Grand Prix Cycliste de Montreal 2018. Michael Matthews najszybszy

Michael Matthews

Michael Matthews (Team Sunweb) nie miał sobie równych podczas kanadyjskich klasyków. Do zwycięstwa sprzed dwóch dni, odniesionego w Quebecu, dołożył dziś triumf w 9. Grand Prix Cycliste de Montreal.

Na finiszu Australijczyk pokonał Włocha Sonny'ego Colbrellego (Bahrain Merida) oraz Belga Grega van Avermaeta (BMC Racing Team).

Ja co roku kolarze mieli do pokonania 16 rund po 12,2 km. Pętlę rozpoczynał podjazd na Cote Camilien-Houde (1700 m; 7,6%), następnie po zjeździe leżała Cote de la Polytechnique (700 m; 5%), a linię start/meta położono na Avenue de Parc (560 m, 4%).

Zaledwie kilka kilometrów po starcie na czele kręciła już piątka zawodników, którzy zaczęli budować przewagę nad peletonem. W role harcowników wcielili się: Hugo Houle (Astana Pro Team), Owain Doull (Team Sky), Nigel Ellsay (Rally Cycling) oraz Adam Roberge i Charles-etienne Chretien (Reprezentacja Kanady). Na półmetku rywalizacji uciekająca piątka miała blisko 6 minut przewagi, ale pozostające w grupie głównej ekipy sprinterów rozpoczęły stopniowe zwijanie linki.

35 kilometrów przed metą z czołówką pożegnał się Houle, zaś z tracącego już ledwie minutę peletonu kontratakować próbował m.in. Matej Mohoric (Bahrain-Merida). Akcja Słoweńca nie przyniosła jednak oczekiwanego efektu, ale nie brakowało chętnych do podjęcia podobnych prób.

Ostatecznie jednak peleton nie dał szans żadnym ucieczkom i na ostatnie kilometry grupa wjechała razem, a o kolejności na mecie zadecydował długi finisz. Końcówka była trudniejsza niż ta w Quebecu, ale Michael Matthews i tu nie miał sobie równych. Minął metę jako pierwszy, zgarniając tym samym kanadyjski dublet.

Wyniki Grand Prix Cycliste de Montréal 2018 (1.WT), Montreal (195,2 km):

  1 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                   5:19:27
  2 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  3 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  4 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
  5 Timo Roosen (Ned) LottoNl-Jumbo
  6 Rui Alberto Faria Da Costa (Por) UAE Team Emirates
  7 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
  8 Michael Valgren Andersen (Den) Astana Pro Team
  9 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 10 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 11 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin
 12 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 13 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
 14 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 15 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 16 Brandon Mcnulty (USA) Rally Cycling
 17 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
 18 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 19 Guillaume Boivin (Can) Israel-Cycling Academy
 20 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
 21 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 22 Peter Kennaugh (GBr) Bora-Hansgrohe
 23 James Knox (GBr) Quick-Step Floors
 24 Benoit Cosnefroy (Fra) AG2R La Mondiale
 25 Jan Bakelants (Bel) AG2R La Mondiale
 26 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 27 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 28 Sebastian Henao Gomez (Col) Team Sky
 29 Sébastien Reichenbach (Swi) Groupama-FDJ
 30 Antonio Pedrero (Spa) Movistar Team
 31 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           00:07
 32 Alexis Vuillermoz (Fra) AG2R La Mondiale
 33 Nathan Earle (Aus) Israel-Cycling Academy
 34 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky
 35 Zdenek Štybar (Cze) Quick-Step Floors
 36 Ben O'connor (Aus) Dimension Data
 37 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 38 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 39 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 40 Carlos Verona (Spa) Mitchelton-Scott                   00:18
 41 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                     00:26
 42 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 00:27
 43 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 44 Paul Martens (Ger) LottoNl-Jumbo                       00:37
 45 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                01:20
 46 Simon Špilak (Slo) Katusha-Alpecin                     01:51
 47 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:58
 48 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 49 Alexander Cataford (Can) Canada
 50 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 51 Kristian Sbaragli (Ita) Israel-Cycling Academy
 52 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 53 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 54 Jaime Castrillo Zapater (Spa) Movistar Team
 55 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 56 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 57 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 58 James Piccoli (Can) Canada
 59 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 60 Peter Stetina (USA) Trek-Segafredo
 61 Enrico Battaglin (Ita) LottoNl-Jumbo
 62 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 63 Robert Britton (Can) Rally Cycling
 64 Eros Capecchi (Ita) Quick-Step Floors
 65 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 66 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 67 Grega Bole (Slo) Bahrain-Merida
 68 Steve Morabito (Swi) Groupama-FDJ
 69 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky
 70 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team
 71 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 72 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale                 02:12
 73 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        02:15
 74 Gregor Muhlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 02:21
 75 Anthony Roux (Fra) Groupama-FDJ                        02:50
 76 Kilian Frankiny (Swi) BMC Racing Team                  02:56
 77 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                   03:00
 78 Brendan Canty (Aus) EF Education First-Drapac          03:02
 79 Marc Soler (Spa) Movistar Team                         03:04
 80 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  03:08
 81 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    03:12
 82 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         03:49
 83 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                        04:32
 84 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 05:04
 85 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team             05:06
 86 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 87 Adam James Hansen (Aus) Lotto Soudal
 88 Quentin Jauregui (Fra) AG2R La Mondiale
 89 Felix Grossschartner (Aut) Bora-Hansgrohe              06:57
 90 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 91 Daan Olivier (Ned) LottoNl-Jumbo
 92 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    09:40
 93 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
 94 Jenthe Biermans (Bel) Katusha-Alpecin
 95 Benjamin Perry (Can) Israel-Cycling Academy
 96 Nigel Ellsay (Can) Rally Cycling
 97 Rémi Cavagna (Fra) Quick-Step Floors
 98 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             10:53
 99 Adam Roberge (Can) Canada                              11:31
100 Nickolas Zukowsky (Can) Canada
101 Owain Doull (GBr) Team Sky                             12:46
102 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       13:40

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: