Zapowiedź 9. etapu Giro d’Italia. 19 maja: Riccione – San Marino (34,8 km; jazda indywidualna na czas ★★★★☆).
Etap, który rozstawi kolarzy przed górami. Giro d’Italia zawita do San Marino po raz dwunasty w historii i po raz pierwszy od 21 lat. Wtedy na górskim etapie zwyciężył Andrea Noè. Tym razem zawodnikom przyjdzie walczyć na trasie wymagającej czasówki.
Kolarze rozpoczną rywalizację jadąc ścieżką rowerową na nadmorskim bulwarze, a następnie chwilę pokręcą po ulicach Riccione. Za miastem droga powoli zacznie prowadzić do góry, lecz właściwa wspinaczka rozpocznie się za drugim punktem pomiarem czasu, po 22 kilometrach, gdy zawodnicy będą już na terytorium San Marino.
Pierwsze 5,350 kilometra wspinaczki to nieregularne “schody” o średnim nachyleniu 6,6%, które momentami odpuszczają, by chwilę później skoczyć do 11%. Kolejne 2900 metrów to prowadzący minimalnie pod górę odcinek, a następne 1750 – krótki, lecz niezbyt stromy zjazd. Ostatnie 2,25 kilometra to ciąg dalszy wspinaczki, prowadzący wyżej na Monte Titano. Finisz zaplanowano w centrum miasta, po 12,2-kilometrowym podjeździe o średnim nachyleniu 4,5%.
Faworytami do walki są, tak jak i pierwszego dnia, kandydaci do zwycięstwa w całym wyścigu. O pierwsze miejsce bić się powinni m.in. Primoz Roglic (Jumbo-Visma), Ion Izagirre (Astana), Bob Jungels (Deceuninck-Quick Step) i Simon Yates (Mitchelton-Scott).
Warto dodać, że tym etapem organizatorzy kontynuują tradycję prowadzenia czasówek po terenach znanych z produkcji win. Tym razem wspominane jest czerwone wino Sangiovese.
Premie górskie na trasie
San Marino (12,2 km; 4,5%, maks. 11%, kat. 2)
Start pierwszego zawodnika 13:15, finisz ostatniego 17:15.
Początek transmisji w stacji Eurosport 1: 13:05.
164 | DENZ Nico | AG2R LA MONDIALE | 12:50 |
163 | HATSUYAMA Sho | NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ | 12:51 |
162 | CLARKE William | TREK – SEGAFREDO | 12:52 |
161 | BOHLI Tom | UAE TEAM EMIRATES | 12:53 |
160 | MARECZKO Jakub | CCC TEAM | 12:54 |
159 | MOSCHETTI Matteo | TREK – SEGAFREDO | 12:55 |
158 | RENSHAW Mark | TEAM DIMENSION DATA | 12:56 |
157 | SIMION Paolo | BARDIANI CSF | 12:57 |
156 | SCOTSON Miles | GROUPAMA – FDJ | 12:58 |
155 | CIMA Damiano | NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ | 12:59 |
154 | STRAKHOV Dmitrii | TEAM KATUSHA ALPECIN | 13:00 |
153 | DAVIES Scott | TEAM DIMENSION DATA | 13:01 |
152 | GRADEK Kamil | CCC TEAM | 13:02 |
151 | LONARDI Giovanni | NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ | 13:03 |
150 | DUNNE Conor | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 13:04 |
149 | IRIZAR ARAMBURU Markel | TREK – SEGAFREDO | 13:05 |
148 | LOBATO DEL VALLE Juan Jose | NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ | 13:06 |
147 | KNOX James | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 13:07 |
146 | ANDEMESKEL Awet | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 13:08 |
145 | SÜTTERLIN Jasha | MOVISTAR TEAM | 13:09 |
144 | LEEZER Thomas | TEAM JUMBO – VISMA | 13:10 |
143 | HONORÉ Mikkel Frølich | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 13:11 |
142 | BAUER Jack | MITCHELTON – SCOTT | 13:12 |
141 | CARRETERO Hector | MOVISTAR TEAM | 13:13 |
140 | ORSINI Umberto | BARDIANI CSF | 13:14 |
139 | LE GAC Olivier | GROUPAMA – FDJ | 13:15 |
138 | CERNÝ Josef | CCC TEAM | 13:16 |
137 | KLUGE Roger | LOTTO SOUDAL | 13:17 |
136 | BOIVIN Guillaume | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 13:18 |
135 | CAMPENAERTS Victor | LOTTO SOUDAL | 13:19 |
134 | MAS BONET Luis | MOVISTAR TEAM | 13:20 |
133 | SINKELDAM Ramon | GROUPAMA – FDJ | 13:21 |
132 | NIZZOLO Giacomo | TEAM DIMENSION DATA | 13:22 |
131 | MAESTRI Mirco | BARDIANI CSF | 13:23 |
130 | BOLE Grega | BAHRAIN – MERIDA | 13:24 |
129 | CONSONNI Simone | UAE TEAM EMIRATES | 13:25 |
128 | HAGA Chad | TEAM SUNWEB | 13:26 |
127 | KONOVALOVAS Ignatas | GROUPAMA – FDJ | 13:27 |
126 | BENNETT Sean | EF EDUCATION FIRST | 13:28 |
125 | BIERMANS Jenthe | TEAM KATUSHA ALPECIN | 13:29 |
124 | BENEDETTI Cesare | BORA – HANSGROHE | 13:30 |
123 | CIMOLAI Davide | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 13:31 |
122 | SELIG Rudiger | BORA – HANSGROHE | 13:32 |
121 | SCHWARZMANN Michael | BORA – HANSGROHE | 13:33 |
120 | GUARNIERI Jacopo | GROUPAMA – FDJ | 13:34 |
119 | VAN EMDEN Jos | TEAM JUMBO – VISMA | 13:35 |
118 | NIV Guy | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 13:36 |
117 | VIVIANI Elia | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 13:37 |
116 | NEILANDS Krists | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 13:38 |
115 | DEMARE Arnaud | GROUPAMA – FDJ | 13:39 |
114 | EWAN Caleb | LOTTO SOUDAL | 13:40 |
113 | ACKERMANN Pascal | BORA – HANSGROHE | 13:41 |
112 | FLOREZ LOPEZ Miguel | ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC | 13:42 |
111 | BARBIN Enrico | BARDIANI CSF | 13:43 |
110 | LUDVIGSSON Tobias | GROUPAMA – FDJ | 13:44 |
109 | FRAPPORTI Marco | ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC | 13:45 |
108 | VENTOSO Francisco | CCC TEAM | 13:46 |
107 | GOGL Michael | TREK – SEGAFREDO | 13:47 |
106 | KNEES Christian | TEAM INEOS | 13:48 |
105 | COVILI Luca | BARDIANI CSF | 13:49 |
104 | CAICEDO Jonathan | EF EDUCATION FIRST | 13:50 |
103 | DE GENDT Thomas | LOTTO SOUDAL | 13:51 |
102 | KUZNETSOV Viacheslav | TEAM KATUSHA ALPECIN | 13:52 |
101 | BROWN Nathan | EF EDUCATION FIRST | 13:53 |
100 | DE BUYST Jasper | LOTTO SOUDAL | 13:54 |
99 | KUSS Sepp | TEAM JUMBO – VISMA | 13:55 |
98 | WYSS Danilo | TEAM DIMENSION DATA | 13:56 |
97 | BOARO Manuele | ASTANA PRO TEAM | 13:57 |
96 | AGNOLI Valerio | BAHRAIN – MERIDA | 13:58 |
95 | HALLER Marco | TEAM KATUSHA ALPECIN | 13:59 |
94 | GEHEREIGZABHER WERKILUL Ama | TEAM DIMENSION DATA | 14:00 |
93 | CARUSO Damiano | BAHRAIN – MERIDA | 14:01 |
92 | BAGIOLI Nicola | NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ | 14:02 |
91 | PEDRERO Antonio | MOVISTAR TEAM | 14:03 |
90 | SABATINI Fabio | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 14:04 |
89 | CANOLA Marco | NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ | 14:05 |
88 | GAROSIO Andrea | BAHRAIN – MERIDA | 14:06 |
87 | CONCI Nicola | TREK – SEGAFREDO | 14:07 |
86 | TOLHOEK Antwan | TEAM JUMBO – VISMA | 14:08 |
85 | PUCCIO Salvatore | TEAM INEOS | 14:09 |
84 | MARCATO Marco | UAE TEAM EMIRATES | 14:10 |
83 | SENNI Manuel | BARDIANI CSF | 14:11 |
82 | BELLETTI Manuel | ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC | 14:12 |
81 | POLJAŃSKI Paweł | BORA – HANSGROHE | 14:13 |
80 | NIBALI Antonio | BAHRAIN – MERIDA | 14:14 |
79 | SOSA Ivan Ramiro | TEAM INEOS | 14:15 |
78 | SENECHAL Florian | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 14:16 |
77 | BOUWMAN Koen | TEAM JUMBO – VISMA | 14:17 |
76 | ROTA Lorenzo | BARDIANI CSF | 14:18 |
75 | SANTAROMITA Ivan | NIPPO – VINI FANTINI – FAIZANE’ | 14:19 |
74 | JUUL JENSEN Christopher | MITCHELTON – SCOTT | 14:20 |
73 | HAMILTON Christopher | TEAM SUNWEB | 14:21 |
72 | BOOKWALTER Brent | MITCHELTON – SCOTT | 14:22 |
71 | HOLLENSTEIN Reto | TEAM KATUSHA ALPECIN | 14:23 |
70 | DURBRIDGE Luke | MITCHELTON – SCOTT | 14:24 |
69 | NARVAEZ Jhonnatan | TEAM INEOS | 14:25 |
68 | MARTENS Paul | TEAM JUMBO – VISMA | 14:26 |
67 | HANSEN Adam James | LOTTO SOUDAL | 14:27 |
66 | HIRT Jan | ASTANA PRO TEAM | 14:28 |
65 | OWSIAN Łukasz | CCC TEAM | 14:29 |
64 | POZZOVIVO Domenico | BAHRAIN – MERIDA | 14:30 |
63 | BATTAGLIN Enrico | TEAM KATUSHA ALPECIN | 14:31 |
62 | IZAGUIRRE INSAUSTI Ion | ASTANA PRO TEAM | 14:32 |
61 | BRAMBILLA Gianluca | TREK – SEGAFREDO | 14:33 |
60 | GASTAUER Ben | AG2R LA MONDIALE | 14:34 |
59 | BIDARD Francois | AG2R LA MONDIALE | 14:35 |
58 | ZEITS Andrey | ASTANA PRO TEAM | 14:36 |
57 | ULISSI Diego | UAE TEAM EMIRATES | 14:37 |
56 | HINDLEY Jai | TEAM SUNWEB | 14:38 |
55 | DUPONT Hubert | AG2R LA MONDIALE | 14:39 |
54 | PLAZA Ruben | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 14:40 |
53 | GIBBONS Ryan | TEAM DIMENSION DATA | 14:41 |
52 | DUNBAR Edward | TEAM INEOS | 14:42 |
51 | HAMILTON Lucas | MITCHELTON – SCOTT | 14:43 |
50 | HENAO GOMEZ Sebastian | TEAM INEOS | 14:44 |
49 | SBARAGLI Kristian | ISRAEL CYCLING ACADEMY | 14:45 |
48 | CICCONE Giulio | TREK – SEGAFREDO | 14:46 |
47 | VENDRAME Andrea | ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC | 14:47 |
46 | MONTAGUTI Matteo | ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC | 14:48 |
45 | VAN DER SANDE Tosh | LOTTO SOUDAL | 14:49 |
44 | VERVAEKE Louis | TEAM SUNWEB | 14:50 |
43 | MC CARTHY Jay | BORA – HANSGROHE | 14:51 |
42 | BAKELANTS Jan | TEAM SUNWEB | 14:52 |
41 | WARBASSE Lawrence | AG2R LA MONDIALE | 14:53 |
40 | GAVAZZI Francesco | ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC | 14:54 |
39 | CATALDO Dario | ASTANA PRO TEAM | 14:55 |
38 | GASPAROTTO Enrico | TEAM DIMENSION DATA | 14:56 |
37 | VILLELLA Davide | ASTANA PRO TEAM | 14:57 |
36 | O’CONNOR Ben | TEAM DIMENSION DATA | 14:58 |
35 | CAPECCHI Eros | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 14:59 |
34 | KANGERT Tanel | EF EDUCATION FIRST | 15:00 |
33 | DOMBROWSKI Joseph Lloyd | EF EDUCATION FIRST | 15:01 |
32 | GEOGHEGAN HART Tao | TEAM INEOS | 15:02 |
31 | NIEVE ITURRALDE Mikel | MITCHELTON – SCOTT | 15:03 |
30 | VUILLERMOZ Alexis | AG2R LA MONDIALE | 15:04 |
29 | LANDA MEANA Mikel | MOVISTAR TEAM | 15:05 |
28 | POLANC Jan | UAE TEAM EMIRATES | 15:06 |
27 | ZAKARIN Ilnur | TEAM KATUSHA ALPECIN | 15:07 |
26 | SIVAKOV Pavel | TEAM INEOS | 15:08 |
25 | CARAPAZ Richard | MOVISTAR TEAM | 15:09 |
24 | CHAVES Esteban | MITCHELTON – SCOTT | 15:10 |
23 | CARTHY Hugh John | EF EDUCATION FIRST | 15:11 |
22 | DE LA PARTE Victor | CCC TEAM | 15:12 |
21 | JUNGELS Bob | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 15:13 |
20 | MOLLEMA Bauke | TREK – SEGAFREDO | 15:16 |
19 | CATTANEO Mattia | ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC | 15:19 |
18 | MAJKA Rafał | BORA – HANSGROHE | 15:22 |
17 | LOPEZ Miguel Angel | ASTANA PRO TEAM | 15:25 |
16 | NIBALI Vincenzo | BAHRAIN – MERIDA | 15:28 |
15 | YATES Simon Philip | MITCHELTON – SCOTT | 15:31 |
14 | GALLOPIN Tony | AG2R LA MONDIALE | 15:34 |
13 | FORMOLO Davide | BORA – HANSGROHE | 15:37 |
12 | ROGLIC Primoz | TEAM JUMBO – VISMA | 15:40 |
11 | BILBAO LOPEZ Pello | ASTANA PRO TEAM | 15:43 |
10 | OOMEN Sam | TEAM SUNWEB | 15:46 |
9 | AMADOR Andrey | MOVISTAR TEAM | 15:49 |
8 | SERRY Pieter | DECEUNINCK – QUICK-STEP | 15:52 |
7 | MASNADA Fausto | ANDRONI GIOCATTOLI – SIDERMEC | 15:55 |
6 | ANTUNES Amaro | CCC TEAM | 15:58 |
5 | MADOUAS Valentin | GROUPAMA – FDJ | 16:01 |
4 | PETERS Nans | AG2R LA MONDIALE | 16:04 |
3 | CARBONI Giovanni | BARDIANI CSF | 16:07 |
2 | ROJAS Jose | MOVISTAR TEAM | 16:10 |
1 | CONTI Valerio | UAE TEAM EMIRATES | 16:13 |