Wiadomości

Marcin Białobłocki z kolejnym tytułem

Marcin Białobłocki nie przestaje wygrywać. 34-latek w ostatnią niedzielę został mistrzem Wielkiej Brytanii w jeździe na czas na dystansie 25 mil, czyli 40 kilometrów.

Białobłocki pokonał trasę mistrzostw w hrabstwie Surrey w 44 minuty i 22 sekund, co okazało się wynikiem nie do pobicia. Drugi na mecie Chris Bartley oraz trzeci Matt Langworthy uzyskali jednakowy czas 46:13, tracąc do Białobłockiego blisko dwie minuty.

Specjalizującemu się w jeździe na czas Polakowi dystans 25 mil jest bardzo dobrze znany – Białobłocki dwukrotnie ustanawiał rekord Wielkiej Brytanii na tym odcinku – pierwszy raz w 2016 roku, a po raz drugi w maju 2018 roku, gdy zegar zatrzymał po 42 minutach i 58 sekundach.

Do rywalizacji na płaskiej trasie, wyznaczonej głównie po autostradzie A3, stanęło 130 zawodników, reprezentujących w większości amatorskie kluby. Białobłocki w tym roku ściga się w lokalnym zespole Steele Davis Via Roma, natomiast w próbach walki z czasem przywdziewa barwy ekipy Nopinz. Występ w Surrey był dla niego ostatnim testem przed startem w jeździe indywidualnej na czas podczas mistrzostw Europy w Glasgow. W Szkocji, w barwach narodowych, Polak wystartuje we środę, 8 sierpnia.

34-latek w tym sezonie na swoim koncie ma m.in. zwycięstwa w wyścigach na 100 i 50 mil. W pierwszym dystans 161 kilometrów przejechał w 3 godziny i 17 minut, niecałą minutę wolniej od aktualnego rekordu, w drugim ustanowił rekord Wielkiej Brytanii, na dystansie 80 kilometrów notując 1:30:31.

Białobłocki na brytyjskiej scenie dominuje, obecnie dzierży rekordy w wyścigach na 10, 25 i 50 mil. W rozmowie z “velouk.net” Polak potwierdził także, że zainteresowany jest atakiem na rekord godzinny.

Wszystko zależy od tego, czy znajdę sponsora, ponieważ wymaga to wielu przygotowań, dni spędzonych na torze, podróży i dopilnowania innych szczegółów. Zobaczymy

zapowiedział.

Mateusz Dudek

Zobacz komentarze

• stanęło 130 zawodników, reprezentujących w większości amatorskie kluby.
    ----------------------------

No i to wszystko mówi o tym rekordzie i zawodach. Poważni zawodnicy ścigają się na poważnych wyścigach, a to kolejny ogórkowy wyścig wokół komina, tylko, że w UK.

• Kolega Karol jaką potrafi zrobić średnią na dystansie 40 km? Marcin jest bardzo dobrym czasowcem co chociażby potwierdza 9 i 14-te miejsce na MŚ. Wygranie czasówki na TdP też nie każdemu się przytrafia.

• Karol. I tak i nie. Bo faktycznie jezdza tam amatorzy ale scigaja sie rowniez zawodowcy. Bialoblocki bije w uk rekordy ustanowione przez np Alexa Downseta a to juz nie byle ogorek.

• Sportowo Marcin już dawno udowodnił że jest dobry w jeździe na czas. Rekordy te pobił, kręcąc bardzo wysoką średnią prędkość, nawet biorąc pod uwagę sprzyjające warunki.

Red Bull oficjalnie sponsorem Bora-hansgrohe | Vollering poczuła ulgę

Amy Pieters podała SD Worx do sądu. Nicholas van der Merwe wygrywa w Chełmży. Wiadomości i wyniki z czwartku, 2…

2 maja 2024, 21:07

Zapowiedź Giro d’Italia 2024

Sezon Wielkich Tourów obejmuje swe rządy. Przed kolarzami trzy tygodnie walki o bezcenną maglia rosa Giro d'Italia.

2 maja 2024, 19:30

La Vuelta Femenina 2024: etap 5. Zabójcze tempo Demi Vollering

Demi Vollering (SD Worx-Protime) zdobyła na Alto del Fuerte Rapitan piąty etap La Vuelta Femenina oraz objęła prowadzenie w klasyfikacji…

2 maja 2024, 17:41

Plan i szczęście Faulkner | Włodarczyk wraca do ścigania | Buchmann rozczarowany

Kirsten Faulkner wyczuła swój moment na Vuelta Femenina. Dominika Włodarczyk wraca do ścigania. Wyniki i informacje z 1 maja.

1 maja 2024, 20:27

La Vuelta Femenina 2024: etap 4. Kristen Faulkner po dniu na rantach

Kristen Faulkner (EF Education-Cannondale) wygrała w Saragossie czwarty odcinek La Vuelta Femenina.

1 maja 2024, 17:32

Eschborn-Frankfurt 2024. Maxim van Gils wyczuł moment

Maxim van Gils (Lotto Dstny) wygrał we Frankfurcie nad Menem niemiecki klasyk Eschborn-Frankfurt.

1 maja 2024, 17:10