Tour de Slovaquie 2019: etap 1b. Küng najlepszy na czasówce, 4. miejsce Gradka

Stefan Küng (Groupama-FDJ) zwyciężył na etapie jazdy indywidualnej na czas Wyścigu Dookoła Słowacji.

Szwajcar na dystansie 7400 metrów okazał się lepszy od duetu Deceuninck-Quick-Step: wynik o 3 sekundy gorszy zapisał Belg Yves Lamapert, a 8 sekund stracił Luksemburczyk Bob Jungels.

Tuż za podium uplasował się Kamil Gradek (CCC Team).

Koszulkę lidera stracił zwycięzca pierwszego etapu, Alexander Kristoff (UAE-Team Emirates), który upadł podczas swojego przejazdu. Nowym liderem został Kung.

Wyniki etapu 1b. Tour de Slovaquie / Okolo Slovenska 2019 (2.1), Bardejov (7,4 km; jazda indywidualna na czas):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Stefan KungGroupama-FDJ09:04
2.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step00:03
3.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step00:08
4.Kamil GradekCCC Team00:10
5.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy00:12
6.Tom BohliUAE Team Emirates
7.Jan BartaElkov-Author Cycling Team00:15
8.Gijs van HoeckeCCC Team00:17
9.Erik BaskaBora-hansgrohe00:23
10.Arnaud DemareGroupama-FDJ
11.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step00:24
12.Maciej BodnarBora-hansgrohe00:25
13.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
14.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step
15.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team00:28
16.Leon HeinschkeDevelopment Team Sunweb00:29
17.Michael KukrleElkov-Author Cycling Team00:30
18.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step00:33
19.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team00:36
20.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
21.Riccardo ZoidlCCC Team00:37
22.Łukasz OwsianCCC Team00:38
23.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe00:39
24.Amaro AntunesCCC Team00:40
25.Matej ZahalkaElkov-Author Cycling Team00:41
26.Lars BoomRoompot-Charles
27.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
28.Sergey ShilovGazprom-RusVelo00:42
29.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team
30.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
31.Maurits LammertinkRoompot-Charles00:43
32.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles
33.Tim NabermanDevelopment Team Sunweb
34.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ
35.Oscar GattoBora-hansgrohe00:44
36.František SisrElkov-Author Cycling Team00:49
37.Matthew BeersUAE Team Emirates
38.Juraj SaganBora-hansgrohe00:50
39.Boy van PoppelRoompot-Charles
40.Ziga GroseljAdria Mobil
41.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
42.Emīls LiepinsWallonie-Bruxelles00:51
43.Pieter WeeningRoompot-Charles
44.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
45.Rémy RochasDelko Marseille Provence00:52
46.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team
47.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
48.Martin SalmonDevelopment Team Sunweb00:53
49.Alexander KristoffUAE Team Emirates00:54
50.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team
51.Dominik NeumannElkov-Author Cycling Team
52.Petr RikunovGazprom-RusVelo
53.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
54.Michal SchlegelElkov-Author Cycling Team
55.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step00:55
56.Marek CaneckyDukla Banska Bystrica00:56
57.Julien El FaresDelko Marseille Provence
58.Georg ZimmermannCCC Team00:57
59.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
60.Aljaž JarcAdria Mobil
61.Nils SinschekDevelopment Team Sunweb
62.Edo MaasDevelopment Team Sunweb00:58
63.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
64.Franklin SixWallonie-Bruxelles
65.David LozanoTeam Novo Nordisk
66.Andreas SchillingerBora-hansgrohe00:59
67.Dušan RajovicAdria Mobil
68.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
69.Brian KamstraTeam Novo Nordisk
70.Rory SutherlandUAE Team Emirates01:00
71.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
72.Niklas MarklDevelopment Team Sunweb
73.Lukas KubisDukla Banska Bystrica
74.Justin TimmermansRoompot-Charles
75.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles01:01
76.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team01:02
77.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
78.Gašper KatrasnikAdria Mobil01:03
79.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica01:04
80.Laurens Ten DamCCC Team
81.Alexandre DelettreDelko Marseille Provence
82.Kenny MollyWallonie-Bruxelles01:05
83.Aljaž OmrzelAdria Mobil
84.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
85.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy01:06
86.Alexis RenardIsrael Cycling Academy01:07
87.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels01:08
88.Adam StachowiakVoster ATS Team
89.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy01:09
90.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ01:10
91.Martin HaringDukla Banska Bystrica01:11
92.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
93.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec01:12
94.Jesper AsselmanRoompot-Charles
95.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team
96.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence01:15
97.Matúš StocekSlovakia
98.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
99.Nicola VenchiaruttiAndroni Giocattoli-Sidermec01:16
100.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ
101.Mateusz GrabisVoster ATS Team01:17
102.Umberto PoliTeam Novo Nordisk01:18
103.Ziga HorvatAdria Mobil
104.Sam BrandTeam Novo Nordisk01:20
105.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
106.Guy SagivIsrael Cycling Academy
107.Juraj BellanDukla Banska Bystrica01:21
108.Adrian BanaszekVoster ATS Team01:22
109.Daniel DinaPannon Cycling Team
110.Justin JulesWallonie-Bruxelles01:23
111.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
112.Simon CarrDelko Marseille Provence
113.David KaskoSlovakia01:24
114.Paweł FranczakVoster ATS Team01:26
115.David GauduGroupama-FDJ01:29
116.Martin UrianstadUno-X Norwegian Development Team
117.Leszek PlucińskiVoster ATS Team
118.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ01:31
119.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec01:32
120.Martin VlcakDukla Banska Bystrica01:33
121.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
122.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
123.Stanislav BeresSlovakia
124.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy01:34
125.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo01:35
126.Adrián BabicSlovakia01:36
127.Fabian SteiningerTeam Felbermayr-Simplon Wels
128.Szymon KrawczykVoster ATS Team01:37
129.Erik FetterPannon Cycling Team
130.Ludvig Anton WackerDevelopment Team Sunweb01:38
131.Daniel MoriczPannon Cycling Team
132.Jon BozicAdria Mobil01:40
133.Tim WollenbergTeam Felbermayr-Simplon Wels01:44
134.Jakub VarhanovskyDukla Banska Bystrica
135.Andras ForrayPannon Cycling Team01:45
136.Gergő OroszPannon Cycling Team01:48
137.Robert MalikSlovakia01:50
138.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels01:52
139.Alois KankovskyElkov-Author Cycling Team
140.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team01:57
141.Juraj LajchaSlovakia02:00
142.Anton VorobyevGazprom-RusVelo02:07
143.Mamyr StashGazprom-RusVelo02:08
144.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team02:11
145.Miklos SzaboPannon Cycling Team02:16
146.Richard ComaSlovakia

Klasyfikacja generalna po etapie 1b

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Stefan KungGroupama-FDJ3:30:52
2.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step00:03
3.Bob JungelsDeceuninck-Quick Step00:08
4.Kamil GradekCCC Team00:10
5.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy00:12
6.Tom BohliUAE Team Emirates
7.Jan BartaElkov-Author Cycling Team00:15
8.Gijs van HoeckeCCC Team00:17
9.Michael MorkovDeceuninck-Quick Step00:21
10.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step00:22
11.Erik BaskaBora-hansgrohe00:23
12.Arnaud DemareGroupama-FDJ
13.Maciej BodnarBora-hansgrohe00:25
14.Lukas PostlbergerBora-hansgrohe
15.Torjus SleenUno-X Norwegian Development Team00:28
16.Leon HeinschkeDevelopment Team Sunweb00:29
17.Michael KukrleElkov-Author Cycling Team00:30
18.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step00:33
19.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team00:36
20.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
21.Riccardo ZoidlCCC Team00:38
22.Łukasz OwsianCCC Team00:39
23.Amaro AntunesCCC Team00:41
24.Matej ZahalkaElkov-Author Cycling Team
25.Lars BoomRoompot-Charles00:42
26.Vladislav KulikovGazprom-RusVelo
27.Sergey ShilovGazprom-RusVelo
28.Idar AndersenUno-X Norwegian Development Team
29.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates00:43
30.Maurits LammertinkRoompot-Charles
31.Tim NabermanDevelopment Team Sunweb
32.Ramon SinkeldamGroupama-FDJ00:44
33.Oscar GattoBora-hansgrohe
34.Alexander KristoffUAE Team Emirates00:48
35.František SisrElkov-Author Cycling Team00:49
36.Matthew BeersUAE Team Emirates
37.Juraj SaganBora-hansgrohe00:50
38.Boy van PoppelRoompot-Charles
39.Ziga GroseljAdria Mobil
40.Péter KusztorTeam Novo Nordisk00:51
41.Rasmus Bøgh WallinRiwal Readynez Cycling Team
42.Emīls LiepinsWallonie-Bruxelles
43.Pieter WeeningRoompot-Charles00:52
44.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
45.Rémy RochasDelko Marseille Provence
46.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
47.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team00:53
48.Martin SalmonDevelopment Team Sunweb
49.Jonas Iversby HvidebergUno-X Norwegian Development Team00:54
50.Dominik NeumannElkov-Author Cycling Team
51.Petr RikunovGazprom-RusVelo
52.Michal SchlegelElkov-Author Cycling Team00:55
53.Marek CaneckyDukla Banska Bystrica00:56
54.Julien El FaresDelko Marseille Provence00:57
55.Georg ZimmermannCCC Team
56.Marco FrapportiAndroni Giocattoli-Sidermec
57.Aljaž JarcAdria Mobil
58.Nils SinschekDevelopment Team Sunweb
59.Edo MaasDevelopment Team Sunweb00:58
60.Andi BajcTeam Felbermayr-Simplon Wels
61.Franklin SixWallonie-Bruxelles
62.David LozanoTeam Novo Nordisk00:59
63.Andreas SchillingerBora-hansgrohe
64.Dušan RajovicAdria Mobil
65.Matthias KrizekTeam Felbermayr-Simplon Wels
66.Brian KamstraTeam Novo Nordisk01:00
67.Rory SutherlandUAE Team Emirates
68.Lucas de RossiDelko Marseille Provence
69.Niklas MarklDevelopment Team Sunweb
70.Lukas KubisDukla Banska Bystrica
71.Justin TimmermansRoompot-Charles01:01
72.Lukas SpenglerWallonie-Bruxelles01:02
73.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
74.Vegard Stake LaengenUAE Team Emirates
75.Gašper KatrasnikAdria Mobil01:03
76.Ján Andrej CullyDukla Banska Bystrica01:04
77.Laurens Ten DamCCC Team01:05
78.Alexandre DelettreDelko Marseille Provence
79.Kenny MollyWallonie-Bruxelles
80.Florian KiernerTeam Felbermayr-Simplon Wels
81.Aljaž OmrzelAdria Mobil01:06
82.Matteo MontagutiAndroni Giocattoli-Sidermec
83.Rudy BarbierIsrael Cycling Academy
84.Alexis RenardIsrael Cycling Academy01:07
85.Adam StachowiakVoster ATS Team01:08
86.Mihkel RaimIsrael Cycling Academy01:10
87.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
88.Martin HaringDukla Banska Bystrica01:11
89.Alexander PorsevGazprom-RusVelo
90.Josip RumacAndroni Giocattoli-Sidermec01:12
91.Jesper AsselmanRoompot-Charles
92.Tobias KongstadRiwal Readynez Cycling Team01:13
93.Eduard Michael GrosuDelko Marseille Provence01:15
94.Matúš StocekSlovakia
95.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
96.Nicola VenchiaruttiAndroni Giocattoli-Sidermec01:16
97.Jacopo GuarnieriGroupama-FDJ01:17
98.Mateusz GrabisVoster ATS Team
99.Ziga HorvatAdria Mobil01:18
100.Sam BrandTeam Novo Nordisk01:20
101.Kevyn IstaWallonie-Bruxelles
102.Juraj BellanDukla Banska Bystrica01:22
103.Adrian BanaszekVoster ATS Team
104.Daniel DinaPannon Cycling Team
105.Justin JulesWallonie-Bruxelles01:23
106.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
107.Simon CarrDelko Marseille Provence
108.David KaskoSlovakia01:25
109.Paweł FranczakVoster ATS Team01:26
110.Martin UrianstadUno-X Norwegian Development Team01:29
111.Leszek PlucińskiVoster ATS Team01:30
112.Ignatas KonovalovasGroupama-FDJ01:31
113.Matteo PelucchiAndroni Giocattoli-Sidermec01:33
114.Martin VlcakDukla Banska Bystrica
115.Sylwester JaniszewskiVoster ATS Team
116.Kim MagnussonRiwal Readynez Cycling Team
117.Stanislav BeresSlovakia
118.Hamish SchreursIsrael Cycling Academy01:34
119.Alexandr KulikovskiyGazprom-RusVelo01:35
120.Adrián BabicSlovakia01:36
121.Fabian SteiningerTeam Felbermayr-Simplon Wels
122.Szymon KrawczykVoster ATS Team01:37
123.Erik FetterPannon Cycling Team
124.Daniel MoriczPannon Cycling Team01:38
125.Tim WollenbergTeam Felbermayr-Simplon Wels01:44
126.Jakub VarhanovskyDukla Banska Bystrica01:45
127.Robert MalikSlovakia01:50
128.Alois KankovskyElkov-Author Cycling Team01:52
129.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team01:58
130.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
131.Juraj LajchaSlovakia02:00
132.Ludovic RobeetWallonie-Bruxelles02:02
133.Anton VorobyevGazprom-RusVelo02:08
134.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team02:11
135.Umberto PoliTeam Novo Nordisk02:35
136.Andras ForrayPannon Cycling Team02:37
137.Iljo KeisseDeceuninck-Quick Step02:52
138.Guy SagivIsrael Cycling Academy02:57
139.Jon BozicAdria Mobil03:04
140.David GauduGroupama-FDJ03:26
141.Benjamin BrkicTeam Felbermayr-Simplon Wels03:32
142.Mamyr StashGazprom-RusVelo03:44
143.Gergő OroszPannon Cycling Team03:46
144.Miklos SzaboPannon Cycling Team04:13
145.Richard ComaSlovakia05:44
146.Ludvig Anton WackerDevelopment Team Sunweb07:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: