Arctic Race of Norway 2018: etap 1. Znakomity Mathieu van der Poel

Mathieu van der Poel

Mistrz Holandii Mathieu van der Poel zwycięstwem w Kirknes otworzył zmagania w ramach szóstej edycji Arctic Race of Norway.

Kolarz Corendon-Circus po przyspieszeniu na krótkim, stromym podjeździe przed metą, pokonał na szosach wysuniętego najbardziej na wschód rejonu Norwegii Sergeia Chernetskiego (Astana) i Benjamina Declercqa (Sport Vlaanderen-Baloise).

Na 99. miejscu, ze stratą blisko 7 minut, sklasyfikowano Przemysława Kasperkiewicza (Delko Marseille).

Wyniki 1. etapu Arctic Race of Norway 2018 (2.HC), Vadsø - Kirkenes (184 km):

  1 Mathieu van der Poel (Ned) Corendon-Circus           3:50:19
  2 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team
  3 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  4 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal
  5 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
  6 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team
  7 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
  8 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
  9 Krister Hagen (Nor) Team Coop                          00:05
 10 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 11 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club                 00:07
 12 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM         00:10
 13 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 14 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      00:13
 15 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KT     00:15
 16 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 17 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
 18 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 19 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                00:20
 20 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:25
 21 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 22 Kenny Molly (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 23 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 24 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 25 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
 26 Torstein Tr?en (Nor) Uno-X
 27 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 28 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team
 29 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X
 30 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 31 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      00:30
 32 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X
 33 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 34 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 35 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 36 Romain Cardis (Fra) Direct Energie
 37 ?yvind Lukkedal (Nor) Team Coop
 38 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 39 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 40 Trond H?kon Trondsen (Nor) Team Coop
 41 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic
 42 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis                         00:37
 43 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data
 44 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 45 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel                  00:47
 46 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 47 Louis Bendixen (Den) Team Coop                         00:54
 48 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             01:05
 49 Nicolai Br?chner (Den) Holowesko-Citadel               01:17
 50 Bj?rn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal                     01:20
 51 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            01:26
 52 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    01:36
 53 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel
 54 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                01:45
 55 Connor Swift (GBr) Dimension Data
 56 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 57 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 58 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 59 Gustav Höög (Swe) Team Coop
 60 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       01:48
 61 Adam Toupalik (Cze) Corendon-Circus
 62 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    02:10
 63 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               02:28
 64 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    02:46
 65 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             02:47
 66 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal
 67 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon-Circus                03:09
 68 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM       03:46
 69 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic            03:50
 70 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 71 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus
 72 Kristian Kulset (Nor) Uno-X                            04:03
 73 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 74 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 75 Martin Urianstad (Nor) Uno-X
 76 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KT     04:06
 77 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic       04:07
 78 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 79 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 80 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 81 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
 82 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel                    04:10
 83 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 84 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 85 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop                       04:19
 86 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       04:31
 87 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             04:58
 88 Tom Meeusen (Bel) Corendon-Circus                      05:22
 89 David van der Poel (Ned) Corendon-Circus
 90 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel                   05:36
 91 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  05:51
 92 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           06:41
 93 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM
 94 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
 95 Kent Main (RSA) Dimension Data
 96 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 97 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 98 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel
 99 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
100 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club
101 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie
102 Tom Wirtgen (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         06:58
103 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              07:03
104 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic                      10:47
105 Eric Young (USA) Rally Cycling                         13:36
106 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 17:30
107 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
108 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
109 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
110 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
111 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
112 Sindre Kulset (Nor) Uno-X                              18:28
113 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 25:25

Klasyfikacja generalna po 1. etapie:

  1 Mathieu van der Poel (Ned) Corendon-Circus           3:50:09
  2 Sergei Chernetski (Rus) Astana Pro Team                00:04
  3 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise       00:06
  4 Alberto Bettiol (Ita) BMC Racing Team                  00:09
  5 Markus Hoelgaard (Nor) Joker Icopal                    00:10
  6 Quentin Pacher (Fra) Vital Concept Club
  7 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
  8 Kenneth Vanbilsen (Bel) Cofidis
  9 Krister Hagen (Nor) Team Coop                          00:15
 10 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 11 Erwann Corbel (Fra) Vital Concept Club                 00:17
 12 Iuri Filosi (Ita) Delko Marseille Provence KTM         00:20
 13 Danilo Wyss (Swi) BMC Racing Team
 14 Angelo Tulik (Fra) Direct Energie                      00:23
 15 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 16 Yannick Martinez (Fra) Delko Marseille Provence KT     00:25
 17 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 18 Jimmy Turgis (Fra) Cofidis
 19 Kristoffer Skjerping (Nor) Joker Icopal                00:30
 20 Nicolas Roche (Irl) BMC Racing Team                    00:34
 21 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   00:35
 22 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 23 Kenny Molly (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 24 Matteo Fabbro (Ita) Katusha-Alpecin
 25 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 26 Carl Fredrik Hagen (Nor) Joker Icopal
 27 Torstein Tr?en (Nor) Uno-X
 28 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
 29 Erik Nordsaeter Resell (Nor) Uno-X
 30 Dmitrii Strakhov (Rus) Katusha-Alpecin
 31 Romain Cardis (Fra) Direct Energie                     00:37
 32 Adrien Petit (Fra) Direct Energie                      00:40
 33 Jonas Iversby Hvideberg (Nor) Uno-X
 34 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 35 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
 36 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 37 ?yvind Lukkedal (Nor) Team Coop
 38 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 39 Preben Van Hecke (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 40 Trond H?kon Trondsen (Nor) Team Coop
 41 Clement Russo (Fra) Fortuneo-Samsic
 42 Anders Skaarseth (Nor) Cofidis                         00:44
 43 Mekseb Debesay (Eri) Dimension Data                    00:47
 44 Jonathan Hivert (Fra) Direct Energie
 45 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel                  00:57
 46 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 47 Louis Bendixen (Den) Team Coop                         01:04
 48 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             01:15
 49 Nicolai Br?chner (Den) Holowesko-Citadel               01:27
 50 Bj?rn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal                     01:30
 51 Cyril Lemoine (Fra) Cofidis                            01:36
 52 Bernhard Eisel (Aut) Dimension Data                    01:46
 53 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel
 54 Kevin Deltombe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise          01:54
 55 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club                01:55
 56 Connor Swift (GBr) Dimension Data
 57 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 58 Kenneth Van Rooy (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 59 Gustav Höög (Swe) Team Coop
 60 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       01:58
 61 Adam Toupalik (Cze) Corendon-Circus
 62 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    02:20
 63 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               02:38
 64 Tiago Machado (Por) Katusha-Alpecin                    02:56
 65 Loic Chetout (Fra) Cofidis                             02:57
 66 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal
 67 Gianni Vermeersch (Bel) Corendon-Circus                03:19
 68 Alexis Guerin (Fra) Delko Marseille Provence KTM       03:54
 69 Sindre Skj?stad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic            04:00
 70 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 71 Marcel Meisen (Ger) Corendon-Circus
 72 Kristian Kulset (Nor) Uno-X                            04:13
 73 Sébastien Delfosse (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
 74 Yoann Bagot (Fra) Vital Concept Club
 75 Martin Urianstad (Nor) Uno-X
 76 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KT     04:16
 77 Eliot Lietaer (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic       04:17
 78 Jacques Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 79 Simon Sellier (Fra) Direct Energie
 80 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 81 Alexander Evans (Aus) BMC Racing Team
 82 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel                    04:20
 83 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 84 Justin Jules (Fra) WB Aqua Protect Veranclassic
 85 Kristian Aasvold (Nor) Team Coop                       04:29
 86 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team                       04:41
 87 Kevin Van Melsen (Bel) Wanty-Groupe Gobert             05:08
 88 Tom Meeusen (Bel) Corendon-Circus                      05:32
 89 David van der Poel (Ned) Corendon-Circus
 90 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel                   05:46
 91 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club                  06:01
 92 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           06:49
 93 Gatis Smukulis (Lat) Delko Marseille Provence KTM      06:51
 94 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
 95 Kent Main (RSA) Dimension Data
 96 Daniel Turek (Cze) Israel Cycling Academy
 97 Matteo Dal-Cin (Can) Rally Cycling
 98 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel
 99 Przemysław Kasperkiewicz (Pol) Delko Marseille Provence KTM
100 Justin Mottier (Fra) Vital Concept Club
101 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie
102 Tom Wirtgen (Lux) WB Aqua Protect Veranclassic         07:08
103 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              07:13
104 Bram Welten (Ned) Fortuneo-Samsic                      10:57
105 Eric Young (USA) Rally Cycling                         13:46
106 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 17:40
107 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
108 Odd Christian Eiking (Nor) Wanty-Groupe Gobert
109 Emiel Planckaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
110 Julien Mortier (Bel) WB Aqua Protect Veranclassic
111 Guy Niv (Isr) Israel Cycling Academy
112 Sindre Kulset (Nor) Uno-X                              18:38
113 Boris Vallee (Bel) Wanty-Groupe Gobert                 25:32

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: