Arctic Race of Norway 2018: etap 2. Colin Joyce po walce na wiatrach

Colin Joyce

Collin Joyce (Rally Cycling) odniósł w Kjøllefjord zwycięstwo na mecie drugiego odcinka wyścigu na północno-wschodnich rubieżach Norwegii - Arctic Race of Norway.

Amerykanin dobrze wyczuł moment i po gonitwie w końcówce na finiszu z czołowej grupki okazał się lepszy od Holendra Dennisa van Windena (Israel Cycling Academy) oraz Norwega Markusa Hoelgaarda (Joker Icopal).

Piąty na kresce Sergei Chernetski (Astana) na podium przywdział koszulkę lidera wyścigu.

W ucieczce dnia na pofałdowanym odcinku znaleźli się Sindre Skjøstad Lunke (Fortuneo-Samsic), Yannick Martinez (Delko Marseille Provence KTM), Loic Chetout (Cofidis), Dennis van Winden (Israel Cycling Academy), Henrik Evensen (Joker Icopal) i Ryan Anderson (Rally Cycling).

Grupka nie zyskała wielkiej przewagi, a peleton utrzymywała ją na poziomie 2-3 minut. Na podjazdach odstawał Chetout, na 76 kilometrów przed metą odpadając od towarzyszy ucieczki, którzy chwilę potem zdobyli premię pierwszej kategorii.

Na wyrastającej chwilę później premii drugiej kategorii tempa nie był w stanie utrzymać Martinez i prowadzona przez Skjøstada Lunke'a grupka tracić zaczęła grunt pod nogami. Kolarze BMC i Astany napędzali peleton, kasując odjazd na 38 kilometrów przed metą.

Na ostatniej premii górskiej dnia ruszył Jakob Fuglsang (Astana), na szczyt zabierając ze sobą Alberto Bettiola (BMC Racing) oraz drużynowego kolegę Siergieja Czerneckiego. Akcja szybko przerodziła się w poważny atak - minutę tracił lider wyścigu Mathieu van der Poel (Beobank-Corendon), natomiast w kontrze pokazało się kolejnych 10 kolarzy.

Na 16 kilometrów przed metą trójka miała minutę zapasu nad goniącą dziesiątką i 2 minuty nad grupą van der Poela. Holender wyłączony był z gry, natomiast ścigająca liderów grupka nie dawała za wygraną i mimo mocnych podmuchów wiatru nogami kolarzy BMC - Nicolasa Roche'a, Danilo Wyssa i Michaela Schara - pracowała by zmniejszyć tę różnicę.

Ta spadła na ostatnich kilometrach do 30 sekund, a atak Astany powstrzymany został dopiero w samym finale. Po zwycięstwo finiszował Colin Joyce z Rally Cycling, natomiast Czernecki objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Wyniki 2. etapu Arctic Race of Norway 2018 (2.HC), Tana - Kjøllefjord (195 km):

 1 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                      4:20:24
  2 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
  3 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
  4 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
  5 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
  6 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
  7 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
  8 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 10 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 11 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 12 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  00:18
 13 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 14 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 15 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X                     01:13
 16 Adrien Petit (Fra) Direct Energie
 17 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 18 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM
 19 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 20 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin
 21 Mathieu van der Poel (Ned) Corendon-Circus
 22 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis
 23 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 24 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
 25 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy
 26 Kent Main (RSA) Dimension Data
 27 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 28 Krister Hagen (Nor) Team Coop
 29 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 30 Nicolai Br?chner (Den) Holowesko-Citadel
 31 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
 32 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin
 33 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 34 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 35 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie
 36 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 37 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 38 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 39 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 40 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 41 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       01:18
 42 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic                    02:22
 43 Adam Toupalik (Cze) Corendon-Circus
 44 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 45 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 46 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    02:49
 47 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel
 48 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 49 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
 50 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic
 51 Connor Swift (GBr) Dimension Data
 52 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 53 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        05:41
 54 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop                       14:15
 55 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop
 56 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 57 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 58 Kristian Kulset (Nor) Uno-X
 59 Tom Wirtgen (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 60 Martin Urianstad (Nor) Uno-X
 61 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 62 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club
 63 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 64 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X
 65 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
 66 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 67 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 68 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy
 69 Eric Young (USA) Rally Cycling
 70 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
 71 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 72 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 73 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 74 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 75 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
 76 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 77 Louis Bendixen (Den) Team Coop
 78 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis
 79 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal
 80 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
 81 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
 82 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 83 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus
 84 Torstein Troen (Nor) Uno-X
 85 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel
 86 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel
 87 Kenny Molly (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 88 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal
 89 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data
 90 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel
 91 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             18:30
 92 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KTM
 93 David van der Poel (Ned) Corendon-Circus
 94 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club
 95 Tom Meeusen (Bel) Corendon-Circus
 96 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon-Circus
 97 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel                   21:52
 98 ?yvind Lukkedal (Nor) Team Coop                        21:58
 99 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   22:04
100 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
101 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM
102 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
103 Sindre Kulset (Nor) Uno-X
104 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
105 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM
106 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
107 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
108 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie

Klasyfikacja generalna po 2. etapie:

  1 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team              8:10:34
  2 Colin Joyce (USA) Rally Cycling                        00:04
  3 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal                    00:05
  4 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team                      00:19
  5 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  00:23
  6 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal                  00:32
  7 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
  8 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    00:33
  9 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                   00:34
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 11 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 12 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    00:39
 13 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin                 00:52
 14 Mathieu van der Poel (Ned) Corendon-Circus             01:11
 15 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       01:18
 16 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club                01:22
 17 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 18 Krister Hagen (Nor) Team Coop                          01:27
 19 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM         01:32
 20 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      01:35
 21 Adam De Vos (Can) Rally Cycling                        01:37
 22 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
 23 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X                     01:47
 24 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 25 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      01:49
 26 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 27 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   01:52
 28 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 29 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    02:09
 30 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             02:27
 31 Nicolai Brochner (Den) Holowesko-Citadel               02:39
 32 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal                     02:42
 33 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            02:48
 34 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic                    03:01
 35 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    03:32
 36 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    03:35
 37 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               03:50
 38 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    04:08
 39 Adam Toupalik (Cze) Corendon-Circus                    04:19
 40 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel                04:34
 41 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          04:42
 42 Connor Swift (GBr) Dimension Data                      04:43
 43 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling                      05:29
 44 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       05:58
 45 Sindre Skjostad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic            06:48
 46 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy              07:08
 47 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 48 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             07:29
 49 Kent Main (RSA) Dimension Data                         08:03
 50 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  08:49
 51 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data        09:57
 52 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis                        14:24
 53 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club                 14:31
 54 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                14:44
 55 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin                    14:49
 56 Kenny Molly (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 57 Torstein Traen (Nor) Uno-X
 58 Trond Hokon Trondsen (Nor) Team Coop                   14:54
 59 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X
 60 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 61 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis                         14:58
 62 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel                  15:11
 63 Louis Bendixen (Den) Team Coop                         15:18
 64 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    16:00
 65 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        16:09
 66 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 67 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 68 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal                      17:08
 69 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus                    18:14
 70 Kristian Kulset (Nor) Uno-X                            18:27
 71 Martin Urianstad (Nor) Uno-X
 72 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 73 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 74 Simon Sellier (Fra) Direct Energie                     18:31
 75 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 76 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic        18:34
 77 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel
 78 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop                       18:43
 79 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KT     18:52
 80 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
 81 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                20:01
 82 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           21:03
 83 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM      21:05
 84 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
 85 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 86 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
 87 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel
 88 Tom Wirtgen (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         21:22
 89 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             21:26
 90 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon-Circus                21:48
 91 ?yvind Lukkedal (Nor) Team Coop                        22:37
 92 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie                   22:50
 93 David van der Poel (Ned) Corendon-Circus               24:01
 94 Tom Meeusen (Bel) Corendon-Circus
 95 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club                25:20
 96 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM       25:57
 97 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  26:03
 98 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KT     26:19
 99 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team                  26:20
100 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel                   27:37
101 Eric Young (USA) Rally Cycling                         28:00
102 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                    28:54
103 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              29:16
104 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic      31:54
105 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert
106 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy                   39:43
107 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
108 Sindre Kulset (Nor) Uno-X                              40:41

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: