Trek i Bontrager wprowadzają nową technologię do kasków rowerowych

kask z technologią WaveCel

Trek i Bontrager opracowali innowacyjną technologię budowy kasków kolarskich o nazwie WaveCel. Nowe rozwiązanie ma być 48 razy skuteczniejsze przy redukcji wstrząsów od tradycyjnej pianki EPS.

WaveCel to ściśliwy materiał, pokrywający wnętrze kasków Bontrager WaveCel. Ma za zadanie rozpraszać energię uderzeniową i tym samym znacznie zmniejszać ryzyko urazów głowy. Wkładka do wagi kasku dodaje około 53 gramów.

Materiał został opracowany przez chirurga ortopedę Steve'a Madeya i inżyniera biomechaniki Michaela Bottlanga, którzy współpracowali przez ostatnie 25 lat i eksperymentowali z innowacjami w leczeniu złamań, urazów klatki piersiowej i miednicy oraz zapobieganiu urazom głowy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

 1. podejrzana sprawa

  20 marca 2019, 13:55 o 13:55

  "Ankh-Morpork nie miało straży pożarnej. Obywatele przejawiali czasami irytująco bezpośredni sposób myślenia i nie zajęło im wiele czasu dostrzeżenie zasadniczego błędu w idei płacenia grupie ludzi według liczby ugaszonych pożarów. "
  A tu chirurg-ortopeda wymyśla kask...

 2. Marcin

  21 marca 2019, 01:43 o 01:43

  Widzisz zyjesz(my) w falszywym swiecie, lustrzanym do prawdziwego, w tym prawdziwym czyli w medycynie chinskiej lekarza wyrzucano z wioski w ktorej ktos zachorowal. U nas liczy sie zysk a nie zdrowie pacjenta stad Twoje skrzywione spojrzenie na rzeczywistosc. Skadinad celna jest Twoja uwaga.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: