W obiektywie: Młodzieżowe mistrzostwa Europy 2018

Galeria z młodzieżowych mistrzostw Europy w obiektywie Magdy Tkacz.

W minionym już tygodniu kibicowaliśmy biało-czerwonym podczas młodzieżowych mistrzostw Europy, które odbywały się w czeskim Brnie oraz Zlinie. Jazdę indywidualną na czas Polska zakończyła z brązowym medalem Marty Jaskulskiej w juniorkach, natomiast o krok od podium w orliczkach była Nikol Płosaj, ostatecznie zajmując 4. miejsce.

Nasi południowi sąsiedzi przygotowali piekielnie wymagającą trasę na europejski czempionat. Czasówka - liczne zakręty, nawroty i hopki, spowodowały, że był to technicznie i fizycznie trudny odcinek do pokonania. Natomiast starty wspólne rozgrywały się na niespełna 11- kilometrowej rundzie, na której nie lada wyzwaniem było odnalezienie płaskiego odcinka. Od razu po starcie na zawodniczki i zawodników czekał brukowy podjazd, a zaraz potem kolejna, dłuższa wspinaczka, wiodąca przez czeskie miasteczka. 

Selektywna trasa spowodowała, że wielu kolarzy nie było w stanie ukończyć rywalizacji. Podzielony peleton docierał do mety, a najczęściej zwycięzcami zostawali ci zawodnicy, którzy zdołali odjechać dużo wcześniej, a zwieńczeniem samotnej jazdy było swobodne przekroczenie kreski z rękoma w górze.

Przegląd najlepszych kadrów z młodzieżowych mistrzostw Europy 2018 przygotowała Magda Tkacz.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: