Dries Van Gestel i Brandon McNulty w nowych barwach

Belg Dries van Gestel zostanie zawodnikiem Team Total Direct Energie. Brandon McNulty dołączy za to do zespołu UAE Team Emirates.

Amerykanin podpisał trzyletni kontrakt z drużyną sponsorowaną przez monarchię z Półwyspu Arabskiego. Potwierdziły się więc doniesienia "La Gazzetta dello Sport", o których na łamach portalu informowaliśmy nieco ponad tydzień temu. Do drużyny z Emiratów przejdzie po trzech sezonach spędzonych w amerykańskim zespole prokontynentalnym Rally Cycling.

W 2016 roku McNulty był mistrzem świata w jeździe na czas wśród juniorów, a rok później wicemistrzem globu w tej specjalności wśród orlików. W tym sezonie Amerykanin wygrał etap i klasyfikację generalną Giro d'Sicilia.

Szefowie UAE Team Emirates liczą, że McNulty będzie rozwijał się pod kątem wyścigów etapowych, bo na wysokim poziomie łączy umiejętność jazdy na czas z jazdą po górach. Amerykanin to trzeci kolarz, który dołączy do arabskiej drużyny w przyszłym sezonie.

Dries van Gestel po trzech sezonach w grupie Sport Vlaanderen-Baloise przenosi się z kolei do francuskiego zespołu Total Direct Energie, z którym podpisał dwuletnią umowę.

24-latek do belgijskiego zespołu z 2. dywizji trafił w 2016 roku, po udanych występach w młodzieżowej formacji Lotto Soudal, w barwach której w 2015 roku wygrał etap Karpackiego Wyścigu Kurierów zakończony w Jabłonce.

Jako zawodnik Sport Vlaanderen-Baloise Belg na swoim koncie zapisał etapowy triumf i drugie miejsce w Tour des Fjords (2017). Udowodnił też, że stać go na dobre wyniki w klasykach. Tegoroczne Ronde van Vlaanderen zakończył na 13. miejscu, a w 2017 był 8. w Tour de l'Eurométropole.

Te wyniki przykuły uwagę kierownictwa francuskiego zespołu, które postanowiło wzmocnić Team Total Direct Energie pod kątem klasyków. Lider Niki Terpstra w przyszłym sezonie będzie mógł liczyć na wsparcie Belgów Van Gestela i Quintena Hermansa.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: