Mateusz Grabis trzeci w Dookoła Rumunii

Mateusz Grabis

Mateusz Grabis (Voster ATS Team) kończy Tour of Romania (2.2) z trzecią lokatą w klasyfikacji generalnej. Jego klubowy kolega – Szymon Krawczyk – wywalczył drugie miejsce na ostatnim etapie wyścigu.

Zmagania obejmowały pięć odcinków z Alba Iulia do Bukaresztu. Zawodnicy Voster ATS byli jedynymi Polakami w stawce. Na pierwszym, królewskim etapie, do mety dojechała 13-osobowa ucieczka, a w jej składzie – Mateusz Grabis, który zameldował się tego dnia na czwartym miejscu.

Na drugim etapie z Sibiu do Braszowa na koniec kolarzy czekał 9-kilometrowy podjazd. Grabis cały czas jechał w czołówce, jednak od jego grupki oderwał się Siergiej Tvetcov z Reprezentacji Rumunii, który na metę wpadł z zapasem 20 sekund. Zawodnik Voster ATS był ponownie czwarty.

Na odcinku z Braszowa do Focsani peleton mocno przerzedził 12-kilometrowy podjazd w połowie trasy. Wcześniej Grabisowi dzięki pomocy ekipy udało się zebrać sekundy bonifikaty. Czwarty, 120-kilometrowy etap w miejscowości Targoviste zakończył finisz peletonu. Niewiele zabrakło Szymonowi Krawczykowi, który finiszował jako czwarty.

W końcu ostatni dzień to walka na 20 rundach na ulicach Bukaresztu. Najszybszy był Turek Onur Balkan, a Krawczyk wpadł na kreskę tuż za nim.

Ostatecznie na najwyższym stopniu podium klasyfikacji generalnej stanął Siergiej Tvetcov, drugi był Onur Balkan, a trzeci Mateusz Grabis.

Kluczowy w tym wyścigu okazał się pierwszy etap, który wyłonił kilkunastu zawodników walczących o generalkę. Dobrze, że pierwszego dnia byłem w czołówce. Na kolejnych etapach moim zadaniem było łapanie sekund na lotnych premiach i dojeżdżanie w „czubie”. O resztę dbali moi koledzy, którym dziękuję, bo pojechaliśmy ten wyścig świetnie jako drużyna. Napracowaliśmy się wszyscy, bo do ostatniego finiszu podium nie było przesądzone i musieliśmy bardzo uważać na rywali z Włoch, Turcji i Holandii. Powoli kończymy sezon, ale dyspozycja jest bardzo dobra. Chciałbym to wykorzystać do końca

 - powiedział Mateusz Grabis.

inf. prasowa

Klasyfikacja końcowa Turul Romaniei 2018 (2.2):

1. Serghei Tvetcov (Rumunia)          16:51:38
2. Onur Balkan (Torku Sekerspor)         00:12
3. Mateusz Grabis (Voster ATS Team)        00:20
4. Simon Pellaud (Team Illuminate)        00:22
5. Mattia Bais                  00:23
6. Emil Dima (MsTina-Focus)            00:27
7. Giovanni Aleotti                00:33
8. Peter Schulting (Monkey Town)         00:38
9. Massimo Orlandi                00:43
10. Andrii Bratashchuk (Team Novak)        00:48
...
25. Adam Stachowiak (Voster ATS Team)       11:54
50. Szymon Krawczyk (Voster ATS Team)       36:28
59. Mateusz Komar (Voster ATS Team)        41:12
71. Krzysztof Parma (Voster ATS Team)       54:26

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: