuje się dyrektor. Trzeba się jednak wiele nauczyć odnośnie taktycznych przygotowań do wyścigu, a także za kulisami

– powiedział Bak w komunikacie prasowym.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: