BinckBank Tour 2018: etap 5. Magnus Cort Nielsen wykorzystał szansę

Magnus Cort Nielsen

Magnus Cort Nielsen (Astana) wygrał w limburskim Lanaken piąty odcinek wyścigu BinkBank Tour.

Duńczyk po ucieczce pokonał na finiszu Juliusa van den Berga (EF-Drapac) i Alexisa Gougearda (AG2R La Mondiale).

Liderem zmagań na holenderskich i belgijskich szosach pozostał Słoweniec Matej Mohoric (Bahrain-Merida).

Długi (204 km), płaski etap, toczył się pod znakiem ucieczki w składzie Magnus Cort Nielsen (Astana), Julius van den Berg (EF-Drapac), Jonas Rickaert (Sport Vlaanderen-Baloise) i Alexis Gougeard (AG2R La Mondiale). Czwórka początkowo zyskała 4 minuty (35 km), później peleton utrzymywał różnicę w okolicach 3 minut.

Przyspieszenie głównej grupy, podobnie jak dwa dni temu, nic nie dało. Czołówka utrzymywała bezpieczną przewagę, zbliżając się sprawnie do celu. Dopiero 5 kilometrów przed metą pech dosięgnął Rickaerta, którego zatrzymał defekt.

Finisz należał do Corta Nielsena, który atakując z pierwszej pozycji pewnie pokonał van den Berga.

Wyniki 5. etapu BinckBank Tour 2018 (2.WT), Sint-Pieters-Leeuw - Lanaken (204,4 km):

  1 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                    4:39:50
  2 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac 
  3 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          00:29
  5 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      00:33
  6 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
  7 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
  8 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  9 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 10 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 11 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
 12 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 13 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 14 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 15 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 16 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 17 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 18 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 19 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 20 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 21 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 22 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 23 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 24 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 25 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 26 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 27 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 28 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 29 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan
 30 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 31 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic
 32 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 33 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 34 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                       
 35 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 36 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 37 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 38 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 39 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 40 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac 
 41 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 42 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 43 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 44 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 45 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 46 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 47 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 48 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 49 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 50 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
 51 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 52 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 53 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 54 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
 55 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 56 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
 57 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 58 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 59 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
 60 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac 
 61 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
 62 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 63 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 64 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 65 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 66 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
 67 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 68 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 69 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 70 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
 71 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 72 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 73 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 74 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 75 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 76 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
 77 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 78 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 79 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 80 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 81 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 82 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
 83 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 84 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 85 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 86 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 87 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 88 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 89 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
 90 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 91 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 92 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 93 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 94 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 95 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 96 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 97 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 98 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb
 99 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
100 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
101 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
102 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
103 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
104 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
105 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
106 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
107 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
108 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
109 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
110 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
111 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
112 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
113 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
114 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan
115 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
116 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo
117 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
118 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
119 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
120 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
121 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo
122 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
123 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
124 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
125 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac 
126 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
127 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
128 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
129 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
130 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
131 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 00:48
132 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
133 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       00:51
134 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
135 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
136 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
137 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb
138 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
139 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               01:17
140 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        01:55
141 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             03:15
142 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott
143 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                 05:06
144 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                06:47
145 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan
146 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
147 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     07:28
148 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         08:12
149 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       08:19
DNF Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo
DNF Diego Rosa (Ita) Team Sky
DNF Owain Doull (GBr) Team Sky
DNF Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
DNS Christopher Lawless (GBr) Team Sky
DNS Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise

Klasyfikacja generalna po 5. etapie:

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  16:28:51
  2 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             00:03
  3 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      00:22
  4 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     00:28
  5 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     00:30
  6 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     00:32
  7 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:36
  8 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:37
  9 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:41
 10 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 11 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  00:42
 12 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  00:43
 13 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:45
 14 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac 
 15 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team                    00:50
 16 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 17 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        00:52
 18 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    00:53
 19 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 20 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 21 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:54
 22 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          00:56
 23 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac 
 24 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:58
 25 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    01:00
 26 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              01:01
 27 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:03
 28 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 29 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    01:04
 30 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 31 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               01:07
 32 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 33 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        01:08
 34 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 35 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 36 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    01:09
 37 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  01:18
 38 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         01:19
 39 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     01:20
 40 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      01:22
 41 Jesper Asselman (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 42 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:23
 43 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  01:25
 44 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      01:26
 45 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 46 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 47 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 48 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   01:29
 49 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    01:30
 50 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              01:33
 51 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   01:36
 52 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         01:39
 53 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 54 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       01:41
 55 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   01:42
 56 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 57 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 58 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    01:46
 59 Nick van der Lijke (Ned) Roompot-Nederlandse Loter     01:50
 60 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         01:52
 61 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 62 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 63 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          01:53
 64 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        01:56
 65 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   01:59
 66 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    02:00
 67 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               02:01
 68 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    02:05
 69 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         02:07
 70 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       02:15
 71 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 02:16
 72 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     02:22
 73 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    02:29
 74 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  02:31
 75 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       02:32
 76 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 77 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       02:34
 78 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            02:35
 79 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:37
 80 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   02:43
 81 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    02:44
 82 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     02:45
 83 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       02:48
 84 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan            02:49
 85 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  02:56
 86 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 87 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot-Nederlandse Lote     02:57
 88 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      02:58
 89 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          03:00
 90 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               03:03
 91 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        03:08
 92 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            03:10
 93 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      03:13
 94 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     03:15
 95 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    03:17
 96 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan          03:19
 97 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          03:22
 98 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          03:23
 99 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   03:30
100 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             03:31
101 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   03:34
102 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   03:35
103 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       03:36
104 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               03:37
105 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          03:43
106 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            03:44
107 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot-Nederlandse Lot     03:48
108 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
109 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     03:53
110 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           04:05
111 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        04:07
112 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       04:08
113 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapa     04:14
114 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      04:17
115 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              04:18
116 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
117 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
118 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    04:19
119 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  04:26
120 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     04:33
121 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           04:34
122 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     04:35
123 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      04:50
124 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan           04:59
125 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
126 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                05:03
127 Loic Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     05:08
128 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        05:20
129 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       05:35
130 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott
131 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    05:37
132 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 05:43
133 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team             05:45
134 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  06:05
135 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                06:46
136 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      07:05
137 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida              07:36
138 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                09:05
139 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      09:14
140 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        10:08
141 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky                       10:20
142 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          10:24
143 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  11:18
144 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                 11:25
145 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     11:33
146 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         11:49
147 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      12:04
148 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     13:08
149 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan          15:27

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: