Szwajcar Stefan Bissegger po finiszu z dużej ucieczki wygrał szósty etap Tour de l’Avenir.
20-latek pokonał w finale Australijczyka Kadena Grovesa oraz Amerykanina Matteo Jorgensona.
Nowym liderem zmagań został Włoch Giovanni Aleotti.
Szósty etap rozgrywany był w departamencie Ardeche, a kolarze mierzyli się z krótkim, 124-kilometrowym odcinkiem. Po starcie droga pięła się na Cote de Saint-Front (8,1 km, 5,3%), a po pofałdowanym płaskowyżu kolarze rozpoczynali zjazdy w kierunku miejscowości Privas. Ostatnią trudnością dnia była Col du Moulin a Vent (4,8 km; 3,5%), z której szczytu do mety pozostawało 13 kilometrów.
Próby ataków w deszczowej pogodzie doprowadziły do zawiązania się grupek, acz żadnej z nich nie udało się szybko odjechać. Dopiero po 60 kilometrach na czele znalazła się większa grupka, a w niej znaleźli się Morten Hulgaard i Johan Price-Pejtersen (Dania), Georg Zimmermann, Jonas Rutsch i Patrick Haller (Niemcy), Kaden Groves (Australia), Mauri Vansevenant i Ilan Van Wilder (Belgia), Tobias Foss, Torjus Sleen (Norwegia), Giovanni Aleotti, Andrea Bagioli (Włochy), Stefan Bissegger i Damian Lüscher (Szwajcaria), Ide Schelling (Holandia), Thomas Pidcock (Wielka Brytania), Urko Berrade (Hiszpania), Tobias Bayer i Félix Gall (Austria), Mikhail Fokin (Rosja), Thomas Acosta (Auvergne-Rhône-Alpes) oraz Matteo Jorgenson (USA).
Kontakt stracił lider wyścigu Simon Guglielmi (Francja), natomiast bardzo aktywnie jechał Hulgaard, atakując raz po raz i rozrywając grupkę.
Kontakt z czołówką na podjeździe tracili po kolei Sleen, Haller, Schelling, Price-Pejtersen oraz Bagioli. Hulgaardowi udało się zyskać 50 sekund przed wspinaczką i utrzymać różnicę na zjeździe, choć grupka goniąca nie poddawała się. Duńczyka złapano na ostatnim kilometrze, na którym droga pięła się lekko ku górze.
O zwycięstwo nie walczył Pidcock, którego zatrzymała kraksa, a sprint wygrał Bissegger, pokonując Kadena Grovesa.
VICTOIRE DE STEFAN BISSEGGER ! 🇨🇭 #TDAV2019 pic.twitter.com/VeXQ2oFCrI
— Tour de l'Avenir (@tourdelavenir) August 20, 2019
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Stefan Bissegger | Szwajcaria | 2:55:47 |
2. | Kaden Groves | Australia | |
3. | Matteo Jorgenson | USA | 00:01 |
4. | Tobias Bayer | Austria | |
5. | Jonas Rutsch | Niemcy | 00:03 |
6. | Ilan Van Wilder | Belgia | |
7. | Samuele Battistella | Włochy | 00:11 |
8. | Tobias Foss | Norwegia | |
9. | Morten Hulgaard | Dania | 00:23 |
10. | Urko Berrade | Hiszpania | |
11. | Mauri Vansevenant | Belgia | |
12. | Damian Lüscher | Szwajcaria | |
13. | Felix Gall | Austria | |
14. | Georg Zimmermann | Niemcy | |
15. | Giovanni Aleotti | Włochy | 00:46 |
16. | Thomas Acosta | Auvergne Rhone Alpes | 00:51 |
17. | Andrea Bagioli | Włochy | 01:49 |
18. | Johan Price-Pejtersen | Dania | 02:11 |
19. | Patrick Haller | Niemcy | 02:12 |
20. | Barnabás Peák | Węgry | 02:16 |
21. | Ide Schelling | Holandia | 02:17 |
22. | Alexander Evans | Australia | 02:19 |
23. | Alessandro Covi | Włochy | 02:35 |
24. | Jhojan García | Kolumbia | |
25. | Clément Champoussin | France | |
26. | Attila Valter | Węgry | |
27. | Harold Tejada | Kolumbia | |
28. | Michel Ries | Luksemburg | 02:37 |
29. | José Félix Parra | Hiszpania | |
30. | Ben Healy | Centre Mondial du Cyclisme | 02:50 |
31. | Sylvain Moniquet | Belgia | 02:54 |
32. | Stuart Balfour | Wielka Brytania | |
33. | Jefferson Alexander Cepeda | Ekwador | |
34. | Lars van Den Berg | Holandia | |
35. | Simon Guglielmi | France | 03:15 |
36. | Charles-Etienne Chrétien | Kanada | 04:16 |
37. | Stefano Oldani | Włochy | 04:22 |
38. | Clement Lalba | Nouvelle Aquitaine | |
39. | Jacques Lebreton | Auvergne Rhone Alpes | |
40. | Wilson Haro | Ekwador | 04:29 |
41. | Torjus Sleen | Norwegia | 06:45 |
42. | Juan Diego Alba | Kolumbia | 07:00 |
43. | Ludvik Holstad | Norwegia | 08:09 |
44. | Andreas Stokbro | Dania | |
45. | Yakob Debesay | Erytrea | |
46. | Leon Heinschke | Niemcy | 08:41 |
47. | Stan Van Tricht | Belgia | 12:51 |
48. | Louis Louvet | Auvergne Rhone Alpes | 13:10 |
49. | Jacob Hindsgaul Madsen | Dania | 13:42 |
50. | Alan Boileau | France | 13:45 |
51. | Nicolas Prodhomme | France | |
52. | Iñigo Elosegui | Hiszpania | 14:14 |
53. | Johan Jacobs | Szwajcaria | |
54. | Biniyam Ghirmay | Erytrea | |
55. | Jon Agirre | Hiszpania | |
56. | Guilherme Mota | Portugalia | 16:20 |
57. | Idar Andersen | Norwegia | 17:35 |
58. | Oier Lazkano | Hiszpania | |
59. | Nik Cemazar | Słowenia | 19:01 |
60. | Aljaž Jarc | Słowenia | |
61. | Tilen Finkšt | Słowenia | |
62. | Nils Eekhoff | Holandia | |
63. | Mikhail Fokin | Rosja | |
64. | Nicholas White | Australia | |
65. | Kristjan Hočevar | Słowenia | |
66. | Riley Sheehan | USA | |
67. | Alfred Wright | Wielka Brytania | |
68. | Samuel Jenner | Australia | |
69. | Markus Wildauer | Austria | |
70. | Quentin Rossini | Nouvelle Aquitaine | |
71. | Aurélien Doleatto | France | |
72. | Nicolas Zukowsky | Kanada | |
73. | Gage Hecht | USA | |
74. | Martin Urianstad | Norwegia | |
75. | Robin Froidevaux | Szwajcaria | |
76. | Arthur Kluckers | Luksemburg | |
77. | Moran Vermeulen | Austria | |
78. | Jesus David Peña Jimenez | Kolumbia | |
79. | Michael Potter | Australia | |
80. | Harold Martin Lopez | Ekwador | |
81. | Daniel Dina | Węgry | |
82. | Mathieu Burgaudeau | France | |
83. | Joel Suter | Szwajcaria | |
84. | Robert Scott | Wielka Brytania | 19:14 |
85. | Daan Hoole | Holandia | 19:41 |
86. | Michael Hernandez | USA | |
87. | Jens Reynders | Belgia | 20:24 |
88. | Miguel Heidemann | Niemcy | |
89. | Dzianis Marchuk | Białoruś | |
90. | Jim Brown | Wielka Brytania | |
91. | Patrick Gamper | Austria | |
92. | Niklas Märkl | Niemcy | |
93. | Valerii Fatkullin | Rosja | |
94. | Vojtěch Sedlacek | Centre Mondial du Cyclisme | |
95. | Henok Mulubrhan | Erytrea | |
96. | Daragh O'mahony | Centre Mondial du Cyclisme | |
97. | Ben Katerberg | Kanada | |
98. | Eric Voigt | USA | |
99. | Maxime Agut | Nouvelle Aquitaine | 20:59 |
100. | Jaka Primožič | Słowenia | 22:31 |
101. | Ziga Horvat | Słowenia | |
102. | Mathias Norsgaard Jørgensen | Dania | 23:54 |
103. | Laurent Gervais | Kanada | |
104. | Gonçalo Carvalho | Portugalia | |
105. | Petr Kelemen | Centre Mondial du Cyclisme | 24:00 |
106. | Alexis Benjamin Quinteros | Ekwador | 24:14 |
107. | Lance Haidet | USA | 24:31 |
108. | Balázs Vas | Węgry | 24:36 |
109. | Santiago Montenegro | Ekwador | 25:10 |
110. | Antoine Debons | Szwajcaria | 25:14 |
111. | Imad Sekkak | Centre Mondial du Cyclisme | 25:38 |
112. | Adam Roberge | Kanada | 25:44 |
113. | Maxime Weyrich | Luksemburg | |
114. | Erik Fetter | Węgry | |
115. | Adám Kristóf Karl | Węgry | |
116. | Yahor Shpalouski | Białoruś | 25:51 |
117. | Jocelyn Guillot | Auvergne Rhone Alpes | 26:11 |
118. | Jorge Magalhães | Portugalia | 26:14 |
119. | Francisco Campos | Portugalia | |
120. | Thomas Pidcock | Wielka Brytania | 00:23 |
DNF | Colin Heiderscheid | Luksemburg | - |
DNF | Thymen Arensman | Holandia | |
DNF | Adrián Bustamante | Kolumbia | |
DNF | Cedric Pries | Luksemburg | |
DNF | Filippo Conca | Włochy | |
DNF | Einer Augusto Rubio | Kolumbia | |
DNF | Cristian Alexander Toro Caicedo | Ekwador | |
DNF | Dorian Foulon | Nouvelle Aquitaine | |
DNF | Fabien Rondeau | Auvergne Rhone Alpes | |
DNF | Xavier Cañellas | Hiszpania | |
DNF | Maxime Jarnet | Auvergne Rhone Alpes | |
DNF | Robel Tewelde | Erytrea | |
DNF | Louis Lapierre | Nouvelle Aquitaine |
Poz. | Zawodnik | Grupa | Czas |
---|---|---|---|
1. | Giovanni Aleotti | Włochy | 18:38:34 |
2. | Tobias Foss | Norwegia | 00:05 |
3. | Damian Lüscher | Szwajcaria | 00:18 |
4. | Stefan Bissegger | Szwajcaria | 00:26 |
5. | Samuele Battistella | Włochy | 00:30 |
6. | Matteo Jorgenson | USA | 00:34 |
7. | Thomas Pidcock | Wielka Brytania | 00:43 |
8. | Jonas Rutsch | Niemcy | 00:57 |
9. | Ilan Van Wilder | Belgia | 01:00 |
10. | Mauri Vansevenant | Belgia | 01:20 |
11. | Felix Gall | Austria | 01:35 |
12. | Urko Berrade | Hiszpania | 02:05 |
13. | Andrea Bagioli | Włochy | 02:08 |
14. | Georg Zimmermann | Niemcy | 02:17 |
15. | Simon Guglielmi | France | 02:28 |
16. | Clément Champoussin | France | 03:08 |
17. | Alexander Evans | Australia | 03:09 |
18. | Sylvain Moniquet | Belgia | 03:51 |
19. | Lars van Den Berg | Holandia | 04:01 |
20. | Attila Valter | Węgry | 04:15 |
21. | Harold Tejada | Kolumbia | 04:39 |
22. | Jhojan García | Kolumbia | |
23. | Stefano Oldani | Włochy | 04:40 |
24. | Michel Ries | Luksemburg | 04:54 |
25. | Patrick Haller | Niemcy | 05:04 |
26. | José Félix Parra | Hiszpania | |
27. | Morten Hulgaard | Dania | 05:16 |
28. | Stuart Balfour | Wielka Brytania | 05:51 |
29. | Ide Schelling | Holandia | 06:16 |
30. | Ben Healy | Centre Mondial du Cyclisme | 06:26 |
31. | Torjus Sleen | Norwegia | 06:40 |
32. | Jefferson Alexander Cepeda | Ekwador | 06:58 |
33. | Clement Lalba | Nouvelle Aquitaine | 07:18 |
34. | Jacques Lebreton | Auvergne Rhone Alpes | |
35. | Alessandro Covi | Włochy | 07:43 |
36. | Juan Diego Alba | Kolumbia | 09:37 |
37. | Thomas Acosta | Auvergne Rhone Alpes | 09:49 |
38. | Wilson Haro | Ekwador | 10:06 |
39. | Andreas Stokbro | Dania | 11:27 |
40. | Tobias Bayer | Austria | 12:33 |
41. | Stan Van Tricht | Belgia | 14:32 |
42. | Nicolas Prodhomme | France | 15:00 |
43. | Barnabás Peák | Węgry | 15:53 |
44. | Iñigo Elosegui | Hiszpania | 16:41 |
45. | Louis Louvet | Auvergne Rhone Alpes | 16:50 |
46. | Jon Agirre | Hiszpania | 17:46 |
47. | Mathieu Burgaudeau | France | 20:18 |
48. | Guilherme Mota | Portugalia | 20:24 |
49. | Samuel Jenner | Australia | 21:17 |
50. | Nicolas Zukowsky | Kanada | 21:28 |
51. | Kristjan Hočevar | Słowenia | 22:06 |
52. | Alfred Wright | Wielka Brytania | 22:45 |
53. | Tilen Finkšt | Słowenia | 23:06 |
54. | Gage Hecht | USA | 23:15 |
55. | Ludvik Holstad | Norwegia | 23:35 |
56. | Alan Boileau | France | 24:04 |
57. | Arthur Kluckers | Luksemburg | 25:06 |
58. | Moran Vermeulen | Austria | 26:09 |
59. | Robin Froidevaux | Szwajcaria | 26:42 |
60. | Ben Katerberg | Kanada | 27:07 |
61. | Aljaž Jarc | Słowenia | 27:10 |
62. | Gonçalo Carvalho | Portugalia | 27:40 |
63. | Biniyam Ghirmay | Erytrea | 28:11 |
64. | Adam Roberge | Kanada | 29:09 |
65. | Idar Andersen | Norwegia | 29:19 |
66. | Jesus David Peña Jimenez | Kolumbia | 29:31 |
67. | Joel Suter | Szwajcaria | 29:49 |
68. | Quentin Rossini | Nouvelle Aquitaine | 30:07 |
69. | Jocelyn Guillot | Auvergne Rhone Alpes | 31:02 |
70. | Valerii Fatkullin | Rosja | 31:11 |
71. | Jacob Hindsgaul Madsen | Dania | 32:12 |
72. | Leon Heinschke | Niemcy | 32:48 |
73. | Imad Sekkak | Centre Mondial du Cyclisme | 33:28 |
74. | Charles-Etienne Chrétien | Kanada | 33:38 |
75. | Johan Jacobs | Szwajcaria | 33:54 |
76. | Kaden Groves | Australia | 34:05 |
77. | Laurent Gervais | Kanada | 34:43 |
78. | Robert Scott | Wielka Brytania | 35:28 |
79. | Nils Eekhoff | Holandia | 36:08 |
80. | Eric Voigt | USA | 36:13 |
81. | Miguel Heidemann | Niemcy | 36:23 |
82. | Alexis Benjamin Quinteros | Ekwador | 36:31 |
83. | Yakob Debesay | Erytrea | 36:41 |
84. | Vojtěch Sedlacek | Centre Mondial du Cyclisme | 37:17 |
85. | Santiago Montenegro | Ekwador | 37:27 |
86. | Lance Haidet | USA | 37:45 |
87. | Maxime Agut | Nouvelle Aquitaine | 37:58 |
88. | Jorge Magalhães | Portugalia | 39:34 |
89. | Patrick Gamper | Austria | 39:46 |
90. | Daniel Dina | Węgry | 39:48 |
91. | Mikhail Fokin | Rosja | 40:44 |
92. | Oier Lazkano | Hiszpania | 41:05 |
93. | Johan Price-Pejtersen | Dania | 41:15 |
94. | Yahor Shpalouski | Białoruś | 41:16 |
95. | Henok Mulubrhan | Erytrea | 41:31 |
96. | Martin Urianstad | Norwegia | 41:41 |
97. | Jaka Primožič | Słowenia | 42:34 |
98. | Michael Potter | Australia | 43:09 |
99. | Daan Hoole | Holandia | 44:41 |
100. | Erik Fetter | Węgry | 47:04 |
101. | Markus Wildauer | Austria | 47:10 |
102. | Petr Kelemen | Centre Mondial du Cyclisme | 49:52 |
103. | Riley Sheehan | USA | 50:15 |
104. | Aurélien Doleatto | France | 50:30 |
105. | Jens Reynders | Belgia | 50:34 |
106. | Mathias Norsgaard Jørgensen | Dania | 51:09 |
107. | Adám Kristóf Karl | Węgry | 52:30 |
108. | Dzianis Marchuk | Białoruś | 52:41 |
109. | Jim Brown | Wielka Brytania | 52:49 |
110. | Antoine Debons | Szwajcaria | 53:56 |
111. | Michael Hernandez | USA | 54:29 |
112. | Nicholas White | Australia | 54:39 |
113. | Niklas Märkl | Niemcy | 57:37 |
114. | Harold Martin Lopez | Ekwador | 1:00:05 |
115. | Francisco Campos | Portugalia | 1:00:55 |
116. | Nik Cemazar | Słowenia | 1:02:11 |
117. | Daragh O'mahony | Centre Mondial du Cyclisme | 1:03:18 |
118. | Ziga Horvat | Słowenia | 1:04:00 |
119. | Maxime Weyrich | Luksemburg | 1:07:18 |
120. | Balázs Vas | Węgry | 1:18:33 |