Merhawi Kudus szansę rozwoju dostanie w Astanie

Erytrejczyk Merhawi Kudus w sezonie 2019 reprezentował będzie kazachski zespół Astana.

24-latek po pięciu sezonach w grupie MTN-Qhubeka/Dimension Data zdecydował się na zmianę otoczenia i kolejne kroki w zawodowej karierze stawiał będzie pod okiem Aleksandra Winokurowa.

Kudus, mistrz Erytrei w wyścigu ze startu wspólnego, w peletonie dał się poznać jako góral, dobrze radzący sobie na krótkich i stromych wspinaczkach. W 2014 roku zajął 2. miejsce w Tour de Langkawi, natomiast w 2017 uplasował się na 4. lokacie w Tour of Oman, a także zajął 2. miejsce na jednym z odcinków Vuelta a Espana.

W tym sezonie Erytrejczyk przyjechał 7. w Vuelta a Burgos i 9. w Tour of Oman, aktywnie ścigając się także na trasie Vuelta a Espana. To przekonać miało managera zespołu z Kazachstanu.

Kudus to młody i ambitny zawodnik, jestem ciekawy jak daleko może zajść. To góral, ale ma pewne predyspozycje do jazdy na czas, wzmocni grupę zawodników skupiających się na Grand Tourach. Przed nim wciąż wybór ścieżki w zawodowym peletonie, myślę, że w Astanie będzie miał okazję się rozwinąć i zaprezentować swoje możliwości

 - tłumaczył Winokurow w oficjalnym komunikacie ekipy.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: