Aerts, Van der Poel i inni nowi mistrzowie kraju w przełajach

Zakończony weekend został oddany arenom, na których rozgrywano krajowe czempiony w kolarstwie przełajowym.

W Belgii pewne zwycięstwo odniósł Toon Aerts (Telenet Fidea Lions), który o 52 sekundy wyprzedził mistrza świata Wouta van Aerta (Cibel - Cebon) i o niemal 3 minuty Michaela Vanthourenhouta (Marlux – Bingoal). W rywalizacji kobiet tytuł przypadł Sanne Cant (Corendon – Circus).

Niespodzianki nie było w Holandii. Mathieu van der Poel (Corendon-Circus) był lepszy o 44 sekundy od Larsa Van Der Haara (Telenet Fidea) oraz o 1:53 od Corne'a van Kessela (Telenet Fidea). Tytuł obroniła również Lucinda Brand (Team Sunweb). 10 sekund straciła do niej Marianne Vos (CCC-Liv).

W Czechach po raz trzeci w karierze wygrał Michael Boros. Zawodnik Creafin-Tüv Süd był lepszy od Tomasa Paprstki i Jana Nesvadby. Zdenek Stybar (Deceuninck-Quick Step) ukończył tuż za podium.

Thomas Pidcock i Nikki Brammeier zdobyli koszulki Wielkiej Brytanii, Clément Venturini (AG2R La Mondiale) i Caroline Mani triumfowali we Francji, w Szwajcarii Timon Ruegg i Jolanda Neff (Trek-Segafredo), we Włoszech Gioele Bertolini i Eva Lechner, w Niemczech Marcel Meisen (Corendon-Circus) i Elisabeth Brandau, a w Strzelcach Krajeńskich Marek Konwa (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) i Barbara Borowiecka (TKK Pacific Nestle Fitness).

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: