Tour de France 2019. Lotto Soudal stawia na Caleba Ewana

Zespół Lotto Soudal wybrał skład na Tour de France (6-28 lipca). Liderem belgijskiej ekipy będzie sprinter Caleb Ewan.

24-letni Australijczyk zadebiutuje w "Wielkiej Pętli". W Wielkich Tourach startował dotąd cztery razy, wygrywając jeden etap w Vuelta a Espana (2015) i dwa w Giro d'Italia (2017, 2019).

Ewanowi na finiszach będą głównie pomagać Roger Kluge i Jasper De Buyst, do mało wdzięcznej pracy przeznaczeni są również Jens Keukeleire i Maxime Monfort.

Tim Wellens, Tiesj Benoot i Thomas De Gendt zapolują na etapy. Benoot, po dobrym występie w Tour de Suisse, może spróbować zaczepić się na dłużej w klasyfikacji generalnej.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. Adrian4900

    25 czerwca 2019, 20:05 o 20:05

    Benoot do generalki xd, dobra osobiście lubię ten team ale oni nie mają żadnego zawodnika o takim potencjale który jest w stanie walczyć o generalkę xd, typowe walczaki dla którym etap to będzie świetna sprawa a mają kim o to powalczyć bo Ewan jest w dobrej dyspozycji co pokazał na Giro i do tego De Gendt i Wellens którzy moga powalczyć na trudnych końcówkach.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: