Mark Renshaw zapowiedział zakończenie kariery

Mark Renshaw

Mark Renshaw powoli żegna się z peletonem. 36-letni Australijczyk opuści sportową scenę z końcem obecnego sezonu.

Podczas 16 lat kariery reprezentował FDJ, Credit Agricle, Columbia/HTC, Rabobank/Belkin, Omega Pharma/Etixx oraz czwarty rok Dimension Data. Wyspecjalizował się w rozprowadzaniu sprinterów. Kojarzony jest zwłaszcza z Markiem Cavendishem, z którym po raz pierwszy zetknął się w 2009 roku w grupie Columbia-HTC.

Renshaw na swoim koncie ma 12 zwycięstw, w tym etapy Tour Down Under, Eneco Tour i Tour of Britain, Tro-Bro Léon czy klasyfikację generalną Tour of Qatar. W 2002 zdobył również tytuł torowego mistrza świata w wyścigu drużynowym na dochodzenie.

Wśród moich najlepszych wspomnień jest pierwsze zwycięstwo w wyścigu o Puchar Francji, Tro-Bro Leon. To był ogromnie ważny sukces w tamtym momencie kariery, a wygranie etapu i klasyfikacji generalnej Tour of Qatar to wspomnienia, które sprawiają, że uśmiecham się na myśl o mojej karierze. Inne wspaniałe wspomnienia to chwile, w których jeździłem dla kolegów z drużyny i ich sukcesy, a drugie miejsce na Champs Elysees za moim kolegą z zespołu, Markiem Cavendishem w Tour de France 2009, było niezapomniane

– napisał Renshaw w swoim pożegnaniu.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: