Vuelta a Espana 2018: etap 16. Rohan Dennis nie do ugryzienia

Rohand Dennis

Rohan Dennis (BMC Racing) wyszedł zwycięsko z konfrontacji w jeździe indywidualnej na czas, podczas szesnastego dnia Vuelta a Espana.

Mistrz Australii w tej konkurencji o 50 sekund pokonał kolegę z ekipy, mistrza USA Joey’a Roskopfa oraz mistrza Hiszpanii Jonathana Castroviejo (Team Sky).

Michał Kwiatkowski (Team Sky) został sklasyfikowany na 5. miejscu, ze stratą 51 sekund. Rafał Majka (Bora-hansgrohe) przejechał etap w trybie oszczędnościowym, notując czas słabszy o 3:09.

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Simon Yates (Mitchelton-Scott).

Po dniu przerwy kolarze wylądowali w Kantabrii, gdzie weszli w ostatnią część wyścigu. Trasa czasówki liczyła 32 kilometry i nie była całkowicie płaska, gdyż zawierała cztery pagórki, najdłuższy liczył 2,7 kilometra przy 4,9%.

Najmocniej rozpoczął Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo), który po 10 kilometrach niespodziewanie o 5 sekund wyprzedzał Dennisa oraz o 9 sekund Kwiatkowskiego. Czwarty w tym punkcie Alejandro Valverde (Movistar) pojechał wolniej o 17 sekund, z drugiej strony Hiszpan nadrobił do Yatesa 3 sekundy.

Dennis dołożył do pieca w środkowej części trasy. Kreskę wyznaczoną na 21 kilometrze minął z czasem lepszym od Kruijswijka o 24 sekundy. Kwiatkowski nadal notował trzeci wynik, gorszy o 37 sekund, a Yates był o 15 sekund szybszy od Valverde.

Ostatni fragment wiele nie zmienił, nieco osłabli Kruijswijk i “Kwiato”, wypadając z etapowego podium. Yates wjechał na metę z wynikiem lepszym od Valverde o 7 sekund, o tyle powiększając przewagę nad kolarzem Movistar w klasyfikacji łącznej.

Wyniki 16. etapu Vuelta a Espana 2018 (GT), Santillana del Mar - Torrelavega (32 km; jazda indywidualna na czas):

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                      37:57
  2 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                     00:50
  3 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
  4 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:51
  5 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
  6 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:03
  7 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                     01:05
  8 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 01:07
  9 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                         01:10
 10 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors
 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       01:17
 12 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 13 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      01:28
 14 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       01:29
 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  01:35
 16 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         01:39
 17 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       01:40
 18 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                   01:49
 19 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                      01:50
 20 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team              01:51
 21 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    01:52
 22 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                      01:53
 23 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 24 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                       01:59
 25 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                      02:09
 26 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      02:10
 27 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        02:11
 28 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          02:16
 29 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 30 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 31 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                02:19
 32 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
 33 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo
 34 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 35 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                     02:29
 36 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                  02:35
 37 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team                  02:40
 38 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 39 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural               02:45
 40 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac     02:46
 41 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            03:00
 42 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   03:01
 43 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                        03:02
 44 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 45 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     03:04
 46 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal                       03:05
 47 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        03:09
 48 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                     03:14
 49 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                   03:16
 50 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                03:19
 51 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                   03:22
 52 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac         03:25
 53 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis
 54 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                       03:35
 55 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                      03:38
 56 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                    03:40
 57 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       03:43
 58 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                   03:49
 59 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country         03:51
 60 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                 03:52
 61 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors                  03:57
 62 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                       04:01
 63 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                    04:02
 64 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe
 65 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     04:07
 66 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale                 04:10
 67 Benjamin King (USA) Dimension Data                      04:11
 68 Igor Anton (Spa) Dimension Data                         04:13
 69 Sergio Henao (Col) Team Sky
 70 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                    04:14
 71 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     04:17
 73 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                   04:19
 74 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr     04:22
 75 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                         04:23
 76 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                           04:29
 77 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                      04:30
 78 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida
 79 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                      04:38
 80 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    04:39
 81 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                         04:41
 82 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates
 83 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal
 84 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
 85 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                          04:42
 86 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                   04:43
 87 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                       04:46
 88 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           04:47
 89 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                  04:49
 90 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky
 91 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country
 92 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH
 93 José Mendes (Por) Burgos BH                             04:51
 94 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              04:52
 95 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis
 96 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data            04:53
 97 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates               04:56
 98 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                      04:57
 99 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
100 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      05:00
101 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ
102 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                   05:01
103 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              05:03
104 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors                  05:04
105 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                       05:06
106 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac           05:15
107 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                        05:16
108 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac          05:17
109 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                        05:19
110 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country
111 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                     05:23
112 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural            05:24
113 Winner Anacona (Col) Movistar Team                      05:25
114 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                   05:30
115 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                       05:32
116 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ
117 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                       05:33
118 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates
119 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                     05:36
120 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                    05:39
121 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ
122 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                         05:41
123 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      05:44
124 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                 05:45
125 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                  05:46
126 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     05:47
127 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                   05:48
128 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country     05:49
129 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale
130 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal
131 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural                 05:52
132 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe                05:54
133 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count     06:00
134 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                      06:04
135 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data
136 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                     06:08
137 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida                  06:09
138 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                      06:16
139 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                    06:17
140 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country     06:19
141 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott
142 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                     06:29
143 Loic Chetout (Fra) Cofidis                              06:30
144 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                   06:31
145 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team
146 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                       06:32
147 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                               06:34
148 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors                  06:38
149 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country       06:41
150 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                    06:42
151 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                    06:47
152 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                       06:53
153 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                           06:55
154 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                     06:58
155 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                      06:59
156 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                   07:01
157 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
158 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural
159 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                  07:02
160 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin
161 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
162 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                   07:30
163 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                       08:00
164 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      08:10
165 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                        09:04

Punkty

  1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                         25 pkt
  2 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                        20
  3 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                        16
  4 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      14
  5 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          12
  6 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                          10
  7 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                         9
  8 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                     8
  9 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                             7
 10 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors                      6
 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                           5
 12 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                       4
 13 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                          3
 14 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                           2
 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                      1

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                       1:55:58
  2 Team Sky                                                01:13
  3 Quick-Step Floors
  4 Team Sunweb                                             02:42
  5 Movistar Team                                           02:43
  6 Lotto Soudal                                            04:02
  7 Trek-Segafredo                                          04:24
  8 Groupama-FDJ                                            04:29
  9 Mitchelton-Scott                                        04:59
 10 EF Education First-Drapac                               05:55
 11 Katusha-Alpecin                                         06:01
 12 Dimension Data                                          06:33
 13 Bahrain-Merida                                          06:43
 14 Astana Pro Team                                         07:11
 15 Bora-Hansgrohe                                          07:38
 16 Cofidis                                                 08:03
 17 AG2R La Mondiale                                        08:12
 18 UAE Team Emirates                                       09:11
 19 Caja Rural                                              10:54
 20 Euskadi Basque Country                                  10:55
 21 LottoNl-Jumbo                                           11:15
 22 Burgos-BH                                               12:56

Klasyfikacja generalna po 16. etapie:

  1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                   64:52:58
  2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                  00:33
  3 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                   00:52
  4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                      01:15
  5 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                       01:30
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                01:34
  7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                        02:53
  8 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                       03:04
  9 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac          03:15
 10 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                    04:43
 11 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                   04:48
 12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                       07:08
 13 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                 08:35
 14 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates                       10:34
 15 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                        10:58
 16 David De La Cruz (Spa) Team Sky                         12:01
 17 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                        13:02
 18 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                          14:53
 19 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida                16:38
 20 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count     22:36
 21 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team                     24:02
 22 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                     28:11
 23 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                      28:46
 24 Sergio Henao (Col) Team Sky                             29:08
 25 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                       31:35
 26 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                             33:31
 27 Benjamin King (USA) Dimension Data                      34:24
 28 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale                    38:57
 29 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                     39:03
 30 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                     39:47
 31 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                      44:03
 32 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural              45:11
 33 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                     48:48
 34 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                       49:05
 35 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo                      50:19
 36 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                     51:45
 37 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                      54:09
 38 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                 55:57
 39 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 40 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac            57:37
 41 Jose Herrada (Spa) Cofidis                              58:10
 42 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac           59:53
 43 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data         01:00:18
 44 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                  01:01:06
 45 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                   01:02:11
 46 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural            01:03:45
 47 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb                        01:04:21
 48 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates                01:05:11
 49 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team                01:08:55
 50 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac        01:10:06
 51 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                      01:14:24
 52 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo                        01:16:29
 53 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team                   01:18:08
 54 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida               01:19:05
 55 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                    01:19:55
 56 Igor Anton (Spa) Dimension Data                      01:21:20
 57 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural              01:22:31
 58 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo                   01:23:28
 59 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C  01:24:07
 60 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates                01:24:38
 61 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                01:25:16
 62 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac       01:26:54
 63 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team               01:29:56
 64 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal                      01:30:40
 65 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis                      01:31:03
 66 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                  01:32:05
 67 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin               01:32:10
 68 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country  01:35:07
 69 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                    01:35:32
 70 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                 01:35:36
 71 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                    01:35:41
 72 Winner Anacona (Col) Movistar Team                   01:37:48
 73 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                   01:38:43
 74 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida                 01:39:52
 75 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                  01:41:31
 76 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr  01:48:14
 77 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural                    01:49:02
 78 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                   01:49:24
 79 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ                       01:49:26
 80 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team                  01:52:15
 81 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team                   01:55:05
 82 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                       01:55:32
 83 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe                    01:56:40
 84 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                    01:57:33
 85 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                  01:57:41
 86 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team           02:04:51
 87 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac     02:05:19
 88 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                   02:06:44
 89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky                      02:11:23
 90 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                    02:13:56
 91 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                    02:15:12
 92 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country      02:15:17
 93 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors                 02:19:11
 94 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                 02:20:24
 95 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                    02:20:31
 96 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH                  02:22:41
 97 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale              02:23:01
 98 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                   02:24:06
 99 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida                     02:24:30
100 José Mendes (Por) Burgos BH                          02:26:02
101 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal                      02:27:55
102 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                            02:28:32
103 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors               02:31:25
104 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                  02:35:31
105 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin              02:39:33
106 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                 02:44:57
107 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale                 02:48:13
108 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team              02:50:39
109 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                02:53:11
110 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida                      02:54:18
111 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural                  02:54:28
112 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country  02:55:50
113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates         02:59:01
114 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis               02:59:08
115 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ                    03:00:00
116 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural                03:00:40
117 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe               03:00:46
118 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott              03:00:50
119 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb                     03:01:34
120 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal                03:01:48
121 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates            03:02:10
122 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis                     03:04:26
123 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                  03:04:37
124 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     03:07:20
125 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count  03:08:54
126 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac  03:10:18
127 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott                03:10:20
128 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural            03:12:24
129 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb                03:12:57
130 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ                   03:14:57
131 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                03:15:46
132 Michael Storer (Aus) Team Sunweb                     03:16:07
133 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ                  03:19:34
134 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                    03:20:26
135 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                 03:21:25
136 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                   03:24:34
137 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH               03:24:41
138 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors               03:24:45
139 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH                   03:25:48
140 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ                      03:26:09
141 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo                    03:29:34
142 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                  03:31:10
143 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                03:34:06
144 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                 03:34:33
145 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott                   03:34:48
146 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                   03:36:26
147 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                03:39:29
148 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                    03:40:34
149 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates              03:41:07
150 Loic Chetout (Fra) Cofidis                           03:42:19
151 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                 03:42:43
152 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                      03:42:45
153 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal                     03:43:35
154 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors               03:45:44
155 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac      03:47:22
156 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country    03:48:39
157 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                03:51:46
158 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors               03:54:00
159 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe             03:56:57
160 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                        03:58:54
161 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural         04:01:11
162 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott                04:02:57
163 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb                      04:05:59
164 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                04:20:57
165 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                  04:21:46

Klasyfikacja punktowa

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    116 pkt
  2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           83
  3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          73
  4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   71
  5 Benjamin King (USA) Dimension Data                         69
  6 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         68
  7 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors                       66
  8 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          66
  9 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           56
 10 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                          56
 11 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo                       56
 12 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      55
 13 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                 53
 14 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo                       53
 15 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team                         50
 16 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac             48
 17 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale                       46
 18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         44
 19 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         42
 20 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                          41

Klasyfikacja górska

  1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis                     64 pkt
  2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         57
  3 Benjamin King (USA) Dimension Data                         56
  4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         50
  5 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             31
  6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   25
  7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           22
  8 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         22
  9 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          17
 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     16
 11 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C        12
 12 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           10
 13 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          10
 14 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac              10
 15 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                         7
 16 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                         7
 17 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team                  6
 18 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                        6
 19 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country             4
 20 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                       4

Klasyfikacja kombinowana

  1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                     13 pkt
  2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott                         15
  3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                   16
  4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ                           23
  5 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                      35
  6 Benjamin King (USA) Dimension Data                         35
  7 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                          42
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                         44
  9 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team                          50
 10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                         53
 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                           56
 12 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors                          59
 13 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe                      73
 14 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo                         85
 15 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac               89
 16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo                    95
 17 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors                    96
 18 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C       100
 19 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                       105
 20 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe                       106

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                       194:50:08
  2 Bahrain-Merida                                          00:47
  3 Bora-Hansgrohe                                          29:05
  4 Team Sky                                                31:49
  5 LottoNl-Jumbo                                           42:10
  6 Astana Pro Team                                         42:31
  7 EF Education First-Drapac                               44:05
  8 Dimension Data                                          50:14
  9 AG2R La Mondiale                                        58:32
 10 Mitchelton-Scott                                     01:00:36
 11 Euskadi Basque Country                               01:15:40
 12 Lotto Soudal                                         01:38:41
 13 Groupama-FDJ                                         01:40:38
 14 BMC Racing Team                                      01:40:54
 15 Caja Rural                                           01:43:08
 16 UAE Team Emirates                                    01:48:03
 17 Trek-Segafredo                                       01:49:16
 18 Team Sunweb                                          01:56:10
 19 Quick-Step Floors                                    02:09:01
 20 Cofidis                                              02:10:09
 21 Katusha-Alpecin                                      02:37:01
 22 Burgos-BH                                            03:18:05

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

8 Comments

  1. Macias

    11 września 2018, 19:14 o 19:14

    Kruijswijk wygra Vuelte jeżeli Nairo będzie tylko trzymał koło Simona i Valverde.

    • Patryk Michalak

      11 września 2018, 19:49 o 19:49

      Nie jedzie kunktatorsko i mu kibicuje

  2. Adrian4900

    11 września 2018, 19:54 o 19:54

    Obstawiałem że po tej czasówce będzie taka trójka Yates-Valverde-Kruijswijk, bo Kolumbijczycy bardzo słabo jeżdzą na czas, zaskoczył Mas który do tej pory jedzie rewelacyjnie.
    PS: Zadnego zawodnika Bory w 10 😀

    • Wlada

      11 września 2018, 21:18 o 21:18

      Tego można było się spodziewać, Buchmann nie najlepiej jeździ na czas, a Majka nie walczy w generalce. Nie przepadam za tą ekipą, ale jak spojrzeć obiektywnie , decyzja o liderowaniu Buchmana była słuszna. Zasłużył sobie dobrymi wynikami w wyścigach tygodniowych W T, gdzie dorobek Majki jest żenujący.Majkę zakontraktowano, aby liderował w GC, a wystarczy spojrzeć na wyniki, żeby stwierdzić, że nie spełnił oczekiwań.
      Wbrew temu , co twierdzą liczni forumowicze, posiadanie zawodnika, ktory regularnie walczy o top 10 w Grand Tourach jest bardzo ważne dla ekip W T, Majka " sfejlił" w tej roli. Nic dziwnego, że próbują innego wariantu.
      Mas był "namaszczony "przez Contadora na następcę, na razie idzie w dobrym kierunku.

      • Adrian4900

        11 września 2018, 22:20 o 22:20

        No ja akurat o Masie do tej pory słabo słyszałem może dlatego że jeżdzi w Quick Stepie gdzie trudno o wsparcie w trudniejszym terenie, a Buchmana kojarzę go m.in. z Criterium du Dauphine ? Wygrał tam Thomas tuż przed TdF a on jechał bardzo ofensywnie, był w 10 tego wyścigu ale co jedynie rzuciło się w oczy to za wcześnie atakował co kończyło się tym że pod koniec etapu tracił do czołówki ale tu się zgodzę że potencjał ma i musi gdzieś się uczyć 😀

  3. tomacias

    11 września 2018, 21:20 o 21:20

    Ha!! Dobre Rafał Majka w trybie "oszczędnościowym" i stracił całe 8 sekund do Lidera swojej
    Ekipy 🙂

    • vip

      11 września 2018, 22:50 o 22:50

      Rafał cisnął jak mógł, żadne tam oszczędzanie. Dołożył kilku dużo lepszym na czas (np. Nibalemu, może bez formy ale jednak). Szkoda 2s Kwiatka bo byłby drugi.

      • Xedron

        11 września 2018, 23:40 o 23:40

        Wydaje mi się, że Rafała byłoby stać na rezultat nawet o minutę lepszy. Mając w perspektywie jutrzejsze zabranie się w ucieczkę nie pojechał dziś na tyle na ile byłoby go stać. Tak żeby nie powiększyć zbytnio obecnej straty czasowej w generalce.
        Michał dzisiejszą stratą do drugiego miejsca jest największym pechowcem czasówki (pomijając słabą postawę Campenaertsa oraz niektórych kolarzy walczących w generalce).

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: