Szymon Tracz kolarzem CCC Development Team

Szymon Tracz po roku spędzonym w brytyjskim ONE Pro Cycling zasili młodzieżową sekcję CCC Development Team.

Jest to pierwsze oficjalne wzmocnienie nowo powstałej ekipy, która od przyszłego sezonu będzie się ścigać na licencji kontynentalnej. Tracz kontrakt podpisał na dwa lata.

19-letni kolarz swoją przygodę z kolarstwem rozpoczął pod wodzą Zbigniewa Klęka, w klubie WLKS Krakus BBC Czaja, a pierwszym poważnym sukcesem było 2. miejsce na mistrzostwach Polski juniorów 2016. Następny sezon Tracz rozpoczął w młodzieżowej ekipie Caja Rural Seguros RGA, lecz po kilku miesiącach wrócił do kraju. 

Drugą część sezonu Polak spędził w ekipie Wibatech-Fuji, zostając w tym czasie mistrzem Polski ze startu wspólnego młodzieżowców. Dobra postawa zaowocowała transferem do brytyjskiego ONE Pro Cycling.

fot. Agnieszka Małgorzata Torba/rowery.org

W sezonie 2018 najlepszym wynikiem młodego zawodnika było 3. miejsce na jednym z etapów, a także 8. miejsce w klasyfikacji generalnej Karpackiego Wyścigu Kurierów (2.2U). Dodatkowo zajął 8. miejsce w brytyjskim klasyku GP Chorley. 

Ekipa ONE PRO Cycling zapewniła mi wszystko co potrzebne do rozwoju. Długo będę wspomniał ich pod wieloma aspektami. Może ten sezon nie był udany, ale dużo się nauczyłem od starszych kolegów i mam nadzieję, że w przyszłości to zaowocuje

 - powiedział Tracz w rozmowie z "Rowery.org".

CCC Development będzie oficjalnym zapleczem worldtourowej drużyny CCC Team, w której mają znaleźć się kolarze z potencjałem na wzmocnienie w przyszłości CCC Team. Tracz jest pierwszym oficjalnym transferem.

Jestem bardzo podekscytowany i szczęśliwy, że w latach 2019-20 będę reprezentował barwy młodzieżowego CCC. Jestem wdzięczny dyrekcji za docenienie  i danie mi możliwości na rozwój w tak profesjonalnym teamie. Moim celem jest stały rozwój, zbieranie doświadczenia i ciągłe uczenie się kolarstwa.

Obecnie odpoczywam po długim sezonie. W grudniu prawdopodobnie odbędzie się pierwsze zgrupowanie

 - dodał.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: