Tour Down Under 2019. Bora-hansgrohe z Saganem i Bodnarem

Peter Sagan

Peter Sagan poprowadzi drużynę Bora-hansgrohe w otwierającym sezon wyścigu Santos Tour Down Under (15-20 stycznia).

Niemiecka drużyna wysyła trzykrotnego mistrza świata na pierwszy w nowym sezonie wyścig rangi WorldTour. 28-latek już po raz czwarty wystąpi w australijskiej imprezie. Póki co, od swojego debiutu w 2010 roku, ma na koncie tylko jeden etapowy triumf.

Dzięki zmianie kalendarza startów Słowak w tym miesiącu wystartuje również w wyścigu Vuelta a San Juan (27 stycznia - 3 lutego). Pomiędzy dwoma imprezami jest siedem dni przerwy, co pozwoli Saganowi na podróż pomiędzy Australią a Argentyną.

W Adelajdzie sezon rozpocznie również mistrz Polski w jeździe indywidualnej na czas Maciej Bodnar, który będzie jednym z głównych pomocników Sagana podczas wyścigu. Ponadto ważną rolę w pociągu sprinterskim odegra Daniel Oss oraz debiutujący w barwach Bora-hansgrohe Oscar Gatto.

O dobry wynik w klasyfikacji generalnej będzie się starał powalczyć Jay McCarthy. Australijczyk zakończył przed dwoma laty imprezę na najniższym stopniu podium.

Skład Bora-hansgrohe na Santos Tour Down Under 2019: Peter Sagan, Maciej Bodnar, Daniel Oss, Oscar Gatto, Jay McCarthy, Gregor Mühlberger i Lukas Pöstlberger

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: