Steve Morabito i Lars Ytting Bak kończą kariery

Lars Ytting Bak zakończył karierę na mecie wyścigu Paris-Tours. Dzień wcześniej, w sobotę, podczas Il Lombardia, z peletonem pożegnał się Steve Morabito.

Bak odwiesił przysłowiowe buty na kołek po niedzielnym klasyku Paryż-Tours, w którym uplasował się na 7. pozycji. Duńczyk z Dimension Data zaprezentował cechy, które wyróżniały go podczas kariery, takie jak: zadziorność, waleczność i inteligencję. 39-latek rozpoczął karierę w 2001 roku w zespole Team Fakta, a najdłużej związany był z belgijską grupą Lotto Soudal, którą reprezentował przez osiem sezonów.

Co ciekawe, kolarz z Silkeborga wygrał w 2005 roku jedną z najmniej górskich edycji Tour de l'Avenir. W zawodowym peletonie największymi sukcesami Duńczyka są: wygrany etap Giro d'Italia w 2012 roku, 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Pologne w 2008 roku i 5. lokata w Paryż-Roubaix w 2011 roku. Ostatnie lata pod kątem osiągnięć indywidualnych był dla Baka mniej udane, ale swoje umiejętności potrafił wykorzystać w pracy na rzecz zespołowych kolegów.

Szwajcar rozpoczął karierę w 2006 roku w zespole Phonak Hearing Systems, i jako neo-pro osiągnął największy sukces, kiedy wygrał etap Tour de Suisse. W następnych latach reprezentował barwy Astany (2007-2009), BMC (2010-2014), a od 2015 ścigał się we francuskiej formacji Groupama-FDJ.

Morabito nigdy nie piastował funkcji lidera. Szwajcar przez większość kariery był pomocnikiem, stanowił duże wsparcie dla Thibaut Pinot, a w ostatnim czasie był widoczny w peletonie za sprawą koszulki mistrza Szwajcarii, którą wywalczył w 2018 roku.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: