Tour de Romandie 2019: etap 2. Stefan Küng po samotnym rajdzie

Stefan Küng

Stefan Küng (Groupama-FDJ) po solowej akcji wygrał w Morges drugi odcinek Tour de Romandie.

Szwajcar finiszował samotnie, wyprzedzając peleton, przyprowadzony przez Sama Bennetta (Bora-hansgrohe).

Liderem szwajcarskiej tygodniówki pozostał Primoz Roglic (Jumbo-Visma).

Trzeci, chwilami deszczowy, odcinek liczył 174 kilometry i prowadził przez zaledwie dwa punktowane podjazdy Col du Mollendruz (99 km; 21,3 km; 3,3%) i Reverolle (143 km; 1,7 km; 5,8%).

W akcji dnia udział wzięli Geminas Bagdonas (AG2R La Mondiale), Stefan Küng (Groupama-FDJ), Jorge Arcas (Movistar), Frederik Backaert (Wanty-Gobert), Nathan Brown (Education First) i Claudio Imhof (Szwajcaria).

Szóstka szybko odskoczyła na 5 minuty, meldując się później na przełęczy Mollendruz z zapasem niespełna 4 minut. W peletonie pościgiem zainteresowana była głównie Bora-hansgrohe.

Küng depnął mocniej na Reverolle, zabierając ze sobą Bagdonasa i Backaerta. Trójce 20 kilometrów przed metą pozostało 1:22. Chwilę później Szwajcar urwał się rywalom i rozpoczął samotny rajd po etap.

Z tyłu zmęczonym kolarzom Bory zmianę dali zawodnicy Deceninck-Quick Step. Za późno. Küng ostatnie 10 kilometrów rozpoczął z zapasem 1;20, bezpiecznie dowożąc prowadzenie do kreski.

Wyniki 2. etapu Tour de Romandie 2019 (2.WT), Le Locle - Morges (174,4 km):

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Stefan KungGroupama-FDJ4:10:59
2.Sam BennettBora-hansgrohe00:59
3.Sonny ColbrelliBahrain-Merida
4.Simone ConsonniUAE Team Emirates
5.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step
6.Patrick BevinCCC Team
7.Michael AlbasiniMitchelton-Scott
8.Vyacheslav KuznetsovTeam Katusha-Alpecin
9.Giacomo NizzoloTeam Dimension Data
10.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team
11.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
12.Merhawi KudusAstana Pro Team
13.Carlos BetancurMovistar Team
14.Winner AnaconaMovistar Team
15.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
16.Julien BernardTrek-Segafredo
17.Roland ThalmannSwiss Cycling Team
18.Damien HowsonMitchelton-Scott
19.Eduard PradesMovistar Team
20.David GauduGroupama-FDJ
21.Ben SwiftTeam INEOS
22.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe
23.Lennard KamnaTeam Sunweb
24.Johannes FrohlingerTeam Sunweb
25.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe
26.Rui CostaUAE Team Emirates
27.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma
28.Edward RavasiUAE Team Emirates
29.Mathias FluckigerSwiss Cycling Team
30.Simon PellaudSwiss Cycling Team
31.Tanel KangertEF Education First
32.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
33.Tony MartinTeam Jumbo-Visma
34.Joey RosskopfCCC Team
35.Primož RoglicTeam Jumbo-Visma
36.Eduardo SepulvedaMovistar Team
37.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
38.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team
39.Carl Fredrik HagenLotto Soudal
40.Michael WoodsEF Education First
41.James KnoxDeceuninck-Quick Step
42.Daniel Felipe MartinezEF Education First
43.Hugh CarthyEF Education First
44.Niklas EgTrek-Segafredo
45.Jonathan Klever CaicedoEF Education First
46.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
47.Geraint ThomasTeam INEOS
48.Silvan DillierAG2R La Mondiale
49.Ilnur ZakarinTeam Katusha-Alpecin
50.Mathias FrankAG2R La Mondiale
51.Victor CampenaertsLotto Soudal
52.Kilian FrankinyGroupama-FDJ
53.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team
54.Nans PetersAG2R La Mondiale
55.Will BartaCCC Team
56.Andrey AmadorMovistar Team
57.Joe DombrowskiEF Education First
58.Simon SpilakTeam Katusha-Alpecin
59.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team
60.Diego RosaTeam INEOS
61.Sander ArmeeLotto Soudal
62.Pavel KochetkovTeam Katusha-Alpecin
63.Patrick MullerSwiss Cycling Team
64.Łukasz OwsianCCC Team
65.Hermann PernsteinerBahrain-Merida
66.Daniil FominykhAstana Pro Team
67.Danilo WyssTeam Dimension Data
68.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott
69.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
70.Kenny ElissondeTeam INEOS
71.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin
72.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team
73.Patrick SchellingSwiss Cycling Team
74.Michael StorerTeam Sunweb
75.Jaime CastrilloMovistar Team
76.Jaco VenterTeam Dimension Data
77.Louis MeintjesTeam Dimension Data
78.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team
79.Callum ScotsonMitchelton-Scott
80.Simone PetilliUAE Team Emirates
81.Cameron MeyerMitchelton-Scott
82.Claudio ImhofSwiss Cycling Team
83.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma
84.Nicolas RocheTeam Sunweb
85.Florian StorkTeam Sunweb
86.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
87.Thomas de GendtLotto Soudal
88.Nico DenzAG2R La Mondiale
89.Matteo BadilattiSwiss Cycling Team
90.Riccardo ZoidlCCC Team
91.Jan TratnikBahrain-Merida
92.Chad HagaTeam Sunweb
93.Vasil KiryienkaTeam INEOS
94.Jonas GregaardAstana Pro Team
95.Francisco José VentosoCCC Team
96.Alexis GougeardAG2R La Mondiale
97.Shane ArchboldBora-hansgrohe
98.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale
99.Benjamin ThomasGroupama-FDJ
100.Manuele MoriUAE Team Emirates
101.Léo VincentGroupama-FDJ02:19
102.Nathan BrownEF Education First
103.Dylan van BaarleTeam INEOS03:29
104.Filippo GannaTeam INEOS
105.Harm VanhouckeLotto Soudal
106.Jorge ArcasMovistar Team
107.Luka PibernikBahrain-Merida03:31
108.Stephen WilliamsBahrain-Merida05:58
109.Davide VillellaAstana Pro Team06:24
110.Jan HirtAstana Pro Team
111.Nikita StalnovAstana Pro Team
112.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step06:42
113.Christoph PfingstenBora-hansgrohe
114.William BonnetGroupama-FDJ
115.Jay Robert ThomsonTeam Dimension Data
116.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step
117.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step07:00
118.Tom BohliUAE Team Emirates
119.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma
120.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma
121.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma
122.Maciej BodnarBora-hansgrohe07:42
123.Markel IrizarTrek-Segafredo
124.Ryan MullenTrek-Segafredo
125.Will ClarkeTrek-Segafredo
126.Matteo MoschettiTrek-Segafredo
127.Meiyin WangBahrain-Merida
128.Rasmus IversenLotto Soudal11:50
129.Alexandr RiabushenkoUAE Team Emirates14:25
130.Erik BaskaBora-hansgrohe
131.Davide MartinelliDeceuninck-Quick Step
DNFDion SmithMitchelton-Scott
DNFMads Wurtz SchmidtTeam Katusha-Alpecin
DNFChun Kai FengBahrain-Merida

Klasyfikacja generalna po 2. etapie

Poz.ZawodnikGrupaCzas
1.Primož RoglicTeam Jumbo-Visma8:32:13
2.Rui CostaUAE Team Emirates00:10
3.David GauduGroupama-FDJ00:12
4.Geraint ThomasTeam INEOS00:13
5.Carlos BetancurMovistar Team00:14
6.Felix GrossschartnerBora-hansgrohe00:15
7.Steven KruijswijkTeam Jumbo-Visma00:17
8.James KnoxDeceuninck-Quick Step00:18
9.Damien HowsonMitchelton-Scott
10.Winner AnaconaMovistar Team00:19
11.Emanuel BuchmannBora-hansgrohe00:22
12.Mathias FrankAG2R La Mondiale
13.Eduardo SepulvedaMovistar Team00:23
14.Simon SpilakTeam Katusha-Alpecin00:24
15.Michael WoodsEF Education First
16.Ilnur ZakarinTeam Katusha-Alpecin00:26
17.Guillaume MartinWanty-Gobert Cycling Team
18.Carl Fredrik HagenLotto Soudal00:28
19.Sébastien ReichenbachGroupama-FDJ
20.Patrick BevinCCC Team01:04
21.Tanel KangertEF Education First01:07
22.Andrey AmadorMovistar Team01:10
23.Daniel Felipe MartinezEF Education First01:12
24.Joey RosskopfCCC Team01:14
25.Riccardo ZoidlCCC Team
26.Rodrigo ContrerasAstana Pro Team01:17
27.Hugh CarthyEF Education First01:20
28.Gianluca BrambillaTrek-Segafredo
29.Merhawi KudusAstana Pro Team01:27
30.Matteo BadilattiSwiss Cycling Team01:33
31.Julien BernardTrek-Segafredo01:50
32.Nans PetersAG2R La Mondiale01:53
33.Thomas de GendtLotto Soudal02:27
34.Jaime CastrilloMovistar Team02:41
35.Michael StorerTeam Sunweb02:42
36.Niklas EgTrek-Segafredo02:44
37.Louis MeintjesTeam Dimension Data02:48
38.Dylan van BaarleTeam INEOS03:40
39.Stefan KungGroupama-FDJ03:42
40.Sonny ColbrelliBahrain-Merida04:13
41.Nicolas RocheTeam Sunweb04:52
42.Michael AlbasiniMitchelton-Scott04:54
43.Xandro MeurisseWanty-Gobert Cycling Team04:55
44.Eduard PradesMovistar Team05:00
45.Ben SwiftTeam INEOS05:01
46.Danilo WyssTeam Dimension Data
47.Lennard HofstedeTeam Jumbo-Visma05:02
48.Roland ThalmannSwiss Cycling Team
49.Thomas DegandWanty-Gobert Cycling Team
50.Simone PetilliUAE Team Emirates05:04
51.Nico DenzAG2R La Mondiale05:05
52.Patrick MullerSwiss Cycling Team
53.Jonathan Klever CaicedoEF Education First
54.Tsgabu GrmayMitchelton-Scott05:06
55.Simon PellaudSwiss Cycling Team
56.Edward RavasiUAE Team Emirates05:07
57.Joe DombrowskiEF Education First05:08
58.Hermann PernsteinerBahrain-Merida05:09
59.Mathias FluckigerSwiss Cycling Team05:11
60.Kilian FrankinyGroupama-FDJ05:15
61.Jonas GregaardAstana Pro Team05:17
62.Clément ChevrierAG2R La Mondiale
63.Kenny ElissondeTeam INEOS05:19
64.Jan HirtAstana Pro Team06:09
65.Léo VincentGroupama-FDJ06:18
66.Davide VillellaAstana Pro Team06:44
67.Filippo GannaTeam INEOS07:23
68.Jan TratnikBahrain-Merida08:41
69.Cameron MeyerMitchelton-Scott08:49
70.Silvan DillierAG2R La Mondiale08:50
71.Diego RosaTeam INEOS08:52
72.Alexis GougeardAG2R La Mondiale08:55
73.Florian StorkTeam Sunweb08:56
74.Łukasz OwsianCCC Team
75.Andrea PasqualonWanty-Gobert Cycling Team08:59
76.Pavel KochetkovTeam Katusha-Alpecin09:12
77.Frederik BackaertWanty-Gobert Cycling Team11:25
78.Vasil KiryienkaTeam INEOS11:28
79.Jorge ArcasMovistar Team11:32
80.Tony MartinTeam Jumbo-Visma13:03
81.Claudio ImhofSwiss Cycling Team13:24
82.Benjamin ThomasGroupama-FDJ13:25
83.Chad HagaTeam Sunweb13:27
84.Francisco José VentosoCCC Team13:29
85.Aimé de GendtWanty-Gobert Cycling Team13:31
86.Will BartaCCC Team13:33
87.Lennard KamnaTeam Sunweb13:35
88.Manuele MoriUAE Team Emirates
89.Callum ScotsonMitchelton-Scott13:36
90.Dmitry StrakhovTeam Katusha-Alpecin
91.Vyacheslav KuznetsovTeam Katusha-Alpecin13:40
92.Patrick SchellingSwiss Cycling Team13:41
93.Odd Christian EikingWanty-Gobert Cycling Team13:44
94.Victor CampenaertsLotto Soudal14:22
95.Nikita StalnovAstana Pro Team14:34
96.Neilson PowlessTeam Jumbo-Visma14:51
97.Nathan BrownEF Education First14:55
98.Remco EvenepoelDeceuninck-Quick Step15:09
99.Harm VanhouckeLotto Soudal16:09
100.Luka PibernikBahrain-Merida16:15
101.Christoph PfingstenBora-hansgrohe19:15
102.William BonnetGroupama-FDJ19:19
103.Tom BohliUAE Team Emirates19:21
104.Jos van EmdenTeam Jumbo-Visma19:31
105.Eros CapecchiDeceuninck-Quick Step19:38
106.Jonas VingegaardTeam Jumbo-Visma19:41
107.Maciej BodnarBora-hansgrohe20:07
108.Markel IrizarTrek-Segafredo20:19
109.Elia VivianiDeceuninck-Quick Step23:47
110.Simone ConsonniUAE Team Emirates23:48
111.Florian SenechalDeceuninck-Quick Step
112.Giacomo NizzoloTeam Dimension Data
113.Sam BennettBora-hansgrohe23:49
114.Asbjørn Kragh AndersenTeam Sunweb
115.Gediminas BagdonasAG2R La Mondiale23:55
116.Daniil FominykhAstana Pro Team24:00
117.Jaco VenterTeam Dimension Data24:06
118.Sander ArmeeLotto Soudal24:09
119.Johannes FrohlingerTeam Sunweb
120.Shane ArchboldBora-hansgrohe24:14
121.Stephen WilliamsBahrain-Merida28:57
122.Jay Robert ThomsonTeam Dimension Data29:47
123.Fabio SabatiniDeceuninck-Quick Step29:54
124.Ryan MullenTrek-Segafredo30:32

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: