Filippo Pozzato zakończył karierę

Kolorowy ptak opuszcza peleton. Filippo Pozzato w 37 roku swego życia ogłosił zakończenie sportowej kariery.

Włoch karierę rozpoczął w grupie Mapei-Quickstep w 2000 roku. Odniósł 33 zwycięstwa, w tym w Mediolan-San Remo (2006), na etapach Tour de France (2004, 2007) i Giro d'Italia (2010) oraz w Tirreno-Adriatico (2003) i E3 Prijs Vlaanderen (2009). Ostatnim był GP Ouest France-Plouay (2013). Zajmował również drugie miejsca w Paryż-Roubaix (2009) i Ronde van Vlaanderen (2012).

W ostatnich trzech sezonach reprezentował drugoligowy zespół Wilier Triestina - Selle Italia.

Dziś mogę powiedzieć, że spełniłem swoje dziecięce marzenie. Kiedy upomniał się o mnie Mapei, pomyślałem, że to żart. Trzy lata w tamtej koszulce były fantastyczne i dziś nadal uważam, że był to najlepszy zespół na świecie.

 - pisze Pozzato w liście pożegnalnym.

Ale ten okres był zbyt krótki, aby nauczyć się fachu kolarza. Kiedy zespół zniknął, mój talent również mógł rozpłynąć się, gdyż nie zawsze dbałem o jego rozwój. Często czułem się jak mężczyzna w dobrze skrojonym garniturze, który jednak nie był mój. Mimo to udało mi się zrealizować kilka marzeń, jak Mediolan-San Remo w 2006 roku. Niestety, ostatnie kilka lat nie były łatwe. W końcu musiałem się poddać. Kończę smutny rok z powodu straty ojca. Odchodzę bez większego hałasu, tak jak chciałem.

Zaczynam nowe życie. Pracuję nad wieloma projektami. Przede wszystkim nad nowym kontynentalnym zespołem, w którym widzę wielu młodych kolarzy, chętnych do spełnienia swoich marzeń. Chcę dać włoskiemu kolarstwu nowe pokolenie, godne naszej historii. To jest teraz moim największym celem.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

1 Comment

  1. jarek996

    19 grudnia 2018, 18:05 o 18:05

    Pippo to dla mnie taki troszke nie do konca spelniony talent . Wiadomo , ze juz tylko dzieki wygranej w MSR jest sie poniekad legenda , ale mysle , ze on mogl wygrac duzo wiecej wielkich wyscigow. Bedzie go brakowalo w peletonie ze swoja charakterystyczna fryzura .......

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: