Tour de France 2018: etap 13. Trzecie zwycięstwo Petera Sagana

Peter Sagan

Mistrz świata Peter Sagan triumfował w Valence na mecie trzynastego etapu Tour de France.

Kolarz Bora-hansgrohe po finiszu z peletonu pokonał Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates) i Arnauda Demare (Groupama-FDJ).

W klasyfikacji generalnej żółtą koszulkę zatrzymał Brytyjczyk Geraint Thomas z Team Sky.

Kolejny dzień wyścigu prowadził na lekko pagórkowatej trasie do Valence, leżącym w departamencie Drome. Do ucieczki niedaleko pierwszego z dwóch punktowanych podjazdów, Côte de Brié (32,5 km; kat. 3; 2,4 km; 6,9%), załapali się Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Michael Schär (BMC Racing), Thomas Scully (EF Education First-Drapac) i Dimitri Claeys (Cofidis).

Kolarze szybko zmierzali do mety i równie szybko stało się jasne, że harcownicy sobie nie pohasają. Ekipy UAE Team Emirates, Groupama-FDJ i Bora-hansgrohe wysłały swoich ludzi na czoło peletonu, a ci zatroszczyli się już o to, by strata nie zbliżyła się nawet do 3 minut.

20 kilometrów przed metą na prowadzeniu pozostał samotny Schär. Szwajcar na finałową dziesiątkę wjechał z zapasem 25 sekund, bez szans na przechytrzenie rozpędzonej wielkiej grupy.

Ci z nielicznych sprinterów, którzy pozostali w wyścigu, zameldowali się na finiszu w Valence. 900-metrowy sprint zaryzykował Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), ale rozprowadzający Demare kolarze Groupamy mieli Belga pod pełną kontrolą. Francuz ruszył do przodu 250 metrów przed kreską. Z jego lewej strony wyszedł Kristoff, którego tuż przed kreską zgasił Peter Sagan.

Wyniki 13. etapu Tour de France 2018 (GT), Bourg d’Oisans - Valence (169,5 km):

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                     3:45:55
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
  4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
  5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
  6 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
  7 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
  8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert
  9 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
 10 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac 
 11 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
 12 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
 13 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
 14 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
 16 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 17 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data
 18 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
 19 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 20 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
 21 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale
 23 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
 24 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 25 Geraint Thomas (GBr) Team Sky
 26 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
 27 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 28 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors
 29 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates
 30 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 31 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors
 32 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 33 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 34 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
 35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 36 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 37 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb
 38 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 39 Chris Froome (GBr) Team Sky
 40 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott
 41 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott
 42 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie
 43 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 44 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team
 45 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo
 46 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin
 47 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team
 48 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert
 49 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 50 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott
 51 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 52 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic
 53 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 54 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 55 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 56 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b      00:14
 57 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     00:24
 58 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits          00:29
 59 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 60 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin                  00:33
 61 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 62 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    00:40
 63 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic
 64 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team
 65 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                       00:43
 66 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida
 67 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 68 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates                  00:47
 69 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
 70 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic
 71 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      00:52
 72 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    00:59
 73 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   01:05
 74 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                   01:07
 75 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 76 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 77 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic
 78 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                     01:14
 79 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                01:23
 80 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 81 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott
 82 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert
 83 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates
 84 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe
 85 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac
 86 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ
 87 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 88 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb
 89 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 90 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 91 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      01:36
 92 Jay Thomson (RSA) Dimension Data
 93 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team
 94 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 95 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits
 96 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal
 97 Amund Grnndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo
 98 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic
 99 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     01:50
100 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   01:51
101 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 01:56
102 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe
103 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac
104 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
105 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky
106 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                   02:02
107 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ
108 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits
109 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team
110 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida
111 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
112 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
113 Chad Haga (USA) Team Sunweb
114 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 02:08
115 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
116 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
117 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe
118 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal
119 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal
120 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates
121 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
122 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
123 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe
124 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin
125 Egan Bernal (Col) Team Sky
126 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
127 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky
128 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits
129 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
130 Luke Rowe (GBr) Team Sky
131 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
132 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits
133 Marc Soler (Spa) Movistar Team
134 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data
135 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott
136 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 
137 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates
138 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott
139 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott
140 Wout Poels (Ned) Team Sky
141 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
142 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
143 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic
144 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits
145 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors
146 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo
147 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie
148 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors
149 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac             02:45
150 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac 
151 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    02:48
152 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      03:16
DNS Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida

Punkty

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                          50 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                30
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                          20
  4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       18
  5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   16
  6 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                     14
  7 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                         12
  8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                10
  9 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                       8
 10 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b         7
 11 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data           6
 12 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       5
 13 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                        4
 14 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                   3
 15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                       2

Lotna premia - Saint Quentin Sur Isere, 71km

  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        20 pkt
  2 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                       17
  3 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits           15
  4 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Can        13
  5 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates                11
  6 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                       10
  7 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                           9
  8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert                 8
  9 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                           7
 10 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data                  6
 11 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                          5
 12 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                       4
 13 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                     3
 14 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                       2
 15 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                     1

Górskie premie

Cote de Brie, 32.5km
  1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                         2 pkt
  2 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac                 1

Cote de Sainte Eualie en Royans, 109.5km
  1 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac                 1 pkt

Najbardziej waleczny

  1 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   03:45:55
  2 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert
  3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale
  4 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
  5 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
  6 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic
  7 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo
  8 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin
  9 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 10 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert
 11 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo              01:36
 12 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   01:51
 13 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 01:56
 14 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         02:02
 15 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
 16 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 17 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 02:08
 18 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits
 19 Egan Bernal (Col) Team Sky
 20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky
 21 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo
 22 Marc Soler (Spa) Movistar Team
 23 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 
 24 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic
 25 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      03:16

Klasyfikacja drużynowa

  1 Wanty-Groupe Gobert                                 11:17:45
  2 Dimension Data
  3 Quick-Step Floors
  4 Groupama-FDJ
  5 Astana Pro Team
  6 Direct Energie
  7 Movistar Team
  8 Mitchelton-Scott
  9 LottoNl-Jumbo
 10 Team Sunweb
 11 Katusha-Alpecin                                        00:33
 12 Fortuneo-Samsic                                        00:40
 13 AG2R La Mondiale                                       00:43
 14 Bahrain-Merida
 15 UAE Team Emirates                                      00:47
 16 Trek-Segafredo                                         00:52
 17 BMC Racing Team                                        00:59
 18 EF Education First-Drapac p/b Cannondale               01:37
 19 Team Sky                                               01:56
 20 Cofidis, Solutions Credits                             02:05
 21 Bora-Hansgrohe                                         03:19
 22 Lotto Soudal                                           03:44

Klasyfikacja generalna po 13. etapie:

  1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                       53:10:38
  2 Chris Froome (GBr) Team Sky                            01:39
  3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                         01:50
  4 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo                      02:46
  5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                   03:07
  6 Mikel Landa (Spa) Movistar Team                        03:13
  7 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                  03:43
  8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     04:13
  9 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                  05:11
 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team                   05:45
 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                 09:07
 12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors                    09:09
 13 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin                    09:37
 14 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                     15:28
 15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                   16:41
 16 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             18:39
 17 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    20:41
 18 Egan Bernal (Col) Team Sky                             23:30
 19 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                   23:55
 20 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                       30:46
 21 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott                      36:18
 22 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo                     37:39
 23 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                      37:55
 24 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                     38:43
 25 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team                   39:18
 26 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida                41:11
 27 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                44:46
 28 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        47:46
 29 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b     49:40
 30 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  52:40
 31 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo                      52:48
 32 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team               53:26
 33 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         53:40
 34 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       58:22
 35 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                         59:00
 36 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    59:24
 37 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:03:17
 38 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic                 01:04:03
 39 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                 01:04:59
 40 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors          01:06:13
 41 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb              01:06:52
 42 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin               01:09:02
 43 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie               01:09:24
 44 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale                01:09:28
 45 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/  01:11:56
 46 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                   01:11:57
 47 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb                   01:12:07
 48 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors            01:12:46
 49 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates           01:13:16
 50 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits      01:14:25
 51 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team               01:17:33
 52 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida              01:18:17
 53 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale                01:18:24
 54 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:18:29
 55 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott                  01:19:09
 56 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data              01:20:40
 57 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Cre  01:20:52
 58 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky                   01:21:07
 59 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert            01:21:40
 60 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                    01:23:17
 61 Wout Poels (Ned) Team Sky                           01:23:23
 62 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo                 01:24:32
 63 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates              01:24:38
 64 Chad Haga (USA) Team Sunweb                         01:25:51
 65 Andrey Amador (CRc) Movistar Team                   01:25:58
 66 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits       01:26:34
 67 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                   01:27:46
 68 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data           01:28:28
 69 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                  01:28:45
 70 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   01:29:02
 71 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert             01:29:08
 72 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                      01:29:45
 73 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert          01:31:01
 74 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe               01:31:13
 75 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                   01:32:30
 76 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ                01:33:15
 77 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  01:34:17
 78 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                  01:34:40
 79 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                 01:35:52
 80 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits       01:36:00
 81 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo                    01:36:12
 82 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:36:21
 83 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo                   01:36:37
 84 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin                   01:37:11
 85 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal                  01:37:22
 86 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   01:39:09
 87 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data    01:39:30
 88 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                 01:39:54
 89 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert             01:40:13
 90 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team                   01:40:18
 91 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors               01:40:33
 92 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                     01:40:45
 93 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates          01:41:56
 94 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 95 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b   01:41:58
 96 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale               01:42:35
 97 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      01:42:58
 98 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                01:43:56
 99 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              01:44:26
100 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                     01:45:09
101 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe                01:45:33
102 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky                 01:46:31
103 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                01:46:53
104 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott                01:47:38
105 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                 01:47:42
106 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                01:48:27
107 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie
108 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                01:49:23
109 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal                01:49:30
110 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits      01:49:57
111 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic                01:50:23
112 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b C  01:52:04
113 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                 01:52:16
114 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                        01:53:38
115 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida              01:53:46
116 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team                 01:54:25
117 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates               01:55:11
118 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott               01:56:17
119 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:56:38
120 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott                   01:56:47
121 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                01:57:09
122 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott                01:58:02
123 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates             01:58:22
124 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                01:58:33
125 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                 01:58:54
126 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              01:59:09
127 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   01:59:13
128 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                    02:02:38
129 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Can  02:02:55
130 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b  02:03:19
131 Luke Rowe (GBr) Team Sky                            02:04:28
132 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                  02:05:05
133 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors               02:05:50
134 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert  02:06:09
135 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              02:06:43
136 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                 02:07:37
137 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors         02:07:52
138 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert            02:08:06
139 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates             02:08:09
140 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott              02:08:50
141 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits     02:09:11
142 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit  02:09:19
143 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                  02:10:32
144 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie                  02:13:10
145 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                02:15:50
146 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                 02:20:20
147 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits     02:20:31
148 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  02:20:39
149 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           02:26:12
150 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:27:37
151 Jay Thomson (RSA) Dimension Data                    02:27:39
152 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac     02:36:36

Klasyfikacja punktowa

  1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                         398 pkt
  2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates               170
  3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                         133
  4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                      128
  5 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert               100
  6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   85
  7 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors                  78
  8 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                      72
  9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team                    70
 10 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates                     68
 11 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                64
 12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             63
 13 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        51
 14 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie                        50
 15 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                     48
 16 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                     45
 17 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie                     43
 18 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert                  43
 19 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic                      40
 20 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                      39

Klasyfikacja górska

  1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors                84 pkt
  2 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic                      70
  3 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data                        63
  4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky                             30
  5 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                            25
  6 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b        23
  7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb                            23
  8 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ                            22
  9 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo                     20
 10 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott                        19
 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe                          18
 12 Chris Froome (GBr) Team Sky                               16
 13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                   15
 14 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal                        14
 15 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                        14
 16 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits            13
 17 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale                      12
 18 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates                    12
 19 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits            11
 20 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                         10

Klasyfikacja młodzieżowa

  1 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale                53:27:19
  2 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert             01:58
  3 Egan Bernal (Col) Team Sky                             06:49
  4 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ                         36:59
  5 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 50:11
  6 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/     55:15
  7 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                      55:16
  8 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo                  01:01:48
  9 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                   01:12:21
 10 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                  01:17:36
 11 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic                  01:19:40
 12 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin                   01:22:28
 13 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                   01:25:15
 14 Marc Soler (Spa) Movistar Team                      01:26:17
 15 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe              01:27:45
 16 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert                01:30:12
 17 Gianni Moscon (Ita) Team Sky                        01:36:57
 18 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic                01:40:28
 19 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                   01:42:32
 20 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates              01:50:02
 21 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                01:59:09
 22 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits     02:03:50
 23 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                  02:03:58
 24 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo           02:09:31
 25 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo                     02:10:56

Klasyfikacja drużynowa

  1 Movistar Team                                      160:28:10
  2 Team Sky                                               04:03
  3 LottoNl-Jumbo                                          12:06
  4 Bahrain-Merida                                         25:39
  5 AG2R La Mondiale                                       47:02
  6 Astana Pro Team                                        52:16
  7 Team Sunweb                                         01:05:45
  8 Mitchelton-Scott                                    01:37:17
  9 BMC Racing Team                                     01:40:17
 10 Katusha-Alpecin                                     01:44:47
 11 UAE Team Emirates                                   01:45:14
 12 Groupama-FDJ                                        01:45:42
 13 Quick-Step Floors                                   01:54:00
 14 Fortuneo-Samsic                                     02:00:13
 15 EF Education First-Drapac p/b Cannondale            02:17:01
 16 Wanty-Groupe Gobert                                 02:18:27
 17 Trek-Segafredo                                      02:20:31
 18 Direct Energie                                      02:27:55
 19 Cofidis, Solutions Credits                          02:29:04
 20 Bora-Hansgrohe                                      02:46:56
 21 Dimension Data                                      02:48:59
 22 Lotto Soudal                                        03:29:34

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

6 Comments

  1. worn

    20 lipca 2018, 20:41 o 20:41

    O nie, nikt ze Sky nie wygrał, co się stało? Gdzie są wszyscy hejterzy no?

    @up
    Muszą i nie muszą 😛 Kwiato wie po co przyjechał na wyścig.. imho.. jeśli Kwiato jedzie w jakimś klasyku, gdzie w Sky pracują na niego, to nikt o tym nie wspomni? 😛

    • Karol

      20 lipca 2018, 21:42 o 21:42

      Przecież to zwykły troll

    • Ojciec Franka

      21 lipca 2018, 12:07 o 12:07

      Powiem Ci tak, panie kolego.

      Lubię takie etapy, bo jednak do końca nie wiadomo, kto wygra. Nawet jeśli 200 km jest nudno, to koniec zaskakuje (choć przy Saganie, powiedzmy szczerze, też coraz mniej wątpliwości jest).

      A co chcesz o górach powiedzieć? Jakie są szanse, że SKY przegra? NAwet jeśli odpuszczą etap, to Paryża nie. I tak, na szczęście, się pomyliłem. Bo zakładałem, że SKY jak pociągnie pod górę to zgubi wszystkich poza sobą, żadnych akcji zaczepnych nie będzie. A tu prosze, jednak chłopcy się starają. Akcje zaczepne 100 km przed metą, ułańskie szarże itd. Szkoda tylko, że na mecie bez zmian. Jako kibicowi dyscypliny (bo nikomu konkretnemu nie kibicuję), nie podoba mi się to.

      Co do Kwiatka zaś, to jeśli chodzi o mnie, niech robi co chce. Na moim garnuszku nie jest, niech robi co chce. Ma swój rozum, nie mały się wydaje, więc potrafi wybrać co dla niego najlepsze.

  2. abc

    20 lipca 2018, 21:01 o 21:01

    takich kibiców to kwiatek pier.... no, wiszą mu oni nacią buraczaną

    • MGR

      20 lipca 2018, 21:18 o 21:18

      Jeśli dla niego ważniejsza jest kasa od sportu, to żenada.

      • Ojciec Franka

        24 lipca 2018, 09:38 o 09:38

        powiedział co wiedział

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: