Rohan Dennis (BMC Racing) wyszedł zwycięsko z konfrontacji w jeździe indywidualnej na czas, podczas szesnastego dnia Vuelta a Espana.
Mistrz Australii w tej konkurencji o 50 sekund pokonał kolegę z ekipy, mistrza USA Joey’a Roskopfa oraz mistrza Hiszpanii Jonathana Castroviejo (Team Sky).
Michał Kwiatkowski (Team Sky) został sklasyfikowany na 5. miejscu, ze stratą 51 sekund. Rafał Majka (Bora-hansgrohe) przejechał etap w trybie oszczędnościowym, notując czas słabszy o 3:09.
W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Simon Yates (Mitchelton-Scott).
Po dniu przerwy kolarze wylądowali w Kantabrii, gdzie weszli w ostatnią część wyścigu. Trasa czasówki liczyła 32 kilometry i nie była całkowicie płaska, gdyż zawierała cztery pagórki, najdłuższy liczył 2,7 kilometra przy 4,9%.
Najmocniej rozpoczął Steven Kruijswijk (LottoNL-Jumbo), który po 10 kilometrach niespodziewanie o 5 sekund wyprzedzał Dennisa oraz o 9 sekund Kwiatkowskiego. Czwarty w tym punkcie Alejandro Valverde (Movistar) pojechał wolniej o 17 sekund, z drugiej strony Hiszpan nadrobił do Yatesa 3 sekundy.
Dennis dołożył do pieca w środkowej części trasy. Kreskę wyznaczoną na 21 kilometrze minął z czasem lepszym od Kruijswijka o 24 sekundy. Kwiatkowski nadal notował trzeci wynik, gorszy o 37 sekund, a Yates był o 15 sekund szybszy od Valverde.
Ostatni fragment wiele nie zmienił, nieco osłabli Kruijswijk i “Kwiato”, wypadając z etapowego podium. Yates wjechał na metę z wynikiem lepszym od Valverde o 7 sekund, o tyle powiększając przewagę nad kolarzem Movistar w klasyfikacji łącznej.
1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 37:57 2 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 00:50 3 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 4 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 00:51 5 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 6 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors 01:03 7 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 01:05 8 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 01:07 9 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 01:10 10 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 01:17 12 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 13 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 01:28 14 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 01:29 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 01:35 16 David De La Cruz (Spa) Team Sky 01:39 17 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 01:40 18 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 01:49 19 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 01:50 20 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 01:51 21 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 01:52 22 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 01:53 23 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 24 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 01:59 25 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 02:09 26 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 02:10 27 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 02:11 28 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac 02:16 29 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 30 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 31 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 02:19 32 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo 33 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 34 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 35 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 02:29 36 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 02:35 37 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 02:40 38 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 39 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural 02:45 40 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac 02:46 41 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac 03:00 42 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 03:01 43 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 03:02 44 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 45 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 03:04 46 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 03:05 47 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 03:09 48 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin 03:14 49 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 03:16 50 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida 03:19 51 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott 03:22 52 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac 03:25 53 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis 54 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 03:35 55 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 03:38 56 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 03:40 57 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 03:43 58 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 03:49 59 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country 03:51 60 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 03:52 61 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors 03:57 62 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 04:01 63 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 04:02 64 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 65 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 04:07 66 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 04:10 67 Benjamin King (USA) Dimension Data 04:11 68 Igor Anton (Spa) Dimension Data 04:13 69 Sergio Henao (Col) Team Sky 70 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 04:14 71 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 72 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 04:17 73 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 04:19 74 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr 04:22 75 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 04:23 76 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 04:29 77 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 04:30 78 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 79 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 04:38 80 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 04:39 81 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb 04:41 82 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 83 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 84 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac 85 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ 04:42 86 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 04:43 87 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 04:46 88 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 04:47 89 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 04:49 90 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 91 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country 92 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH 93 José Mendes (Por) Burgos BH 04:51 94 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural 04:52 95 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis 96 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data 04:53 97 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates 04:56 98 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 04:57 99 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 100 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 05:00 101 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ 102 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 05:01 103 Jose Herrada (Spa) Cofidis 05:03 104 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 05:04 105 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 05:06 106 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac 05:15 107 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 05:16 108 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac 05:17 109 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 05:19 110 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque Country 111 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH 05:23 112 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural 05:24 113 Winner Anacona (Col) Movistar Team 05:25 114 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH 05:30 115 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 05:32 116 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 117 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 05:33 118 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 119 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 05:36 120 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 05:39 121 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ 122 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis 05:41 123 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo 05:44 124 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott 05:45 125 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH 05:46 126 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 05:47 127 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural 05:48 128 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country 05:49 129 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 130 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 131 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural 05:52 132 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 05:54 133 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count 06:00 134 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 06:04 135 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 136 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 06:08 137 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 06:09 138 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH 06:16 139 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 06:17 140 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country 06:19 141 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 142 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 06:29 143 Loic Chetout (Fra) Cofidis 06:30 144 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott 06:31 145 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 146 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural 06:32 147 Jetse Bol (Ned) Burgos BH 06:34 148 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 06:38 149 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country 06:41 150 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 06:42 151 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 06:47 152 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 06:53 153 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo 06:55 154 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural 06:58 155 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH 06:59 156 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb 07:01 157 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 158 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural 159 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis 07:02 160 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin 161 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo 162 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 07:30 163 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo 08:00 164 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 08:10 165 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 09:04 Punkty 1 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 25 pkt 2 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 20 3 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 16 4 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 14 5 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 12 6 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors 10 7 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 9 8 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 8 9 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 7 10 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors 6 11 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 5 12 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 4 13 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 3 14 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 2 15 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 1 Klasyfikacja drużynowa 1 BMC Racing Team 1:55:58 2 Team Sky 01:13 3 Quick-Step Floors 4 Team Sunweb 02:42 5 Movistar Team 02:43 6 Lotto Soudal 04:02 7 Trek-Segafredo 04:24 8 Groupama-FDJ 04:29 9 Mitchelton-Scott 04:59 10 EF Education First-Drapac 05:55 11 Katusha-Alpecin 06:01 12 Dimension Data 06:33 13 Bahrain-Merida 06:43 14 Astana Pro Team 07:11 15 Bora-Hansgrohe 07:38 16 Cofidis 08:03 17 AG2R La Mondiale 08:12 18 UAE Team Emirates 09:11 19 Caja Rural 10:54 20 Euskadi Basque Country 10:55 21 LottoNl-Jumbo 11:15 22 Burgos-BH 12:56
1 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 64:52:58 2 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 00:33 3 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 00:52 4 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 01:15 5 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors 01:30 6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 01:34 7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 02:53 8 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 03:04 9 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac 03:15 10 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 04:43 11 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 04:48 12 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 07:08 13 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 08:35 14 Fabio Aru (Ita) UAE Team Emirates 10:34 15 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott 10:58 16 David De La Cruz (Spa) Team Sky 12:01 17 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 13:02 18 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 14:53 19 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida 16:38 20 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Count 22:36 21 Richard Carapaz (Ecu) Movistar Team 24:02 22 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 28:11 23 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 28:46 24 Sergio Henao (Col) Team Sky 29:08 25 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 31:35 26 Jesus Herrada (Spa) Cofidis 33:31 27 Benjamin King (USA) Dimension Data 34:24 28 Hubert Dupont (Fra) AG2R La Mondiale 38:57 29 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 39:03 30 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 39:47 31 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 44:03 32 Cristian Rodriguez Martin (Spa) Caja Rural 45:11 33 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 48:48 34 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 49:05 35 Floris De Tier (Bel) LottoNL-Jumbo 50:19 36 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 51:45 37 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data 54:09 38 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 55:57 39 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal 40 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac 57:37 41 Jose Herrada (Spa) Cofidis 58:10 42 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 59:53 43 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data 01:00:18 44 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data 01:01:06 45 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team 01:02:11 46 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural 01:03:45 47 Jai Hindley (Aus) Team Sunweb 01:04:21 48 Edward Ravasi (Ita) UAE Team Emirates 01:05:11 49 Davide Villella (Ita) Astana Pro Team 01:08:55 50 Daniel Moreno (Spa) EF Education First-Drapac 01:10:06 51 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 01:14:24 52 Sepp Kuss (USA) LottoNL-Jumbo 01:16:29 53 Andrey Zeits (Kaz) Astana Pro Team 01:18:08 54 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 01:19:05 55 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky 01:19:55 56 Igor Anton (Spa) Dimension Data 01:21:20 57 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural 01:22:31 58 Fabio Felline (Ita) Trek-Segafredo 01:23:28 59 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C 01:24:07 60 Valerio Conti (Ita) UAE Team Emirates 01:24:38 61 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 01:25:16 62 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac 01:26:54 63 Brent Bookwalter (USA) BMC Racing Team 01:29:56 64 Sander Armee (Bel) Lotto Soudal 01:30:40 65 Stephane Rossetto (Fra) Cofidis 01:31:03 66 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team 01:32:05 67 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin 01:32:10 68 Eduard Prades Reverter (Spa) Euskadi Basque Country 01:35:07 69 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 01:35:32 70 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 01:35:36 71 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 01:35:41 72 Winner Anacona (Col) Movistar Team 01:37:48 73 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 01:38:43 74 Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida 01:39:52 75 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team 01:41:31 76 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Countr 01:48:14 77 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural 01:49:02 78 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale 01:49:24 79 Léo Vincent (Fra) Groupama-FDJ 01:49:26 80 Joey Rosskopf (USA) BMC Racing Team 01:52:15 81 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team 01:55:05 82 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team 01:55:32 83 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe 01:56:40 84 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data 01:57:33 85 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin 01:57:41 86 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 02:04:51 87 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac 02:05:19 88 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH 02:06:44 89 Salvatore Puccio (Ita) Team Sky 02:11:23 90 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb 02:13:56 91 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 02:15:12 92 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country 02:15:17 93 Pieter Serry (Bel) Quick-Step Floors 02:19:11 94 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH 02:20:24 95 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 02:20:31 96 Jorge Cubero Galvez (Spa) Burgos BH 02:22:41 97 Alexandre Geniez (Fra) AG2R La Mondiale 02:23:01 98 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 02:24:06 99 Ivan Garcia (Spa) Bahrain-Merida 02:24:30 100 José Mendes (Por) Burgos BH 02:26:02 101 Tiesj Benoot (Bel) Lotto Soudal 02:27:55 102 Jetse Bol (Ned) Burgos BH 02:28:32 103 Dries Devenyns (Bel) Quick-Step Floors 02:31:25 104 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 02:35:31 105 Jhonatan Restrepo (Col) Katusha-Alpecin 02:39:33 106 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 02:44:57 107 Mikael Cherel (Fra) AG2R La Mondiale 02:48:13 108 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team 02:50:39 109 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal 02:53:11 110 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida 02:54:18 111 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural 02:54:28 112 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country 02:55:50 113 Vegard Stake Laengen (Nor) UAE Team Emirates 02:59:01 114 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis 02:59:08 115 Mickael Delage (Fra) Groupama-FDJ 03:00:00 116 Antonio Molina Canet (Spa) Caja Rural 03:00:40 117 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 03:00:46 118 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott 03:00:50 119 Mike Teunissen (Ned) Team Sunweb 03:01:34 120 Tosh Van Der Sande (Bel) Lotto Soudal 03:01:48 121 Sven Erik Bystr?m (Nor) UAE Team Emirates 03:02:10 122 Mathias Le Turnier (Fra) Cofidis 03:04:26 123 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data 03:04:37 124 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 03:07:20 125 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Count 03:08:54 126 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac 03:10:18 127 Matteo Trentin (Ita) Mitchelton-Scott 03:10:20 128 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural 03:12:24 129 Johannes Fröhlinger (Ger) Team Sunweb 03:12:57 130 Benjamin Thomas (Fra) Groupama-FDJ 03:14:57 131 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data 03:15:46 132 Michael Storer (Aus) Team Sunweb 03:16:07 133 Antoine Duchesne (Can) Groupama-FDJ 03:19:34 134 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 03:20:26 135 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 03:21:25 136 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo 03:24:34 137 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH 03:24:41 138 Kasper Asgreen (Den) Quick-Step Floors 03:24:45 139 Pablo Torres Mui?o (Spa) Burgos BH 03:25:48 140 Marc Sarreau (Fra) Groupama-FDJ 03:26:09 141 Kiel Reijnen (USA) Trek-Segafredo 03:29:34 142 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 03:31:10 143 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo 03:34:06 144 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 03:34:33 145 Luka Mezgec (Slo) Mitchelton-Scott 03:34:48 146 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida 03:36:26 147 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH 03:39:29 148 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo 03:40:34 149 Simone Consonni (Ita) UAE Team Emirates 03:41:07 150 Loic Chetout (Fra) Cofidis 03:42:19 151 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 03:42:43 152 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis 03:42:45 153 Jelle Wallays (Bel) Lotto Soudal 03:43:35 154 Michael Morkov (Den) Quick-Step Floors 03:45:44 155 Mitchell Docker (Aus) EF Education First-Drapac 03:47:22 156 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country 03:48:39 157 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 03:51:46 158 Fabio Sabatini (Ita) Quick-Step Floors 03:54:00 159 Michael Schwarzmann (Ger) Bora-Hansgrohe 03:56:57 160 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo 03:58:54 161 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural 04:01:11 162 Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott 04:02:57 163 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb 04:05:59 164 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo 04:20:57 165 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale 04:21:46 Klasyfikacja punktowa 1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 116 pkt 2 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 83 3 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 73 4 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 71 5 Benjamin King (USA) Dimension Data 69 6 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 68 7 Elia Viviani (Ita) Quick-Step Floors 66 8 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 66 9 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 56 10 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 56 11 Danny van Poppel (Ned) LottoNL-Jumbo 56 12 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 55 13 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 53 14 Giacomo Nizzolo (Ita) Trek-Segafredo 53 15 Rohan Dennis (Aus) BMC Racing Team 50 16 Rigoberto Uran (Col) EF Education First-Drapac 48 17 Tony Gallopin (Fra) AG2R La Mondiale 46 18 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 44 19 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 42 20 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb 41 Klasyfikacja górska 1 Luis Angel Mate Mardones (Spa) Cofidis 64 pkt 2 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 57 3 Benjamin King (USA) Dimension Data 56 4 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 50 5 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac 31 6 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 25 7 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 22 8 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 22 9 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 17 10 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 16 11 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C 12 12 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 10 13 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 10 14 Michael Woods (Can) EF Education First-Drapac 10 15 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 7 16 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team 7 17 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team 6 18 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team 6 19 Hector Saez Benito (Spa) Euskadi Basque Country 4 20 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 4 Klasyfikacja kombinowana 1 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 13 pkt 2 Simon Yates (GBr) Mitchelton-Scott 15 3 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team 16 4 Thibaut Pinot (Fra) Groupama-FDJ 23 5 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 35 6 Benjamin King (USA) Dimension Data 35 7 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 42 8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 44 9 Dylan Teuns (Bel) BMC Racing Team 50 10 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 53 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 56 12 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors 59 13 Emanuel Buchmann (Ger) Bora-Hansgrohe 73 14 George Bennett (NZl) LottoNL-Jumbo 85 15 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac 89 16 Gianluca Brambilla (Ita) Trek-Segafredo 95 17 Laurens De Plus (Bel) Quick-Step Floors 96 18 Oscar Rodriguez Garaicoechea (Spa) Euskadi Basque C 100 19 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale 105 20 Davide Formolo (Ita) Bora-Hansgrohe 106 Klasyfikacja drużynowa 1 Movistar Team 194:50:08 2 Bahrain-Merida 00:47 3 Bora-Hansgrohe 29:05 4 Team Sky 31:49 5 LottoNl-Jumbo 42:10 6 Astana Pro Team 42:31 7 EF Education First-Drapac 44:05 8 Dimension Data 50:14 9 AG2R La Mondiale 58:32 10 Mitchelton-Scott 01:00:36 11 Euskadi Basque Country 01:15:40 12 Lotto Soudal 01:38:41 13 Groupama-FDJ 01:40:38 14 BMC Racing Team 01:40:54 15 Caja Rural 01:43:08 16 UAE Team Emirates 01:48:03 17 Trek-Segafredo 01:49:16 18 Team Sunweb 01:56:10 19 Quick-Step Floors 02:09:01 20 Cofidis 02:10:09 21 Katusha-Alpecin 02:37:01 22 Burgos-BH 03:18:05
Macias
11 września 2018, 19:14 o 19:14
Kruijswijk wygra Vuelte jeżeli Nairo będzie tylko trzymał koło Simona i Valverde.
Patryk Michalak
11 września 2018, 19:49 o 19:49
Nie jedzie kunktatorsko i mu kibicuje
Adrian4900
11 września 2018, 19:54 o 19:54
Obstawiałem że po tej czasówce będzie taka trójka Yates-Valverde-Kruijswijk, bo Kolumbijczycy bardzo słabo jeżdzą na czas, zaskoczył Mas który do tej pory jedzie rewelacyjnie.
PS: Zadnego zawodnika Bory w 10 😀
Wlada
11 września 2018, 21:18 o 21:18
Tego można było się spodziewać, Buchmann nie najlepiej jeździ na czas, a Majka nie walczy w generalce. Nie przepadam za tą ekipą, ale jak spojrzeć obiektywnie , decyzja o liderowaniu Buchmana była słuszna. Zasłużył sobie dobrymi wynikami w wyścigach tygodniowych W T, gdzie dorobek Majki jest żenujący.Majkę zakontraktowano, aby liderował w GC, a wystarczy spojrzeć na wyniki, żeby stwierdzić, że nie spełnił oczekiwań.
Wbrew temu , co twierdzą liczni forumowicze, posiadanie zawodnika, ktory regularnie walczy o top 10 w Grand Tourach jest bardzo ważne dla ekip W T, Majka ” sfejlił” w tej roli. Nic dziwnego, że próbują innego wariantu.
Mas był “namaszczony “przez Contadora na następcę, na razie idzie w dobrym kierunku.
Adrian4900
11 września 2018, 22:20 o 22:20
No ja akurat o Masie do tej pory słabo słyszałem może dlatego że jeżdzi w Quick Stepie gdzie trudno o wsparcie w trudniejszym terenie, a Buchmana kojarzę go m.in. z Criterium du Dauphine ? Wygrał tam Thomas tuż przed TdF a on jechał bardzo ofensywnie, był w 10 tego wyścigu ale co jedynie rzuciło się w oczy to za wcześnie atakował co kończyło się tym że pod koniec etapu tracił do czołówki ale tu się zgodzę że potencjał ma i musi gdzieś się uczyć 😀
tomacias
11 września 2018, 21:20 o 21:20
Ha!! Dobre Rafał Majka w trybie “oszczędnościowym” i stracił całe 8 sekund do Lidera swojej
Ekipy 🙂
vip
11 września 2018, 22:50 o 22:50
Rafał cisnął jak mógł, żadne tam oszczędzanie. Dołożył kilku dużo lepszym na czas (np. Nibalemu, może bez formy ale jednak). Szkoda 2s Kwiatka bo byłby drugi.
Xedron
11 września 2018, 23:40 o 23:40
Wydaje mi się, że Rafała byłoby stać na rezultat nawet o minutę lepszy. Mając w perspektywie jutrzejsze zabranie się w ucieczkę nie pojechał dziś na tyle na ile byłoby go stać. Tak żeby nie powiększyć zbytnio obecnej straty czasowej w generalce.
Michał dzisiejszą stratą do drugiego miejsca jest największym pechowcem czasówki (pomijając słabą postawę Campenaertsa oraz niektórych kolarzy walczących w generalce).