Thibaut Pinot powróci na Tour de France

Thibaut Pinot

Thibaut Pinot po dwóch latach, w których priorytetem był dla niego Giro d'Italia, sezon 2019 podporządkuje Tour de France.

Kolarzowi Groupama-FDJ różnie wiodło się w jego narodowym wyścigu. Zadebiutował w 2012 roku, wygrywając etap i kończąc rywalizację na 10. miejscu. W następnym sezonie nie dojechał do Paryża, a w 2014 stanął tam na najniższym podium, obok Vincenzo Nibalego i Jeana-Christophe'a Perauda.

W 2015 wygrał swój drugi etap w TdF, ale w klasyfikacji generalnej został sklasyfikowany na 16. pozycji. Kolejnego startu nie ukończył, dlatego postanowił coś zmienić w programie, przekierowując swoją uwagę na Giro d'Italia.

Zespół FDJ w najważniejszym wyścigu sezonu w dwóch ostatnich edycjach budował skład wokół sprintera Arnauda Demare, który nie zmarnował szansy, gdyż sięgnął po dwa etapy. Teraz, zgodnie z ustaleniami na linii Pinot - menadżer jego ekipy Marc Madiot, zwycięzca Il Lomabrdia ma gotowy powrócić na Tour de France.

Thibaut będzie potrzebował dobrego fizycznego przygotowania, świeżości i drużyny wokół siebie. Trudno było dzielić się zasobami z Demare, obaj chcieli wygrywać i mieć jak największą liczbę pomocników do swojej dyspozycji

 - powiedział Jérémy Roy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: