Tour de France 2018: etap 14. Omar Fraile najlepszy z ucieczki

Omar Fraile wygrywa w Mende 14. etap Tour de FRance

Omar Fraile po ucieczce i wspinaczce na lotnisko w Mende wygrał czternasty odcinek wyścigu dookoła Francji.

Kolarz Astany wyprzedził na mecie Juliana Alaphilippe’a (Quick-Step Floors) i Jaspera Stuyvena (Trek-Segafredo).

Na czele klasyfikacji łącznej pozostał Walijczyk Geraint Thomas (Team Sky).

Czternasty odcinek (188 km) zawitał do Masywu Centralnego, a górzystą w drugiej części trasę, wieńczyła stroma Côte de la Croix Neuve.

Etap rozpoczął się dynamicznie, gdyż w Saint-Paul-Trois-Châteaux wiał dość silny, boczny wiatr. Natychmiast po starcie potworzyły się wachlarze, peleton rozpadł się na kilka części, w których porozrzucani byli kolarze z czołówki wyścigu. Sytuacja znajdowała się pod pełną kontrolą Team Sky. W chwili, gdy zawiązała się ucieczka, tempo spadło, a grupy połączyły.

Z przodu uformowała się 32-osobowa akcja w składzie Maciej Bodnar, Peter Sagan (Bora-hansgrohe), Daniel Martinez, Pierre Rolland (EF-Drapac), Simon Geschke (Sunweb), Gorka Izagirre, Kristjian Koren (Bahrain-Merida), Michael Hepburn, Daryl Impey (Mitchelton-Scott), Andrey Amador (Movistar), Damiano Caruso, Stefan Küng, Greg Van Avermaet (BMC), Julian Alaphilippe, Philippe Gilbert, Yves Lampaert (Quick-Step), Omar Fraile (Astana), Tom-Jelte Slagter, Julien Vermote (Dimension Data), Thomas De Gendt (Lotto-Soudal), Lilian Calmejane, Jérôme Cousin, Thomas Boudat, Sylvain Chavanel, Damien Gaudin (Direct Energie), Michael Gogl, Jasper Stuyven (Trek-Segafredo), Christophe Laporte, Nicolas Edet, Anthony Perez, Anthony Turgis (Cofidis) i Thomas Degand (Wanty-Groupe Gobert).

Przewaga czołówki rosła systematycznie, 62 kilometry przed metą, podczas pokonywania Col de la Croix de Berthel (129 km; kat. 2; 9,1 km; 5,3%), pękło 10 minut. Na przełęczy po etap ruszył Gorka Izagirre. Mistrz Hiszpanii na górskiej premii zyskał 20 sekund.

Tom-Jelte Slagter i Jasper Stuyven dołączyli do uciekiniera na zjeździe Col du Pont sans Eau (142 km; kat. 3; 3,3 km; 6,3%) czołówka zaliczyła z zapasem 46 sekund nad pozostałymi kolarzami z ucieczki.

W grupie pościgowej zrobiło się nerwowo, w czołówce współpraca również się nie układała, Stuyven objął samotne prowadzenie. 20 kilometrów przed metą Belg wypracował półtorej minuty przewagi nad 19-osobowym w tym punkcie pościgiem.

Zawodnik Trek-Segafredo nie kalkulował, kręcił z całych sił. Pod ścianką Côte de la Croix Neuve (186,5 km; kat. 2; 3 km; 10,2%) zameldował się z zapasem 1:43.

Nie czekając od razu ruszył De Gendt, którego zaraz wyprzedził Fraile. Hiszpan sprawnie odrabiał dystans do zmęczonego Stuyvena. Z grupy tracącej do Fraile 20 sekund przyspieszył Alaphilippe.

Fraile 600 metrów przed górską premią wyprzedził Stuyvena. Alaphilippe również dopadł Belga, ale podjazd skończył 8 sekund po kolarzu z Astany. Ten na półtorakilometrowym dojeździe do mety kontrolował sytuację, odnosząc najcenniejsze zwycięstwo w karierze.

Uciekinierzy dawno już byli na mecie, gdy peleton dopiero zbliżał się do Côte de la Croix Neuve. Pierwszą część podjazdu czołówka wyścigu podjechała bez ataków. W końcu spróbował Primoz Roglic (LottoNL-Jumbo). Słoweniec zyskał 10 sekund, podciągnął Tom Dumoulin (Team Sunweb), wioząc za sobą Thomasa, Chrisa Froome’a i Nairo Quintanę (Movistar). Roglic nie dał się, na mecie obronił niewielką przewagę, zbliżając się do miejsca na podium wyścigu.

Wyniki 14. etapu Tour de France 2018 (GT), Saint-Paul-Trois-Châteaux - Mende (188 km):

  1 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                    4:41:57
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             00:06
  3 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
  4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:12
  5 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   00:17
  6 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        00:19
  7 Nicolas Edet (Fra) Cofidis
  8 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  00:23
  9 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                     00:30
 10 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                     00:37
 11 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         00:51
 12 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        01:06
 13 Anthony Perez (Fra) Cofidis                            01:18
 14 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    01:26
 15 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               01:46
 16 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 17 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      02:07
 18 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 19 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 02:25
 20 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 21 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  02:53
 22 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    03:23
 23 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
 24 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   03:37
 25 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           03:57
 26 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     06:35
 27 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
 28 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     07:11
 29 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      18:01
 30 Chris Froome (GBr) Team Sky                            18:09
 31 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 32 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 33 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     18:19
 34 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  18:23
 35 Egan Bernal (Col) Team Sky
 36 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 37 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    18:33
 38 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 18:38
 39 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida
 40 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 41 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 42 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    18:53
 43 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   18:56
 44 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     19:03
 45 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    19:04
 46 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             19:25
 47 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                     19:28
 48 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     19:35
 49 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     19:52
 50 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 51 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 52 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 53 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                     19:59
 54 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 55 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     20:27
 56 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 57 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 58 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                       20:48
 59 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert     20:56
 60 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         21:18
 61 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 62 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         21:20
 63 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 64 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 65 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                      21:32
 66 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   21:37
 67 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors                  21:45
 68 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      21:47
 69 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    22:13
 70 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 71 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
 72 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
 73 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 74 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 75 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
 76 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
 77 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 78 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
 79 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert               22:46
 80 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 81 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 82 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  22:57
 83 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   22:59
 84 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     23:03
 85 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        23:15
 86 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 87 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
 88 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
 89 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 90 Jesus Herrada (Spa) Cofidis
 91 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 92 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 93 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 94 Chad Haga (USA) Team Sunweb
 95 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 96 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo
 97 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo
 98 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 99 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
100 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis
101 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
102 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
103 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
104 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
105 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo
106 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
107 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
108 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
109 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   23:21
110 Julien Simon (Fra) Cofidis
111 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
112 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
113 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
114 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis
115 Wout Poels (Ned) Team Sky
116 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
117 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
118 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
119 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
120 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac
121 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
122 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team
123 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
124 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
125 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
126 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    24:11
127 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
128 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                   24:33
129 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
130 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
131 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
132 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
133 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
134 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
135 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
136 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
137 Luke Rowe (GBr) Team Sky                               25:10
138 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
139 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
140 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates
141 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
142 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     25:18
143 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac        25:22
144 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              25:26
145 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
146 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             25:47
147 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    25:54
148 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  26:12
149 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                26:19
150 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 26:24
151 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       26:28
DNF Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team

Punkty

  1 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                         30 pkt
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                25
  3 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       22
  4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          19
  5 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                      17
  6 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                           15
  7 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                                13
  8 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     11
  9 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                         9
 10 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         7
 11 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac             6
 12 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac            5
 13 Anthony Perez (Fra) Cofidis                                4
 14 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                        3
 15 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                   2

Lotna premia - 90km

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          20 pkt
  2 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        17
  3 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                     15
  4 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        13
  5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   11
  6 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                        10
  7 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                        9
  8 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                        8
  9 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                       7
 10 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert                    6
 11 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                                 5
 12 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                   4
 13 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                         3
 14 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                               2
 15 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                     1

Premie górskie

Côte du Grand Châtaignier - 81km
  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                 1 pkt

Col de la Croix de Berthel - 129km
  1 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                        5 pkt
  2 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                     3
  3 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                 2
  4 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                   1

Col du Pont sans Eau - 142km
  1 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                        2 pkt
  2 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                        1

Côte de la Croix Neuve - 186.5km
  1 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                          5 pkt
  2 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                 3
  3 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                        2
  4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           1

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac      4:43:03
  2 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      01:01
  3 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                           02:51
  4 Egan Bernal (Col) Team Sky                             17:17
  5 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   17:50
  6 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             18:19
  7 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                     18:46
  8 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 20:12
  9 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         20:14
 10 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                   20:31
 11 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                   21:40
 12 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 13 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     21:57
 14 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   22:09
 15 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 16 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 17 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
 18 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                        22:15
 19 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 20 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 21 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                           23:27
 22 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 23 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 24 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     24:12
 25 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              24:20

Klasyfikacja drużynowa

  1 BMC Racing Team                                     14:10:40
  2 Cofidis                                             14:11:25
  3 Quick - Step Floors                                 14:14:18
  4 Direct Energie                                      14:15:42
  5 Mitchelton - Scott                                  14:28:47
  6 Bahrain - Merida                                    14:29:32
  7 Team EF Education First - Drapac                    14:31:09
  8 Team Dimension Data                                 14:32:06
  9 Bora - Hansgrohe                                    14:36:29
 10 Astana Pro Team                                     14:43:33
 11 Team Sunweb                                         14:44:46
 12 Movistar Team                                       14:44:55
 13 Trek - Segafredo                                    14:45:59
 14 Wanty - Groupe Gobert                               14:46:54
 15 Lotto Soudal                                        14:51:44
 16 Team Sky                                            15:00:32
 17 Team Lotto Nl - Jumbo                               15:02:07
 18 Ag2R La Mondiale                                    15:04:30
 19 Team Fortuneo - Samsic                              15:07:26
 20 Team Katusha Alpecin                                15:09:23
 21 Groupama - Fdj                                      15:10:44
 22 UAE Team Emirates                                   15:12:13

Klasyfikacja generalna po 14. etapie:

  1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                       58:10:44
  2 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:39
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:50
  4 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      02:38
  5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   03:21
  6 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        03:42
  7 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  03:57
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     04:23
  9 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   06:14
 10 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  06:54
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 09:36
 12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    09:53
 13 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    10:01
 14 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     16:22
 15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   17:28
 16 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             19:55
 17 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   21:26
 18 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    21:36
 19 Egan Bernal (Col) Team Sky                             23:44
 20 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   25:45
 21 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                29:02
 22 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        29:56
 23 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac         32:22
 24 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  34:54
 25 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       35:52
 26 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     39:05
 27 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      39:56
 28 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     41:01
 29 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                41:40
 30 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    42:41
 31 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      43:01
 32 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors             48:04
 33 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                  54:08
 34 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac        54:53
 35 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      56:05
 36 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               56:23
 37 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         56:51
 38 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               57:30
 39 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      57:54
 40 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                  01:01:30
 41 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                    01:01:33
 42 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                      01:03:04
 43 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data              01:04:56
 44 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:05:07
 45 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    01:05:20
 46 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                 01:06:25
 47 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                 01:07:17
 48 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                          01:08:44
 49 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                 01:09:15
 50 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                   01:09:56
 51 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              01:10:01
 52 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                  01:11:13
 53 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                01:12:39
 54 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert             01:12:45
 55 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin               01:13:50
 56 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                   01:14:11
 57 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   01:14:25
 58 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                         01:19:31
 59 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates           01:19:40
 60 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:20:12
 61 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida              01:22:21
 62 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team               01:22:45
 63 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert            01:23:23
 64 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                01:23:36
 65 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   01:24:30
 66 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis                 01:25:58
 67 Wout Poels (Ned) Team Sky                           01:28:35
 68 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors               01:29:09
 69 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         01:30:57
 70 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:31:39
 71 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                   01:32:52
 72 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                      01:32:54
 73 Anthony Perez (Fra) Cofidis                         01:33:06
 74 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data           01:33:34
 75 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   01:34:08
 76 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                01:34:51
 77 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert          01:35:05
 78 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                  01:36:53
 79 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                 01:37:30
 80 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                 01:37:35
 81 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                01:38:05
 82 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe               01:39:16
 83 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                  01:39:46
 84 Julien Simon (Fra) Cofidis                          01:41:12
 85 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                   01:41:15
 86 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                    01:41:18
 87 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  01:41:26
 89 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                   01:41:49
 90 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:42:45
 91 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   01:43:46
 92 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert             01:44:17
 93 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    01:44:36
 94 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                   01:45:30
 95 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                     01:45:51
 96 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                 01:45:56
 97 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   01:47:08
 98 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale               01:47:41
 99 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      01:48:04
100 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                01:49:02
101 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac       01:49:15
102 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates          01:49:34
103 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              01:49:38
104 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                     01:50:15
105 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                01:50:39
106 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                01:51:30
107 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                 01:51:43
108 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                 01:51:46
109 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                01:53:33
110 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                01:54:02
111 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott              01:54:04
112 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                01:54:36
113 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                01:55:35
114 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac        01:57:16
115 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                  01:59:34
116 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                        02:00:02
117 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                02:00:37
118 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida              02:00:47
119 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                  02:01:50
120 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               02:02:12
121 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                02:02:37
122 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott               02:02:41
123 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                 02:02:58
124 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                   02:03:11
125 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates             02:03:28
126 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                02:04:26
127 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   02:05:37
128 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                        02:06:19
129 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              02:07:24
130 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac          02:08:07
131 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert  02:08:56
132 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors               02:09:26
133 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac      02:09:43
134 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                    02:10:57
135 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                  02:11:07
136 Luke Rowe (GBr) Team Sky                            02:11:29
137 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              02:11:49
138 Christophe Laporte (Fra) Cofidis                    02:11:58
139 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert            02:12:43
140 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                 02:12:49
141 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis                        02:14:23
142 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                  02:14:29
143 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors         02:14:53
144 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates             02:16:19
145 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                02:20:56
146 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  02:25:33
147 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                 02:28:05
148 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                    02:32:45
149 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:32:49
150 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           02:33:29
151 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac     02:43:49

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         437 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates               170
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                         133
  4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                      128
  5 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert               100
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   96
  7 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                89
  8 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                  84
  9 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      72
 10 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        71
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    70
 12 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     68
 13 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             63
 14 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                     63
 15 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     56
 16 Nicolas Edet (Fra) Cofidis                                52
 17 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                        52
 18 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        50
 19 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                       50
 20 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                      47

Klasyfikacja górska

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                90 pkt
  2 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                      70
  3 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                        63
  4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             30
  5 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                            25
  6 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac            23
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            23
  8 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                            22
  9 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                     20
 10 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                        19
 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          18
 12 Chris Froome (GBr) Team Sky                               16
 13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   15
 14 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        14
 15 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                        14
 16 Anthony Perez (Fra) Cofidis                               13
 17 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                      12
 18 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                    12
 19 Jesus Herrada (Spa) Cofidis                               11
 20 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                      10

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                58:28:12
  2 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert          58:30:39
  3 Egan Bernal (Col) Team Sky                          58:34:28
  4 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac     59:05:37
  5 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                   59:06:49
  6 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                      59:07:35
  7 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              59:20:45
  8 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  59:30:56
  9 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   59:44:52
 10 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  59:52:10
 11 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  59:53:29
 12 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   59:54:30
 13 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   59:57:52
 14 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      59:58:48
 15 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              60:00:22
 16 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                60:02:14
 17 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                        60:10:46
 18 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                60:11:21
 19 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   60:16:21
 20 Anthony Turgis (Fra) Cofidis                        60:17:03
 21 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              60:22:33
 22 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                60:31:40
 23 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  60:36:17
 24 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     60:43:33
 25 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           60:44:13

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                      175:13:05
  2 Bahrain - Merida                                   175:23:21
  3 Team Sky                                           175:32:45
  4 Team Lotto Nl - Jumbo                              175:42:23
  5 Astana Pro Team                                    176:03:59
  6 Team Sunweb                                        176:18:41
  7 BMC Racing Team                                    176:19:07
  8 Ag2R La Mondiale                                   176:19:42
  9 Mitchelton - Scott                                 176:34:14
 10 Quick - Step Floors                                176:36:28
 11 Cofidis                                            177:08:39
 12 Direct Energie                                     177:11:47
 13 Team EF Education First - Drapac                   177:16:20
 14 Team Katusha Alpecin                               177:22:20
 15 Groupama - Fdj                                     177:24:36
 16 UAE Team Emirates                                  177:25:37
 17 Wanty - Groupe Gobert                              177:33:31
 18 Trek - Segafredo                                   177:34:40
 19 Team Fortuneo - Samsic                             177:35:49
 20 Team Dimension Data                                177:49:15
 21 Bora - Hansgrohe                                   177:51:35
 22 Lotto Soudal                                       178:49:28

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

3 Comments

  1. Mar

    21 lipca 2018, 22:53 o 22:53

    Co jest z naszym liderem RF że tak cierpi?

    • XMM2

      22 lipca 2018, 10:26 o 10:26

      Polscy kibice

    • reko

      22 lipca 2018, 14:54 o 14:54

      tego nie wie chyba on sam, ale ciekawostką jest , że BMC (przyszłe CCC) mocno interesuje się Majką, co przyznał Jim

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: