Julian Alaphilippe otrzymał Vélo d’Or 2019

Julian Alaphilippe

Julian Alaphilippe otrzymał nagrodę Vélo d’Or ("złoty rower"), dla najlepszego kolarza sezonu 2019. Zawodnik Deceuninck-Quick Step został po raz pierwszy wyróżniony przez "Vélo Magazine". Zdobył również Vélo d'Or Français 2019.

Francuz w głosowaniu dziennikarzy z całego świata otrzymał 74 punkty. Na kolejnych miejscach znaleźli się Egan Bernal (68), Primoz Roglic (56), Mathieu van der Poel (33), Annemiek van Vleuten (21) i Jakob Fuglsang (7).

Alaphilippe wygrał dwanaście wyścigów, tym Strade Bianche, Mediolan-San Remo i Strzałę Walońską. Przez dwa tygodnie jechał w żółtej koszulce Tour de France.

27-letni zawodnik jest drugim kolarzem z Francji, który zdobył nagrodę ustanowioną w 1992 roku. W 1995 wygrał Laurent Jalabert.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Mayox

    2 grudnia 2019, 11:17 o 11:17

    No nie ma co za bardzo z tym dyskutowac... w tym roku pozamiatal, w klasykach byl najmocniejszy, co pojechal w TDF to tez czapki z glow

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: