Bartłomiej Wawak kolarzem Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team

Bartłomiej Wawak na zakręcie

Obecny mistrz Polski w kolarstwie górskim cross-country Bartłomiej Wawak zmienia Kross Racing Team na Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team.

25-latek po czterech sezonach w grupie Kross w roku 2019 występował będzie w barwach zespołu sponsorowanego przez Volkswagen Samochody Użytkowe, którego zawodnicy i zawodniczki startują w wyścigach MTB i przełajowych.

Wawak to obecnie najlepszy polski kolarz górski, dla którego jednak sezon 2018 nie był najlepszy. 25-latek borykał się z problemami zdrowotnymi, a mimo to wygrał dwa wyścigi rangi C1: austriacki Kamptal-Klassik i węgierski Csömör Kupa; a także tytuł mistrza Polski w formule cross-country.

Pozyskanie Wawaka nie zostało jeszcze oficjalnie ogłoszone przez zespół, ale według informacji "Rowery.org" oraz wyciągu z systemu rejestracji zawodników prowadzonego przez Polski Związek Kolarski (PZKol), mistrz Polski jest już kolarzem grupy kierowanej przez Bogdana Czarnotę.

To jedna z największych roszad na polskim podwórku kolarstwa górskiego, ale nie ostatnia zmiana w grupie Volkswagen Samochody Użytkowe. W 2019 roku jej barwy w wyścigach kolarstwa górskiego cross-country reprezentowali będą Zuzanna Krzystała (elita) i Piotr Kryński (junior), a w kolejnych dniach spodziewane są potwierdzenia transferów Stanisława Nowaka (orlik) oraz Aleksandry Podgórskiej (elita). Na trasach przełajowych z logo grupy na koszulce nadal występował będzie Marek Konwa, a w maratonach MTB Anna Urban i Michał Ficek.

Grupa z końcem roku 2018 zakończyła współpracę z Katarzyną Solus-Miśkowicz, Michaliną Ziółkowską, Jakubem Zamroźniakiem oraz Bartoszem Janowskim.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

2 Comments

  1. Romek

    8 stycznia 2019, 20:27 o 20:27

    Po co w ogóle wspominać o tym gościu. Nic nigdy nie osiągnął.

  2. Grzesiek

    9 stycznia 2019, 17:51 o 17:51

    @Romek - Wiecej osiagnal niz Ty. Nie kazdy jest w pierwszej 25-tce rankingu UCI.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: