W obiektywie: Grand Départ Tour de France w Brukseli

Rohan Dennis

Belgijski Grand Départ największego wyścigu świata – Tour de France – w obiektywie Agnieszki Małgorzaty Torby.

Tour de France po raz 106. rozpoczął się w ostatni weekend w Brukseli. Wypełniona tłumami kibiców stolica Belgii kolarzy podejmowała najpierw tradycyjnie kilkoma dniami spotkań z mediami i prezentacji, a następnie odcinkiem ze startu wspólnego i jazdą drużynową na czas.

Dzień pierwszy nieco niespodziewanie należał do ekipy Jumbo-Visma. Holenderski zespół co prawda próbował do gry o etapowe zwycięstwo włączyć Dylana Groenewegena, ale kraksa pokrzyżowała te plany. Zwycięstwo etapowe sprzed nosa Peterowi Saganowi sprzątnął jednak Mike Teunissen, który Groenewegena miał rozprowadzać. 26-latek to pierwszy od (!) 1989 roku Holender w maillot jaune.

Pierwszemu liderowi wyścigu w sobotę szczęście mogło się śnić, ale w niedzielę on i jego koledzy w zupełnie realnym uniwersum w sferę marzeń wysłali oczekiwania rywali. Holenderska grupa pokonała o 20 sekund zespół Ineos, na świetnej pozycji stawiając Stevena Kruijswijka i na Teunissena po raz kolejny wysyłając na konferencję prasową lidera.

Holender koszulkę stracił co prawda na trzecim etapie, ale początku tegorocznej edycji nie zapomni do końca życia.

Migawki z rozpoczęcia 106. edycji "Wielkiej Pętli" przygotowała Agnieszka Małgorzata Torba (Młoda Photography).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: