Vuelta a Espana

Vuelta a Espana 2019: etap 8 – przekroje/mapki

Zapowiedź 8. etapu Vuelta a Espana. 31 sierpnia: Valls – Igualada (166,9 km).

Jedyny kataloński etap, a do tego przejazdowy. Świetna okazja dla uciekinierów by do palmares dopisać wartościowy sukces.

Start w miejscowości Valls, miejscu urodzenia śp. Xaviera Tondo, byłego kolarza, 5. zawodnika Vuelty (2010). Valls od początków XVIII wieku znane jest z pielęgnowania tradycji tzw. castell, czyli budowania ludzkich wież. Tradycja ta towarzyszy organizowanym w Katalonii festiwalom i jest od 2010 roku wpisana na listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Peleton pokonywał będzie pagórkowate tereny południowej Katalonii, zmierzając na północ, w kierunku Barcelony. Idealny teren dla uciekinierów, mniej sympatyczny dla goniącego peletonu.

Po 132 kilometrach na trasie wyrośnie 7-kilometrowa wspinaczka na Puerto de Montserrat, która powinna definitywnie odciąć sprinterów.  Podjazd przebiega obok Opactwa Matki Boskiej w Montserrat, zlokalizowanego na obrzeżach Barcelony. Mieszczący się tam klasztor benedyktynów jest jednym z najbardziej znanych zabytków Katalonii, a także ośrodkiem kultu i celem pielgrzymów.

Ze szczytu do mety pozostaje 28 kilometrów: najpierw krótki płaskowyż, a następnie zjazdy i około 7-kilometrowy odcinek płaskiego. Finisz rozegrany zostanie na ulicach miejscowości Igualada.

Premia górska:
Puerto de Montserrat (139,4 km, 27,5 km przed metą; 7,4 km; 6,6%; kat. 2)

Lotna premia: Sant Joan de Vilatorrada (112,1 km, 54,8 km przed metą)

Start ostry o godz. 13:12. Planowany finisz: 17:20-17:50.

Transmisja w stacji Eurosport 1, początek godz. 15:00

Redakcja rowery.org

Zobacz komentarze

• No cóź ;uwielbiam wszystkie kolarskie ,,TURY''jestem wielką fanką mimo wieku jaki mam!Szkoda że nie komentują;P.Jasiński P.Wyrzykowski (moi ulubiency)ponieważ mówią o kolarzach i opowiadają o okolicach gdzie jest dany wyścig!Nikt tym Panom nie dorówna!Są świetni!

• Pamiętam Hindusów w Wyscigu Pokoju pod Chrzanowem i na Wolskiej.A pan Jaroński mógłby się nauczyć odmieniać liczebniki dziesiętne.Nie byłoby wtedy nachylenia terenu "siedem koma 29 procent".HA,ha...ha.

Recent Posts

La Vuelta Femenina 2023: etap 2. Triumf Alison Jackson

Mistrzyni Kanady Alison Jackson zdobyła w Moncofar drugi etap La Vuelta Femenina.

29 kwietnia 2024, 17:23

Drugie zwycięstwo Lach | Majka kończy na podium | Strefa toaletowa na Vuelta Espana Femenina

Marta Lach zawojowała Luksemburg. Olga Wankiewicz i Rafał Majka na podiach. Nowość dla zawodniczek hiszpańskiej Vuelty. Wiadomości i wyniki z…

28 kwietnia 2024, 19:39

Tour de Romandie 2024. Florian Lipowitz wjechał na podium

Florian Lipowitz sensacyjne zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Tour de Romandie. Kim jest 23-letni Niemiec z Bora-hansgrohe?

28 kwietnia 2024, 18:25

La Vuelta Femenina 2023: etap 1. Zwycięstwo Lidl-Trek mimo kraksy

Zespół LIdl-Trek wygrała jazdę drużynową na czas, otwierającą wyścig La Vuelta Femenina.

28 kwietnia 2024, 17:29

Tour de Romandie 2024: etap 5. Dorian Godon po raz drugi

Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale) wygrał w Vernier na zakończenie wyścigu Tour de Romandie.

28 kwietnia 2024, 15:47

Zwycięstwo Marty Lach | Wankiewicz na podium etapu Gracia

Marta Lach wygrała wyścig w Luksemburgu. Olga Wankiewicz na podium w Czechach. Wiadomości i wyniki z 27 kwietnia.

27 kwietnia 2024, 20:19