PostNord Danmark Rundt 2018: etap 3. Tim Merlier pierwszy

Tim Merlier (Veranda's Willems Crelan) triumfował w Vordingborgu na kresce trzeciego etapu Danmark Rundt.

Belg, specjalizujący się w kolarstwie przełajowym, na finiszu z peletonu pokonał Włochów Riccardo Minaliego (Astana) i Andree Guardiniego (Bardiani CSF).

Na 20. miejscu zameldował się Mariusz Gąsiorowski (Team Hurom).

Prowadzenie w wyścigu zachował Wout van Aert (Vérandas Willems-Crelan).

Wyniki 3. etapu PostNord Danmark Rundt 2018 (2.HC), Naestved - Vordingborg (178,4 km):

  1 Tim Merlier (Bel) Veranda's Willems Crelan           4:08:46
  2 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team
  3 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF
  4 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy
  5 Niklas Larsen (Den) Team Waoo
  6 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
  7 Eric Young (USA) Rally Cycling
  8 Max Kanter (Ger) Team Sunweb
  9 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel
 10 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
 11 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 12 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 13 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club
 14 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal
 15 Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems Crelan
 16 Christoffer Lisson (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 17 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 18 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk
 19 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 20 Mariusz Gąsiorowski (Pol) Team Hurom
 21 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 22 Christopher Juul Jensen (Den) Team Postnord Danmark
 23 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport
 24 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 25 Fritjof Roin?s (Nor) Joker Icopal
 26 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport
 27 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
 28 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy
 29 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed
 30 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 31 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team
 32 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling
 33 Nicolai Brochner (Den) Holowesko-Citadel
 34 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal
 35 Magnus Bak Klaris (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 36 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel
 37 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 38 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan
 39 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport
 40 Torkil Veyhe (Den) Team Waoo
 41 Rasmus Christian Quaade (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 42 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport
 43 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF
 44 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 45 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Coloquick
 46 Alexander Kamp (Den) Team Waoo
 47 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Ceramicspeed
 48 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan
 49 Julius Johansen (Den) Team Coloquick
 50 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 51 Cees Bol (Ned) Team Sunweb
 52 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 53 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF
 54 Jesper Schultz (Den) Team Waoo
 55 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 56 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling
 57 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 58 Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom
 59 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom
 60 Michael Carbel (Den) Team Postnord Danmark
 61 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Waoo
 62 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel
 63 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 64 Mikkel Bjerg (Den) Team Postnord Danmark
 65 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 66 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
 67 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 68 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 69 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team
 70 Chris Anker Sörensen (Den) Riwal Ceramicspeed
 71 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb
 72 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 73 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                 00:15
 74 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      00:16
 75 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport
 76 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club                00:20
 77 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo
 78 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 79 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      00:22
 80 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          00:26
 81 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom                          00:30
 82 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 00:32
 83 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert                00:36
 84 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  00:39
 85 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Coloquick
 86 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                   00:43
 87 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 88 Steffen Munk Christiansen (Den) Team Coloquick
 89 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel
 90 Eryk Latoń (Pol) Team Hurom
 91 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club
 92 Emil Toudal (Den) BHS-Almeborg Bornholm                01:09
 93 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             01:26
 94 Mads Pedersen (Den) Team Postnord Danmark              01:35
 95 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel                   01:38
 96 Brad Huff (USA) Rally Cycling
 97 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                01:47
 98 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 99 Martin Toft Madsen (Den) BHS-Almeborg Bornholm         02:06
100 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       02:43
101 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club                 02:46
102 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           02:54
103 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy
104 Christian Moberg Jörgensen (Den) Team Coloquick        03:17
105 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team Coloquick
106 Silas Zacharias Clemmensen (Den) Team Postnord Danmark
107 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed               03:19
108 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                       03:49
109 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                        04:20
110 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                04:29
111 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk           04:36
112 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk
113 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan
114 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan
115 Tobias Morch Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         05:37
116 Mathias Norsgaard Jorgensen (Den) Riwal Ceramicspe     09:13
117 Rasmus Byriel Iversen (Den) Team Postnord Danmark
118 Ole Forfang (Nor) Joker Icopal                         15:02
119 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom                      29:27

Klasyfikacja generalna po 3. etapie:

  1 Wout Van Aert (Bel) Veranda's Willems Crelan        13:28:02
  2 Alexander Kamp (Den) Team Waoo                         00:06
  3 Robin Carpenter (USA) Rally Cycling                    00:10
  4 Lasse Norman Hansen (Den) Aqua Blue Sport              00:11
  5 Julius Johansen (Den) Team Coloquick                   00:16
  6 Milan Menten (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise            00:21
  7 Xandro Meurisse (Bel) Wanty-Groupe Gobert
  8 Hugo Houle (Can) Astana Pro Team
  9 Christoffer Lisson (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 10 Colin Joyce (USA) Rally Cycling
 11 Jonas Rickaert (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 12 Christopher Juul Jensen (Den) Team Postnord Danmark
 13 Dennis van Winden (Ned) Israel Cycling Academy
 14 Johan Le Bon (Fra) Vital Concept Club
 15 Adam De Vos (Can) Rally Cycling
 16 Benjamin Declercq (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 17 Pieter Weening (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 18 Oscar Riesebeek (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij
 19 Andrey Grivko (Ukr) Astana Pro Team
 20 Rasmus Christian Quaade (Den) BHS-Almeborg Bornholm
 21 Emil Nygaard Vinjebo (Den) Team Coloquick
 22 Fabian Lienhard (Swi) Holowesko-Citadel
 23 Troels Ronning Vinther (Den) Riwal Ceramicspeed
 24 Robbert de Greef (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij     00:28
 25 Jesper Schultz (Den) Team Waoo                         00:29
 26 Max Kanter (Ger) Team Sunweb                           00:30
 27 Kristian Sbaragli (Ita) Israel Cycling Academy         00:32
 28 Bjorn Tore Hoem (Nor) Joker Icopal
 29 Jordi Warlop (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise
 30 Magnus Bak Klaris (Den) BHS-Almeborg Bornholm          00:34
 31 Bryan Coquard (Fra) Vital Concept Club                 00:45
 32 Torkil Veyhe (Den) Team Waoo
 33 Emanuel Piaskowy (Pol) Team Hurom
 34 Lennard Kämna (Ger) Team Sunweb
 35 Aime De Gendt (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise           00:58
 36 Daniil Fominykh (Kaz) Astana Pro Team                  01:02
 37 Chris Anker Sörensen (Den) Riwal Ceramicspeed          01:18
 38 Mikkel Bjerg (Den) Team Postnord Danmark               01:19
 39 Senne Leysen (Bel) Veranda's Willems Crelan            01:24
 40 Bert De Backer (Bel) Vital Concept Club
 41 Ryan Anderson (Can) Rally Cycling                      01:30
 42 Asbjorn Kragh Andersen (Den) Team Waoo                 01:51
 43 Alessandro Tonelli (Ita) Bardiani CSF                  02:09
 44 Casper Pedersen (Den) Aqua Blue Sport                  02:30
 45 Cees Bol (Ned) Team Sunweb                             02:50
 46 Tim Merlier (Bel) Veranda's Willems Crelan             02:52
 47 Mirco Maestri (Ita) Bardiani CSF                       03:00
 48 Paolo Simion (Ita) Bardiani CSF                        03:02
 49 August Jensen (Nor) Israel Cycling Academy             03:11
 50 Sean De Bie (Bel) Veranda's Willems Crelan             03:15
 51 Kris Boeckmans (Bel) Vital Concept Club                03:22
 52 Enrico Barbin (Ita) Bardiani CSF                       03:25
 53 Rasmus Guldhammer (Den) Team Waoo                      03:33
 54 Pieter Vanspeybrouck (Bel) Wanty-Groupe Gobert         03:49
 55 Andreas Nielsen (Den) Riwal Ceramicspeed               03:59
 56 Brendan Rhim (USA) Holowesko-Citadel                   04:06
 57 Nils Eekhoff (Ned) Team Sunweb                         04:07
 58 Michael Carbel (Den) Team Postnord Danmark             04:39
 59 Mads Pedersen (Den) Team Postnord Danmark              04:48
 60 Vitaliy Buts (Ukr) Team Hurom                          04:58
 61 Mihkel Räim (Est) Israel Cycling Academy               05:14
 62 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      05:37
 63 Mark McNally (GBr) Wanty-Groupe Gobert                 05:44
 64 Ruslan Tleubayev (Kaz) Astana Pro Team                 05:57
 65 Andriy Vasylyuk (Ukr) Team Hurom
 66 Nicolai Brochner (Den) Holowesko-Citadel               05:59
 67 Lorenzo Rota (Ita) Bardiani CSF                        07:02
 68 Fritjof Roin?s (Nor) Joker Icopal                      07:22
 69 Wesley Kreder (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 70 Andzs Flaksis (Lat) Holowesko-Citadel                  07:25
 71 Eric Young (USA) Rally Cycling                         07:34
 72 John Murphy (USA) Holowesko-Citadel                    08:11
 73 Charles Planet (Fra) Team Novo Nordisk                 08:22
 74 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   08:51
 75 Elmar Reinders (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       08:56
 76 Rasmus Fossum Tiller (Nor) Joker Icopal                09:04
 77 Niklas Larsen (Den) Team Waoo                          09:20
 78 Andrea Peron (Ita) Team Novo Nordisk                   09:27
 79 Martin Toft Madsen (Den) BHS-Almeborg Bornholm         09:28
 80 Andrea Guardini (Ita) Bardiani CSF                     09:41
 81 Roy Curvers (Ned) Team Sunweb                          09:42
 82 Krists Neilands (Lat) Israel Cycling Academy           09:52
 83 Herman Dahl (Nor) Joker Icopal                         10:46
 84 Wouter Wippert (Ned) Roompot-Nederlandse Loterij       11:38
 85 Rasmus Bogh Wallin (Den) Team Coloquick                11:39
 86 Coen Vermeltfoort (Ned) Roompot-Nederlandse Loteri     12:26
 87 Tom Devriendt (Bel) Wanty-Groupe Gobert                12:34
 88 Miguel Bryon (USA) Holowesko-Citadel                   12:42
 89 Tom Stamsnijder (Ned) Team Sunweb                      13:04
 90 Mariusz Gąsiorowski (Pol) Team Hurom                   13:16
 91 Eryk Latoń (Pol) Team Hurom                            13:59
 92 Riccardo Minali (Ita) Astana Pro Team                  14:05
 93 Umberto Poli (Ita) Team Novo Nordisk                   14:37
 94 Patrick Clausen (Den) Riwal Ceramicspeed               14:39
 95 Christian Moberg Jörgensen (Den) Team Coloquick        14:51
 96 Andrew Fenn (GBr) Aqua Blue Sport                      15:28
 97 Sam Brand (GBr) Team Novo Nordisk                      15:41
 98 Aaron Gate (NZl) Aqua Blue Sport                       16:07
 99 Henrik Evensen (Nor) Joker Icopal                      16:17
100 Julien Morice (Fra) Vital Concept Club
101 Fabio Calabria (Aus) Team Novo Nordisk                 16:32
102 Sondre Enger (Nor) Israel Cycling Academy              16:57
103 Christophe Noppe (Bel) Sport Vlaanderen-Baloise        17:47
104 Steffen Munk Christiansen (Den) Team Coloquick         18:15
105 Stijn Steels (Bel) Veranda's Willems Crelan            18:35
106 Emil Toudal (Den) BHS-Almeborg Bornholm                18:48
107 Silas Zacharias Clemmensen (Den) Team Postnord Dan     18:58
108 Daniel Bligaard Lyhne (Den) Team Coloquick             20:04
109 Mathias Norsgaard Jorgensen (Den) Riwal Ceramicspe     20:47
110 Christopher Williams (Aus) Team Novo Nordisk           21:34
111 Nicklas Overgaard Amdi Pedersen (Den) BHS-Almeborg     23:39
112 Elias Van Breussegem (Bel) Veranda's Willems Crelan
113 Jérémy Lecroq (Fra) Vital Concept Club                 23:50
114 Brad Huff (USA) Rally Cycling                          24:32
115 Shane Archbold (NZl) Aqua Blue Sport                   26:13
116 Tobias Morch Kongstad (Den) Riwal Ceramicspeed         27:41
117 Rasmus Byriel Iversen (Den) Team Postnord Danmark      30:29
118 Ole Forfang (Nor) Joker Icopal                         39:07
119 Mateusz Manowski (Pol) Team Hurom                      50:57

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: