PostNord Danmark Rundt 2019: etap 1. Tiesj Benoot na czele ucieczki

Tiesj Benoot

Tiesj Benoot (Lotto Soudal) zwyciężył na mecie pierwszego etapu 29. wyścigu dookoła Danii.

Belg po akcji podjętej na końcowych kilometrach przez siedmiu zawodników pokonał kolegę klubowego Jaspera de Buysta oraz Amaury’a Capiota (Sport Vlaanderen – Baloise).

Marcin Budziński z Team Hurom zajął na początek 20. miejsce.

Wyniki 1. etapu PostNord Danmark Rundt 2019 (2.HC), Silkeborg - Silkeborg (169,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tiesj BenootLotto Soudal3:54:48
2.Jasper de BuystLotto Soudal
3.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise
4.Niklas LarsenColoQuick
5.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy
6.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma
7.Mads Wurtz SchmidtDenmark
8.Tim MerlierCorendon-Circus00:04
9.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
10.Herman DahlJoker Fuel of Norway
11.Michael CarbelTeam Waoo
12.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles
13.Andre CarvalhoHagens Berman Axeon
14.Ole ForfangJoker Fuel of Norway
15.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto
16.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
17.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
18.Arjen LivynsRoompot-Charles
19.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
20.Marcin BudzińskiTeam Hurom
21.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
22.Christoffer LissonBHS-Almeborg-Bornholm
23.Ian GarrisonHagens Berman Axeon
24.Louis BendixenDenmark
25.Antonio CarvalhoW52 / FC Porto
26.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
27.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels
28.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
29.Edgar PintoW52 / FC Porto
30.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
31.Pascal EenkhoornJumbo-Visma
32.Brent van MoerLotto Soudal
33.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
34.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
35.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
36.Nicklas Amdi PedersenBHS-Almeborg-Bornholm
37.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy
38.Lasse Norman HansenCorendon-Circus
39.João RodriguesW52 / FC Porto
40.Jelle VanendertLotto Soudal
41.Florian StorkTeam Sunweb
42.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
43.Jakub KaczmarekTeam Hurom
44.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
45.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
46.Mikkel BjergHagens Berman Axeon
47.Martin SalmonTeam Sunweb
48.Gustavo CesarW52 / FC Porto
49.Pieter WeeningRoompot-Charles
50.Bjørn Tore HoemJoker Fuel of Norway
51.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team
52.Marcel MeisenCorendon-Circus
53.Marten KooistraTeam Sunweb
54.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
55.Huub DuijnRoompot-Charles
56.Koen BouwmanJumbo-Visma
57.Oivind LukkedahlJoker Fuel of Norway
58.Frederik Irgens JensenDenmark
59.David van der PoelCorendon-Circus
60.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
61.Umberto OrsiniBardiani-CSF
62.Declan IrvineTeam Novo Nordisk
63.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
64.Louis VervaekeTeam Sunweb
65.Mathias BregnhojBHS-Almeborg-Bornholm
66.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
67.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
68.Jeppe AaskovColoQuick
69.Mads Ostergaard KristensenDenmark
70.Alessandro PessotBardiani-CSF
71.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
72.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
73.Philipp WalslebenCorendon-Circus
74.Martin Toft MadsenBHS-Almeborg-Bornholm00:21
75.Martin MortensenTeam Waoo
76.Mads RahbekBHS-Almeborg-Bornholm00:30
77.Antwan TolhoekJumbo-Visma00:41
78.Rasmus IversenLotto Soudal00:59
79.Maikel ZijlaardHagens Berman Axeon01:04
80.Corentin ErmenaultVital Concept-B&B Hotels01:15
81.Michael BrescianiBardiani-CSF
82.Frederik MuffDenmark01:24
83.Adrian KurekTeam Hurom01:27
84.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels01:41
85.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team
86.Emil ToudalBHS-Almeborg-Bornholm
87.Umberto PoliTeam Novo Nordisk
88.Conor DunneIsrael Cycling Academy01:44
89.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotels01:49
90.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway02:36
91.Steffen MunkColoQuick02:49
92.Frederik RodenbergColoQuick
93.Julius JohansenColoQuick
94.Paolo SimionBardiani-CSF03:30
95.Marco MaroneseBardiani-CSF
96.Mirco MaestriBardiani-CSF
97.Fridtjof RoinÅsJoker Fuel of Norway
98.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
99.Itamar EinhornIsrael Cycling Academy
100.Tobiasz PawlakTeam Hurom
101.Norbert BanaszekTeam Hurom
102.Andreas HyldgaardTeam Waoo
103.Aksel Skot-hansenColoQuick04:18
104.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team05:25
105.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
106.Kamil ZielińskiTeam Hurom
107.Jonny BrownHagens Berman Axeon
108.Jonas RickaertCorendon-Circus
109.Ricardo MestreW52 / FC Porto06:58
110.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise10:50

Klasyfikacja generalna po 1. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Tiesj BenootLotto Soudal3:54:38
2.Jasper de BuystLotto Soudal00:04
3.Amaury CapiotSport Vlaanderen-Baloise00:06
4.Niklas LarsenColoQuick00:10
5.Krists NeilandsIsrael Cycling Academy
6.Amund Grøndahl JansenJumbo-Visma
7.Mads Wurtz SchmidtDenmark
8.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team00:11
9.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team00:12
10.Tim MerlierCorendon-Circus00:14
11.Bryan CoquardVital Concept-B&B Hotels
12.Herman DahlJoker Fuel of Norway
13.Michael CarbelTeam Waoo
14.Sjoerd van GinnekenRoompot-Charles
15.Andre CarvalhoHagens Berman Axeon
16.Ole ForfangJoker Fuel of Norway
17.Samuel José CaldeiraW52 / FC Porto
18.Andrea PeronTeam Novo Nordisk
19.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
20.Arjen LivynsRoompot-Charles
21.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
22.Marcin BudzińskiTeam Hurom
23.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
24.Christoffer LissonBHS-Almeborg-Bornholm
25.Ian GarrisonHagens Berman Axeon
26.Louis BendixenDenmark
27.Antonio CarvalhoW52 / FC Porto
28.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
29.Johan Le BonVital Concept-B&B Hotels
30.Edgar PintoW52 / FC Porto
31.Péter KusztorTeam Novo Nordisk
32.Pascal EenkhoornJumbo-Visma
33.Brent van MoerLotto Soudal
34.Emil VinjeboRiwal Readynez Cycling Team
35.Aaron VerwilstSport Vlaanderen-Baloise
36.Charles PlanetTeam Novo Nordisk
37.Nicklas Amdi PedersenBHS-Almeborg-Bornholm
38.Matthias BrandleIsrael Cycling Academy
39.Lasse Norman HansenCorendon-Circus
40.João RodriguesW52 / FC Porto
41.Jelle VanendertLotto Soudal
42.Florian StorkTeam Sunweb
43.Kévin RezaVital Concept-B&B Hotels
44.Jakub KaczmarekTeam Hurom
45.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team
46.Thomas SprengersSport Vlaanderen-Baloise
47.Mikkel BjergHagens Berman Axeon
48.Martin SalmonTeam Sunweb
49.Gustavo CesarW52 / FC Porto
50.Pieter WeeningRoompot-Charles
51.Bjørn Tore HoemJoker Fuel of Norway
52.Marcel MeisenCorendon-Circus
53.Marten KooistraTeam Sunweb
54.Edward PlanckaertSport Vlaanderen-Baloise
55.Huub DuijnRoompot-Charles
56.Koen BouwmanJumbo-Visma
57.Oivind LukkedahlJoker Fuel of Norway
58.Frederik Irgens JensenDenmark
59.David van der PoelCorendon-Circus
60.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
61.Umberto OrsiniBardiani-CSF
62.Declan IrvineTeam Novo Nordisk
63.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team
64.Louis VervaekeTeam Sunweb
65.Mathias BregnhojBHS-Almeborg-Bornholm
66.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
67.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
68.Jeppe AaskovColoQuick
69.Mads Ostergaard KristensenDenmark
70.Alessandro PessotBardiani-CSF
71.Roy GoldsteinIsrael Cycling Academy
72.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
73.Philipp WalslebenCorendon-Circus
74.Martin Toft MadsenBHS-Almeborg-Bornholm00:31
75.Martin MortensenTeam Waoo
76.Mads RahbekBHS-Almeborg-Bornholm00:40
77.Matias MalmbergDenmark00:51
78.Antwan TolhoekJumbo-Visma
79.Rasmus IversenLotto Soudal01:09
80.Maikel ZijlaardHagens Berman Axeon01:14
81.Corentin ErmenaultVital Concept-B&B Hotels01:25
82.Michael BrescianiBardiani-CSF
83.Frederik MuffDenmark01:34
84.Adrian KurekTeam Hurom01:37
85.Bert de BackerVital Concept-B&B Hotels01:51
86.Jonas Aaen JorgensenRiwal Readynez Cycling Team
87.Emil ToudalBHS-Almeborg-Bornholm
88.Umberto PoliTeam Novo Nordisk
89.Conor DunneIsrael Cycling Academy01:54
90.Kris BoeckmansVital Concept-B&B Hotels01:59
91.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway02:42
92.Steffen MunkColoQuick02:59
93.Frederik RodenbergColoQuick
94.Julius JohansenColoQuick
95.Paolo SimionBardiani-CSF03:39
96.Andreas HyldgaardTeam Waoo
97.Marco MaroneseBardiani-CSF03:40
98.Mirco MaestriBardiani-CSF
99.Fridtjof RoinÅsJoker Fuel of Norway
100.Joonas HenttalaTeam Novo Nordisk
101.Itamar EinhornIsrael Cycling Academy
102.Tobiasz PawlakTeam Hurom
103.Norbert BanaszekTeam Hurom
104.Aksel Skot-hansenColoQuick04:26
105.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team05:35
106.Nicolai BrochnerRiwal Readynez Cycling Team
107.Kamil ZielińskiTeam Hurom
108.Jonny BrownHagens Berman Axeon
109.Jonas RickaertCorendon-Circus
110.Ricardo MestreW52 / FC Porto07:08
111.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise10:55

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: