Jolien D'Hoore w Boels Dolmans

Belgijska sprinterka Jolien D'Hoore w sezonie 2019 reprezentowała będzie barwy zespołu Boels Dolmans.

28-latka, brązowa medalistka olimpijska w omnium, ostatni sezon spędziła w barwach australijskiej grupy Mitchelton-Scott. W jej barwach wygrała Driedaagse Brugge-De Panne, etap OVO Energy Women's Tour, dwa odcinki Giro Rosa oraz zajęła także 2. miejsce w Gandawa-Wevelgem, 4. w Brabanckiej Strzale i 5. w BeNe Ladies Tour.

D'Hoore to jedna z najlepszych sprinterek w peletonie, w sezonach 2015-17 reprezentująca zespół Wiggle High5. Na jej koncie znajdują się m.in. dwie wygrane w Madrid Challenge (2016, 2017), Tour of Chongming Island (2017), dwa tytuły mistrzyni Belgii (2014 i 2017) oraz Crescent Vargarda (2015).

Transfer na antypody po trzech latach w brytyjskim zespole był zmianą otoczenia, ale w grupie Belgijka nie zagrzała miejsca i w przyszłym sezonie reprezentowała będzie ekipę z Holandii.

W jej barwach belgijska sprinterka postawić chce na kampanię klasyków, w której w tym roku zapisała tylko jedno zwycięstwo. Równolegle z rywalizacją na szosie, D'Hoore rozpocznie kwalifikacje do igrzysk olimpijskich w 2020 roku. Torowe starty Belgijka w przeszłości łączyła z torem bez większych problemów, a w nowym zespole otrzyma wsparcie dla takiego programu, podobnie jak reprezentujące już zespół Dunka Amalie Dideriksen i Holenderka Amy Pieters.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: