Tour of Norway 2019: etap 5. Alexander Kristoff za piątym razem

Alexander Kristoff (UAE Team Emirates) pierwszy zameldował się na mecie piątego odcinka Tour of Norway.

Norweski sprinter po czterech dniach bezskutecznych prób tym razem nie dal szans rywalom i na ostatnich metrach rozprawił się z Kolumbijczykiem Alvaro Hodegiem (Deceuninck - Quick-Step) i swoim rodakiem Kristofferem Halvorsenem (Team Ineos).

Czwarty na kresce Edvald Boasson Hagen (Dimension Data) nie zdołał obronić koszulki lidera. Tę przejął Kristoff, który bronił jej będzie na finałowym odcinku do Hønefoss. Różnica między dwoma Norwegami to tylko sekunda, co zapowiada walkę do ostatniego metra.

Wyniki 5. etapu Tour of Norway 2019 (2.HC), Skien – Drammen (159,7 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alexander KristoffUAE Team Emirates3:39:44
2.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step
3.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos
4.Edvald Boasson HagenDimension Data
5.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
6.Moreno HoflandEF Education First
7.Alex FrameTrek-Segafredo
8.Lawrence NaesenLotto Soudal
9.Luka MezgecMitchelton-Scott
10.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy
11.Cees BolTeam Sunweb
12.August JensenIsrael Cycling Academy
13.Yevgeniy GidichAstana Pro Team
14.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
15.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
16.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb
17.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
18.Bjorg LambrechtLotto Soudal
19.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic
20.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team
21.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
22.Edoardo AffiniMitchelton-Scott
23.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA
24.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
25.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic
26.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
27.Ben SwiftTeam Ineos
28.Robert StannardMitchelton-Scott
29.Florian VachonTeam Arkéa Samsic
30.Tim WellensLotto Soudal
31.Maarten WynantsJumbo-Visma
32.Floris de TierJumbo-Visma
33.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
34.Jacob ErikssonTeam Coop
35.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team
36.Alex KirschTrek-Segafredo
37.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
38.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
39.Marc HirschiTeam Sunweb
40.Luis León SanchezAstana Pro Team
41.Hernando BohorquezAstana Pro Team
42.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
43.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates
44.Sander ArmeeLotto Soudal
45.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway
46.Yuriy NatarovAstana Pro Team
47.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
48.Sep VanmarckeEF Education First
49.Pieter WeeningRoompot-Charles
50.Michał GołaśTeam Ineos
51.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
52.Koen de KortTrek-Segafredo
53.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team
54.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team
55.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
56.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team
57.Callum ScotsonMitchelton-Scott
58.Sondre Holst EngerIsrael Cycling Academy
59.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team
60.Florian StorkTeam Sunweb
61.Julius van Den BergEF Education First
62.Ian StannardTeam Ineos
63.Roberto FerrariUAE Team Emirates00:22
64.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step00:37
65.Tom ScullyEF Education First00:39
66.Roy CurversTeam Sunweb00:50
67.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team01:01
68.Michael ValgrenDimension Data01:08
69.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence01:16
70.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team01:38
71.Sebastian LangeveldEF Education First01:59
72.Vasil KiryienkaTeam Ineos02:00
73.Gino MaderDimension Data04:05
74.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma04:52
75.Preben van HeckeSport Vlaanderen-Baloise06:01
76.Elmar ReindersRoompot-Charles
77.Taco van der HoornJumbo-Visma06:25
78.Rory SutherlandUAE Team Emirates07:17
79.Rasmus TillerDimension Data
80.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team
81.Nikita StalnovAstana Pro Team
82.Manuele MoriUAE Team Emirates
83.Julien VermoteDimension Data
84.Steve CummingsDimension Data
85.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy
86.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise13:40
87.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise
88.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo
89.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
90.Trond TrondsenTeam Coop
91.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team
92.Erik LunderTeam Coop
93.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
94.Andre SotbergTeam Coop
95.Søren WÆrenskjoldJoker Fuel of Norway
96.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic
97.Louis BendixenTeam Coop
98.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA
99.Nikolas MaesLotto Soudal
100.Kristian AasvoldTeam Coop
101.Henrik EvensenJoker Fuel of Norway14:55
102.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA
103.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy
104.Boy van PoppelRoompot-Charles
DNFJames WhelanEF Education First-
DNFIuri FilosiDelko Marseille Provence
DNFChris LawlessTeam Ineos
DNFNelson Andrés SotoCaja Rural-Seguros RGA
DNFAlex EdmondsonMitchelton-Scott
DNFRyan MullenTrek-Segafredo
DNFBrenton JonesDelko Marseille Provence
DNSEduard Michael GrosuDelko Marseille Provence

Klasyfikacja generalna po 5. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Alexander KristoffUAE Team Emirates21:17:22
2.Edvald Boasson HagenDimension Data00:01
3.Edoardo AffiniMitchelton-Scott00:02
4.Kristoffer HalvorsenTeam Ineos00:09
5.Cees BolTeam Sunweb
6.Anders SkaarsethUno-X Norwegian Development Team00:11
7.Joris NieuwenhuisTeam Sunweb00:12
8.Daniel TurekIsrael Cycling Academy
9.Sander ArmeeLotto Soudal
10.Franck BonnamourTeam Arkéa Samsic00:14
11.Tom van AsbroeckIsrael Cycling Academy00:16
12.Tim WellensLotto Soudal
13.Marc HirschiTeam Sunweb
14.Markus HoelgaardUno-X Norwegian Development Team
15.Floris de TierJumbo-Visma00:17
16.Jacob ErikssonTeam Coop00:18
17.Lawrence NaesenLotto Soudal00:19
18.Luka MezgecMitchelton-Scott
19.Alex KirschTrek-Segafredo
20.Milan MentenSport Vlaanderen-Baloise
21.Bjorg LambrechtLotto Soudal
22.Ben SwiftTeam Ineos
23.Yves LampaertDeceuninck-Quick Step
24.Sep VanmarckeEF Education First
25.August JensenIsrael Cycling Academy
26.Sergei ChernetskiCaja Rural-Seguros RGA
27.Sondre Holst EngerIsrael Cycling Academy
28.Alex AranburuCaja Rural-Seguros RGA
29.Jonas AbrahamsenUno-X Norwegian Development Team
30.Luis León SanchezAstana Pro Team
31.Dries van GestelSport Vlaanderen-Baloise
32.Lucas ErikssonRiwal Readynez Cycling Team
33.Sven Erik BystromUAE Team Emirates
34.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
35.Andreas VangstadJoker Fuel of Norway00:20
36.Torstein TraeenUno-X Norwegian Development Team00:25
37.Connor SwiftTeam Arkéa Samsic00:26
38.Pieter WeeningRoompot-Charles
39.Hernando BohorquezAstana Pro Team
40.Michał GołaśTeam Ineos
41.Maarten WynantsJumbo-Visma
42.Tim DeclercqDeceuninck-Quick Step
43.Petr VakocDeceuninck-Quick Step
44.Koen de KortTrek-Segafredo
45.Yevgeniy GidichAstana Pro Team00:30
46.Alessandro FedeliDelko Marseille Provence01:42
47.Ian StannardTeam Ineos01:57
48.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates02:40
49.Robert StannardMitchelton-Scott04:41
50.Florian VachonTeam Arkéa Samsic04:45
51.Michael ValgrenDimension Data05:30
52.Sebastian LangeveldEF Education First06:01
53.Alex FrameTrek-Segafredo06:13
54.Moreno HoflandEF Education First07:13
55.Kevin DeltombeSport Vlaanderen-Baloise
56.Julius van Den BergEF Education First07:20
57.Callum ScotsonMitchelton-Scott07:26
58.Omer GoldsteinIsrael Cycling Academy07:35
59.Krister HagenRiwal Readynez Cycling Team07:44
60.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step07:55
61.Kristoffer SkjerpingUno-X Norwegian Development Team08:09
62.Alvaro José HodegDeceuninck-Quick Step08:12
63.Alexander KampRiwal Readynez Cycling Team08:21
64.Erik Nordsaeter ResellUno-X Norwegian Development Team08:33
65.Tom ScullyEF Education First08:57
66.Taco van der HoornJumbo-Visma09:02
67.Roberto FerrariUAE Team Emirates09:29
68.Vasil KiryienkaTeam Ineos10:35
69.Rasmus QuaadeRiwal Readynez Cycling Team11:24
70.Yuriy NatarovAstana Pro Team13:18
71.Sindre LunkeRiwal Readynez Cycling Team13:42
72.Trond TrondsenTeam Coop13:59
73.Elmar ReindersRoompot-Charles14:32
74.Rasmus TillerDimension Data14:37
75.Sebastián MoraCaja Rural-Seguros RGA14:52
76.Bert-Jan LindemanJumbo-Visma16:04
77.Kristian AasvoldTeam Coop16:20
78.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step16:25
79.Zhandos BizhigitovAstana Pro Team16:39
80.Gino MaderDimension Data16:41
81.Manuele MoriUAE Team Emirates20:45
82.Søren WÆrenskjoldJoker Fuel of Norway21:10
83.Louis BendixenTeam Coop21:49
84.Roy CurversTeam Sunweb23:24
85.Nikolas MaesLotto Soudal
86.Boy van PoppelRoompot-Charles23:29
87.Preben van HeckeSport Vlaanderen-Baloise24:15
88.Nikita StalnovAstana Pro Team24:30
89.Julien VermoteDimension Data24:43
90.Henrik EvensenJoker Fuel of Norway25:27
91.Fumiyuki BeppuTrek-Segafredo27:11
92.Alan BanaszekCaja Rural-Seguros RGA27:16
93.Rory SutherlandUAE Team Emirates28:31
94.Steve CummingsDimension Data28:40
95.Andre SotbergTeam Coop29:56
96.Florian StorkTeam Sunweb31:50
97.Erik LunderTeam Coop33:20
98.Sasha WeemaesSport Vlaanderen-Baloise34:34
99.Kenny de KeteleSport Vlaanderen-Baloise35:40
100.Matteo MalucelliCaja Rural-Seguros RGA36:00
101.Bram WeltenTeam Arkéa Samsic37:22
102.Torkil VeyheRiwal Readynez Cycling Team43:30
103.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb45:39
104.Dennis van WindenIsrael Cycling Academy58:45

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: