Vuelta a Burgos 2018: etap 4. Carlos Barbero w swoim żywiole

Carlos Barbero wygrał w miejscowości Clunia czwarty odcinek ścigania w prowincji Burgos. Liderem zmagań pozostał Miguel Angel Lopez (Astana).

27-latek pokonał na wznoszącej się do pozostałości rzymskich zabudowań drodze (2,2 km; 4,7%) dwóch Włochów - Marco Tizzę i Nicolę Bagiolego (obaj Nippo - Vini Fantini - Europa Ovini).

Liderem zmagań przed ostatnim odcinkiem pozostaje Kolumbijczyk Miguel Angel Lopez (Astana).

Wyniki 4. etapu Vuelta a Burgos 2018 (2.HC), Monasterios san Pedro Cardeña - Clunia (165 km):

1 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                                     3:55:44
2 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                                        
3 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                                     
4 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                                                        
5 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                                                       
6 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                                    
7 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                                                 
8 David De La Cruz (Spa) Team Sky                                                          
9 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                                          
10 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM                                        
11 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                                     
12 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-Murias                                
13 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA                                
14 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                                                       
15 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                                                  
16 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                                                      
17 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                                                     
18 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias                              
19 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi                                      
20 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi                                         
21 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille Provence KTM                                   
22 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                                                               
23 Sebastian Henao (Col) Team Sky                                                          
24 Igor Anton (Spa) Dimension Data                                                         
25 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data                                            
26 José Mendes (Por) Burgos BH                                                             
27 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec                                             
28 Miguel Angel Reyes Vergara (Col) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                        
29 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                                         
30 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                                   
31 Winner Anacona (Col) Movistar Team                                                      
32 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias                            
33 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                                          00:23
34 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                                     
35 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias                            
36 Benjamin King (USA) Dimension Data                                                      
37 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina-Selle Italia                         
38 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                                       
39 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                                                     
40 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                                                  
41 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team                                             
42 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                                                    
43 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                                              
44 Remy Rochas (Fra) Delko Marseille Provence KTM                                          
45 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                                                       
46 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                                                     
47 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi                                                   
48 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                                  
49 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille Provence KTM                                       
50 Matteo Moschetti (Ita) Polartec Kometa                                                  
51 Alejandro Ropero Molina (Spa) Polartec Kometa                                           
52 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA                                           
53 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi                                                       
54 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                                                   
55 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                                                      
56 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                                      
57 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                                      
58 Patrick Gamper (Aut) Polartec Kometa                                                    
59 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                                                   
60 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                                                     
61 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM                                  
62 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                                  
63 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM                                 
64 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                                        
65 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic                                                     
66 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                                                    
67 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                                          
68 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia                                        
69 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM                                     
70 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic                                        
71 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic                                                      
72 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                                                   
73 Maxence Moncassin (Fra) Wilier Triestina-Selle Italia                                   
74 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                                                     
75 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                                                  
76 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                                                        
77 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                                                     
78 Iker Azkarate Ramirez (Spa) Team Euskadi                                                
79 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi                                         
80 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                                                      
81 Pablo Torres Muiño (Spa) Burgos BH                                                 
82 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                                                    
83 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                                                          
84 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Polartec Kometa                                         
85 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Polartec Kometa                                           
86 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Polartec Kometa                                            
87 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                                       
88 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                                                     
89 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                       03:20
90 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                  03:42
91 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias                             
92 Michele Gazzoli (Ita) Polartec Kometa                                   02:44
93 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                                                      
94 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     05:04
95 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country-Murias              05:08
96 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                                   05:35
97 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                                               
98 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo-Samsic                                05:39
99 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country-Murias                           
100 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi                             05:57
101 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                                                    
102 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                                    07:41

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

1 Miguel Angel Lopez (Col) Astana Pro Team                              15:33:58
2 Ivan Sosa (Col) Androni Giocattoli-Sidermec                              00:02
3 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                                       00:27
4 David De La Cruz (Spa) Team Sky                                          00:34
5 Igor Anton (Spa) Dimension Data                                                          
6 Tao Geoghegan Hart (GBr) Team Sky                                        00:42
7 Pello Bilbao (Spa) Astana Pro Team                                       00:47
8 Sergio Pardilla Bellon (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                      01:08
9 Louis Meintjes (RSA) Dimension Data                                      01:36
10 Alex Aranburu Deba (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                         01:39
11 Sebastian Henao (Col) Team Sky                                          01:40
12 José Mendes (Por) Burgos BH                                             01:41
13 Winner Anacona (Col) Movistar Team                                      01:50
14 Mikel Iturria Segurola (Spa) Euskadi Basque Country-Murias              01:52
15 Jonathan Lastra Martinez (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   01:53
16 Mikel Bizkarra Etxegibel (Spa) Euskadi Basque Country-Murias            01:56
17 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                                      02:00
18 Amanuel Ghebreigzabhier (Eri) Dimension Data                            02:03
19 Jérémy Maison (Fra) Fortuneo-Samsic                                     02:07
20 Kenny Elissonde (Fra) Team Sky                                          02:12
21 Miguel Eduardo Florez Lopez (Col) Wilier Triestina-Selle Italia         02:19
22 Jetse Bol (Ned) Burgos BH                                               02:33
23 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                  02:42
24 Juan Pedro Lopez Perez (Spa) Polartec Kometa                            02:50
25 Garikoitz Bravo Oiarbide (Spa) Euskadi Basque Country-Murias            02:54
26 Jordi Simon Casulleras (Spa) Burgos BH                                  03:27
27 Nikolay Mihaylov (Bul) Delko Marseille Provence KTM                     03:29
28 Remy Rochas (Fra) Delko Marseille Provence KTM                          03:30
29 Ibai Azurmendi Sagastibeltza (Spa) Team Euskadi                         03:34
30 Miguel Angel Reyes Vergara (Col) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini        03:54
31 Mattia Cattaneo (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                       03:57
32 Jonas Gregaard Wilsly (Den) Astana Pro Team                             04:10
33 Joan Bou Company (Spa) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                  04:21
34 Gotzon Martin Sanz (Spa) Team Euskadi                                   04:32
35 Lucas De Rossi (Fra) Delko Marseille Provence KTM                       04:52
36 Angel Madrazo Ruiz (Spa) Delko Marseille Provence KTM                   04:55
37 Ruben Fernandez (Spa) Movistar Team                                     05:05
38 Bryan Nauleau (Fra) Direct Energie                                      05:49
39 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                                  05:50
40 Brice Feillu (Fra) Fortuneo-Samsic                                      06:14
41 Nicholas Schultz (Aus) Caja Rural-Seguros RGA                           06:24
42 Alex Turrin (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                         06:44
43 Javier Moreno Bazan (Spa) Delko Marseille Provence KTM                  06:48
44 Rafael Valls Ferri (Spa) Movistar Team                                  07:15
45 David Lopez Garcia (Spa) Team Sky                                       07:46
46 Dario Cataldo (Ita) Astana Pro Team                                     08:00
47 Julen Amezqueta Moreno (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                     08:15
48 Luis Guillermo Mas Bonet (Spa) Caja Rural-Seguros RGA                   08:27
49 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                                     08:54
50 Francesco Gavazzi (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                     09:05
51 Juan Camacho Del Fresno (Spa) Polartec Kometa                           09:54
52 Jérémy Leveau (Fra) Delko Marseille Provence KTM                        10:06
53 Nikita Stalnov (Kaz) Astana Pro Team                                    10:10
54 Oscar Cabedo Carda (Spa) Burgos BH                                      10:47
55 Nelson Andres Soto Martinez (Col) Caja Rural-Seguros RGA                11:50
56 Jesus Ezquerra Muela (Spa) Burgos BH                                                    
57 Nicola Bagioli (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                    11:54
58 Massimo Rosa (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                        11:56
59 Benoit Jarrier (Fra) Fortuneo-Samsic                                    12:07
60 Egoitz Fernandez Ayarzaguena (Spa) Team Euskadi                         12:17
61 Stephen Cummings (GBr) Dimension Data                                   12:18
62 Jeremy Cornu (Fra) Direct Energie                                       12:19
63 Benjamin King (USA) Dimension Data                                      12:20
64 Maxime Daniel (Fra) Fortuneo-Samsic                                     12:32
65 Patrick Gamper (Aut) Polartec Kometa                                    12:48
66 Delio Fernandez Cruz (Spa) Delko Marseille Provence KTM                 13:23
67 Johann Van Zyl (RSA) Dimension Data                                     13:39
68 Carlos Barbero (Spa) Movistar Team                                      13:45
69 Juan Antonio Lopez-Cozar Jaimez (Spa) Team Euskadi                      13:55
70 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                                   14:17
71 Diego Pablo Sevilla Lopez (Spa) Polartec Kometa                         14:19
72 Jon Aberasturi Izaga (Spa) Euskadi Basque Country-Murias                14:45
73 Iker Azkarate Ramirez (Spa) Team Euskadi                                14:48
74 Axel Journiaux (Fra) Direct Energie                                     14:49
75 Ricardo Garcia (Spa) Team Euskadi                                       14:54
76 Pablo Torres Muiño (Spa) Burgos BH                                                 
77 Marco Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                       15:08
78 Marco Tizza (Ita) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                       15:32
79 Vasil Kiryienka (Blr) Team Sky                                          15:45
80 Mattia Frapporti (Ita) Androni Giocattoli-Sidermec                      16:39
81 Alejandro Ropero Molina (Spa) Polartec Kometa                           17:09
82 Bakhtiyar Kozhatayev (Kaz) Astana Pro Team                              17:51
83 Aritz Bagues Kalparsoro (Spa) Euskadi Basque Country-Murias             18:09
84 Diego Rubio Hernandez (Spa) Burgos BH                                   19:03
85 Sindre Skjøstad Lunke (Nor) Fortuneo-Samsic                             19:32
86 Jan Hirt (Cze) Astana Pro Team                                          20:17
87 Matteo Busato (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                       20:27
88 Alexandre Pichot (Fra) Direct Energie                                   20:48
89 Arnaud Gerard (Fra) Fortuneo-Samsic                                                     
90 Yohann Gene (Fra) Direct Energie                                        20:52
91 Giuseppe Fonzi (Ita) Wilier Triestina-Selle Italia                      22:39
92 Txomin Juaristi Arrieta (Spa) Team Euskadi                              23:58
93 Jaime Castrillo (Spa) Movistar Team                                     25:47
94 Maxence Moncassin (Fra) Wilier Triestina-Selle Italia                   26:45
95 Thibault Guernalec (Fra) Fortuneo-Samsic                                27:57
96 Diego Rosa (Ita) Team Sky                                               28:36
97 Sergio Rodriguez Reche (Spa) Euskadi Basque Country-Murias              28:39
98 Eugert Zhupa (Alb) Wilier Triestina-Selle Italia                        29:26
99 Michele Gazzoli (Ita) Polartec Kometa                                   29:27
100 Marino Kobayashi (Jpn) Nippo-Vini Fantini-Europa Ovini                 32:00
101 Matteo Moschetti (Ita) Polartec Kometa                                 33:39
102 Ander Barrenetxea Uriarte (Spa) Euskadi Basque Country-Murias          36:29

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: