Andre Greipel ma coś do udowodnienia

Andre Greipel portret 2019

Starość, nie radość. Andre Greipel, wymieniony w Lotto Soudal na perspektywicznego Caleba Ewana, rozpoczyna swój 17 sezon w prokontynentalnej grupie Arkea-Samsic, z nadzieją na wywalczenie zaproszenia do Tour de France.

Te w znacznej mierze zależało będzie od dokonań 36-letniego sprintera na początku sezonu. Niemiecka nadzieja Arkea-Samsic wiosenny program ma bogaty, ale część startów jeszcze czeka na potwierdzenie.

Greipel rozpocznie sezon w drugiej części stycznia w Gabonie na Tropicale Amissa Bongo (21-27 stycznia), następnie w planie są Challenge Mallorca (3 lutego), Tour of Oman (16-21 lutego), Kuurne-Bruksela-Kuurne (3 marca) i Paryż-Nicea (10-17 marca).

Mediolan-San Remo (23 marca), Volta a Catalunya (25-31 marca), Ronde van Vlaanderen (7 kwietnia) i Paryż-Roubaix (14 kwietnia) zależeć będą od otrzymania „dzikiej karty” przez Arkea-Samsic .

Muszę poczekać i zobaczyć, gdzie zostaniemy zaproszeni, ale mam nadzieję, że przede wszystkim na Paryż-Roubaix. To zawsze ekscytujący wyścig, jeden z tych dla silnych kolarzy, wiem że mogę pojechać tam dobrze. W Roubaix byłem siódmy dwa lata temu, a pomimo trzech upadków ukończyłem ósmy na etapie Tour de France w lipcu. Nie uważam siebie za potencjalnego zwycięzcę, ale chcę poprawić własny rekord

 - powiedział Greipel w „Cyclingnews”.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: