BinckBank Tour 2018: etap 4. Jasper Stuyven z kilometra

Jasper Stuyven

Jasper Stuyven, po ataku wyprowadzonym kilometr przed metą, wygrał w położonej w zachodniej Flandrii miejscowości Ardooie czwarty odcinek BinkBank Tour.

Kolarz Trek-Segafredo finiszował przed peletonem, przyprowadzonym przez Caleba Ewana (Mitchelton-Scott) i Zdenka Stybara (Quick-Step Floors).

Liderem wyścigu pozostał mistrz Słowenii Matej Mohoric (Bahrain-Merida).

Kolejny płaski odcinek początkowo naznaczony był ucieczką w trzyosobowym składzie Thomas Sprengers (Sport Vlaanderen), Elmar Reinders (Roompot) i Lukas Spengler (WB Aqua Protect). Harcownicy odskoczyli na ponad 3 minuty, ale już przed półmetkiem zostali wchłonięci przez peleton.

Trasę opuścił zmagający się z chorobą zwycięzca pierwszego etapu Fabio Jakobsen (Quick-Step Floors). Nową akcję zawiązali Nick van der Lijke (Roompot), Dries De Bondt (Veranda's Willems Crelan), Alex Kirsch (WB Aqua Protect) iEdward Planckaert (Sport Vlaanderen-Baloise), a w tym przypadku peleton rozciągnął minutową smycz.

Akcję siłami kolarzy Veranda's Willems Crelan zgaszono przed „złotym kilometrem”. Kolarz belgijskiej ekipy Sean De Bie planował tam zdobyć bonifikaty i tym samym odebrać koszulkę lidera Mohoricowi, jednak to Słoweniec okazał się sprytniejszy, zarobił 3 sekundy, podczas gdy jego przeciwnik tylko jedną.

W samej końcówce czoło peletonu opanowali zawodnicy spod znaku Trek-Segafredo. Świetnie znający drogę Stuyven ruszył na krętym fragmencie, zyskał kilkanaście metrów i pewnie dowiózł prowadzenie do mety.

Wyniki 4. etapu BinckBank Tour 2018 (2.WT), Blankenberge - Ardooie (165,5 km):

  1 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                  3:44:46
  2 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott
  3 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors
  4 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
  5 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  6 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team
  7 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data
  8 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac
  9 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ
 10 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 11 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida
 12 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 13 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
 14 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe
 15 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 17 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan
 18 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 19 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors
 20 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale
 21 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates
 22 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb
 23 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 24 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ
 25 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal
 26 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 27 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal
 28 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 29 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 30 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot
 31 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 32 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 33 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 34 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 35 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 36 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 37 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 38 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 39 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo
 40 Owain Doull (GBr) Team Sky
 41 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 42 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky
 43 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 44 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 45 Leonardo Basso (Ita) Team Sky
 46 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 47 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 48 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 49 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 50 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 51 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 52 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott
 53 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ
 54 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ
 55 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 56 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot
 57 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida
 58 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo
 59 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 60 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 61 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ
 62 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors
 63 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 64 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team
 65 Dayer Quintana (Col) Movistar Team
 66 Nuno Bico (Por) Movistar Team
 67 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 68 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team
 69 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 70 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin
 71 Nick van der Lijke (Ned) Roompot
 72 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal
 73 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 74 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
 75 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 76 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates
 77 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
 78 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 79 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin
 80 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 81 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data
 82 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 83 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 84 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates
 85 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal
 86 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team
 87 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data
 88 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
 89 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 90 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team
 91 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal
 92 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team
 93 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale
 94 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
 95 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo
 96 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 97 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan
 98 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 99 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
100 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic
101 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
102 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb
103 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
104 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
105 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan
106 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot
107 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
108 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale
109 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team
110 Hector Carretero (Spa) Movistar Team
111 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
112 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
113 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
114 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
115 Diego Rosa (Ita) Team Sky
116 Jesper Asselman (Ned) Roompot
117 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert
118 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     00:23
119 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     00:24
120 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo
121 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
122 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          00:29
123 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot
124 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      00:33
125 David Per (Slo) Bahrain-Merida
126 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
127 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
128 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert
129 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan
130 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
131 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
132 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac
133 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
134 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      00:36
135 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     00:39
136 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       00:42
137 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
138 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        00:46
139 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
140 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    01:12
141 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo
142 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     01:25
143 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              01:35
144 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
145 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin
146 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin
147 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates
148 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ
149 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal
150 Elmar Reinders (Ned) Roompot                           01:48
151 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapac
152 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 02:09
153 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    04:03
154 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan          07:34
155 Christopher Lawless (GBr) Team Sky                     11:36
DNF Fabio Jakobsen (Ned) Quick-Step Floors
DNF Yousif Mirza Al-Hammadi (UAE) UAE Team Emirates
DNF Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
DNS Alex Edmondson (Aus) Mitchelton-Scott

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Matej Mohoric (Slo) Bahrain-Merida                  11:48:28
  2 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             00:03
  3 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      00:22
  4 Maxime Vantomme (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic     00:28
  5 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     00:30
  6 Taco van der Hoorn (Ned) Roompot                       00:32
  7 Victor Campenaerts (Bel) Lotto Soudal                  00:36
  8 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:37
  9 Maximilian Schachmann (Ger) Quick-Step Floors          00:41
 10 Alex Dowsett (GBr) Katusha-Alpecin
 11 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott                  00:42
 12 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  00:43
 13 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     00:45
 14 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
 15 Owain Doull (GBr) Team Sky                             00:50
 16 Jasha Sütterlin (Ger) Movistar Team
 17 Jos van Emden (Ned) LottoNL-Jumbo
 18 Dylan van Baarle (Ned) Team Sky                        00:52
 19 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                    00:53
 20 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
 21 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 22 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   00:54
 23 Lars Boom (Ned) LottoNL-Jumbo                          00:56
 24 Sebastian Langeveld (Ned) EF Education First-Drapac
 25 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:58
 26 Marcel Kittel (Ger) Katusha-Alpecin                    01:00
 27 Jean-Pierre Drucker (Lux) BMC Racing Team              01:01
 28 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     01:03
 29 Gijs Van Hoecke (Bel) LottoNL-Jumbo                    01:04
 30 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 31 Florian Senechal (Fra) Quick-Step Floors               01:07
 32 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 33 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        01:08
 34 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 35 Max Walscheid (Ger) Team Sunweb
 36 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team                    01:09
 37 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:11
 38 Mads Pedersen (Den) Trek-Segafredo                     01:17
 39 Matthieu Ladagnous (Fra) Groupama-FDJ                  01:18
 40 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         01:19
 41 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     01:20
 42 Ryan Gibbons (RSA) Dimension Data                      01:22
 43 Jesper Asselman (Ned) Roompot
 44 Ramunas Navardauskas (Ltu) Bahrain-Merida
 45 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       01:23
 46 Zdenek Stybar (Cze) Quick-Step Floors                  01:25
 47 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      01:26
 48 Manuele Boaro (Ita) Bahrain-Merida
 49 Jay McCarthy (Aus) Bora-Hansgrohe
 50 Gediminas Bagdonas (Ltu) AG2R La Mondiale
 51 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   01:29
 52 Valentin Madouas (Fra) Groupama-FDJ                    01:30
 53 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert              01:33
 54 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   01:36
 55 Alex Kirsch (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         01:39
 56 Dylan Groenewegen (Ned) LottoNL-Jumbo
 57 Tom Van Asbroeck (Bel) EF Education First-Drapac       01:41
 58 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   01:42
 59 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 60 Rüdiger Selig (Ger) Bora-Hansgrohe
 61 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    01:46
 62 Nick van der Lijke (Ned) Roompot                       01:50
 63 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         01:52
 64 Kevyn Ista (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 65 Borut Bozic (Slo) Bahrain-Merida
 66 Leonardo Basso (Ita) Team Sky                          01:53
 67 Nikolas Maes (Bel) Lotto Soudal                        01:56
 68 Manuele Mori (Ita) UAE Team Emirates                   01:59
 69 Jens Debusschere (Bel) Lotto Soudal                    02:00
 70 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               02:01
 71 Miles Scotson (Aus) BMC Racing Team                    02:05
 72 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         02:07
 73 Romain Seigle (Fra) Groupama-FDJ                       02:15
 74 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 02:16
 75 Dimitri Peyskens (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     02:22
 76 Rudy Barbier (Fra) AG2R La Mondiale                    02:29
 77 Nicholas Dlamini (RSA) Dimension Data                  02:31
 78 Edward Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       02:32
 79 Rick Zabel (Ger) Katusha-Alpecin
 80 Ryan Mullen (Irl) Trek-Segafredo                       02:34
 81 Łukasz Wiśniowski (Pol) Team Sky
 82 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            02:35
 83 Thomas Sprengers (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        02:37
 84 Matteo Pelucchi (Ita) Bora-Hansgrohe                   02:43
 85 Julien Duval (Fra) AG2R La Mondiale                    02:44
 86 Luka Pibernik (Slo) Bahrain-Merida                     02:45
 87 Nico Denz (Ger) AG2R La Mondiale                       02:48
 88 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan            02:49
 89 Laurens De Vreese (Bel) Astana Pro Team                02:51
 90 Mads Würtz Schmidt (Den) Katusha-Alpecin               02:53
 91 Eduardo Sepulveda (Arg) Movistar Team                  02:56
 92 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
 93 Sjoerd van Ginneken (Ned) Roompot                      02:57
 94 Martijn Tusveld (Ned) Team Sunweb                      02:58
 95 Remy Mertz (Bel) Lotto Soudal                          03:00
 96 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               03:03
 97 Nathan Van Hooydonck (Bel) BMC Racing Team
 98 Jorge Arcas (Spa) Movistar Team                        03:08
 99 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            03:10
100 Caleb Ewan (Aus) Mitchelton-Scott                      03:13
101 Markel Irizar (Spa) Trek-Segafredo                     03:15
102 Scott Thwaites (GBr) Dimension Data                    03:17
103 Stijn Devolder (Bel) Veranda's Willems Crelan          03:19
104 Aleksandr Riabushenko (Blr) UAE Team Emirates          03:22
105 Piet Allegaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          03:23
106 Rúben Guerreiro (Por) Trek-Segafredo                   03:30
107 Logan Owen (USA) EF Education First-Drapac             03:31
108 Matthias Brändle (Aut) Trek-Segafredo                  03:33
109 Hector Carretero (Spa) Movistar Team                   03:34
110 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   03:35
111 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       03:36
112 Nuno Bico (Por) Movistar Team                          03:43
113 Frederik Backaert (Bel) Wanty-Groupe Gobert            03:44
114 Jan Willem van Schip (Ned) Roompot                     03:48
115 Dayer Quintana (Col) Movistar Team                     03:53
116 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        03:58
117 Baptiste Planckaert (Bel) Katusha-Alpecin              04:00
118 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           04:05
119 Kenny Dehaes (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic        04:07
120 Dries Van Gestel (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        04:08
121 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
122 David Per (Slo) Bahrain-Merida                         04:10
123 Frederik Frison (Bel) Lotto Soudal                     04:15
124 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      04:17
125 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                   04:18
126 Daniel Hoelgaard (Nor) Groupama-FDJ                    04:19
127 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  04:26
128 Zico Waeytens (Bel) Veranda's Willems Crelan           04:34
129 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot                        04:35
130 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 04:44
131 Lukas Spengler (Swi) WB Aqua Protect Veranclassic      04:50
132 Julius van den Berg (Ned) EF Education First-Drapa     04:56
133 Aidis Kruopis (Ltu) Veranda's Willems Crelan           04:59
134 Alexis Gougeard (Fra) AG2R La Mondiale
135 Francisco Ventoso (Spa) BMC Racing Team                05:03
136 Lo?c Vliegen (Bel) BMC Racing Team                     05:08
137 Elmar Reinders (Ned) Roompot                           05:17
138 Christopher Hamilton (Aus) Team Sunweb                 05:25
139 Roger Kluge (Ger) Mitchelton-Scott                     05:35
140 Boy van Poppel (Ned) Trek-Segafredo                    05:37
141 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  06:05
142 Marco Mathis (Ger) Katusha-Alpecin                     06:13
143 Svein Tuft (Can) Mitchelton-Scott                      06:32
144 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                06:46
145 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      06:47
146 Ignatas Konovalovas (Ltu) Groupama-FDJ                 06:52
147 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              07:53
148 Dries De Bondt (Bel) Veranda's Willems Crelan          09:13
149 Enzo Wouters (Bel) Lotto Soudal                        10:08
150 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          10:24
151 Ludwig De Winter (Bel) WB Aqua Protect Veranclassi     11:15
152 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  11:18
153 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              12:25
154 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      12:54
155 Christopher Lawless (GBr) Team Sky                     24:23

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: