Mistrz świata Peter Sagan triumfował w Valence na mecie trzynastego etapu Tour de France.
Kolarz Bora-hansgrohe po finiszu z peletonu pokonał Alexandra Kristoffa (UAE Team Emirates) i Arnauda Demare (Groupama-FDJ).
W klasyfikacji generalnej żółtą koszulkę zatrzymał Brytyjczyk Geraint Thomas z Team Sky.
Kolejny dzień wyścigu prowadził na lekko pagórkowatej trasie do Valence, leżącym w departamencie Drome. Do ucieczki niedaleko pierwszego z dwóch punktowanych podjazdów, Côte de Brié (32,5 km; kat. 3; 2,4 km; 6,9%), załapali się Thomas De Gendt (Lotto Soudal), Michael Schär (BMC Racing), Thomas Scully (EF Education First-Drapac) i Dimitri Claeys (Cofidis).
Kolarze szybko zmierzali do mety i równie szybko stało się jasne, że harcownicy sobie nie pohasają. Ekipy UAE Team Emirates, Groupama-FDJ i Bora-hansgrohe wysłały swoich ludzi na czoło peletonu, a ci zatroszczyli się już o to, by strata nie zbliżyła się nawet do 3 minut.
20 kilometrów przed metą na prowadzeniu pozostał samotny Schär. Szwajcar na finałową dziesiątkę wjechał z zapasem 25 sekund, bez szans na przechytrzenie rozpędzonej wielkiej grupy.
Ci z nielicznych sprinterów, którzy pozostali w wyścigu, zameldowali się na finiszu w Valence. 900-metrowy sprint zaryzykował Philippe Gilbert (Quick-Step Floors), ale rozprowadzający Demare kolarze Groupamy mieli Belga pod pełną kontrolą. Francuz ruszył do przodu 250 metrów przed kreską. Z jego lewej strony wyszedł Kristoff, którego tuż przed kreską zgasił Peter Sagan.
1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 3:45:55 2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 6 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 7 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 9 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 10 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac 11 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 12 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 13 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 14 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 16 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 17 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 18 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 19 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credits 20 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 21 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 22 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 23 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 24 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 25 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 26 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 27 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 28 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 29 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 30 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 31 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 32 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 33 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 34 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 35 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 36 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 37 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 38 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 39 Chris Froome (GBr) Team Sky 40 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 41 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 42 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 43 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 44 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team 45 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo 46 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 47 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 48 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert 49 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 50 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott 51 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 52 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic 53 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ 54 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 55 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 56 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b 00:14 57 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 00:24 58 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 00:29 59 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert 60 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 00:33 61 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert 62 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 00:40 63 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic 64 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 65 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo 00:43 66 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 67 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 68 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 00:47 69 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 70 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic 71 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 00:52 72 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 00:59 73 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida 01:05 74 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 01:07 75 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 76 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 77 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic 78 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 01:14 79 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 01:23 80 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 81 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 82 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert 83 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 84 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 85 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac 86 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 87 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 88 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 89 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 90 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 91 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 01:36 92 Jay Thomson (RSA) Dimension Data 93 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 94 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 95 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 96 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 97 Amund Grnndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 98 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic 99 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 01:50 100 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 01:51 101 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 01:56 102 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 103 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac 104 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 105 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 106 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 02:02 107 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 108 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 109 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 110 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 111 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 112 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 113 Chad Haga (USA) Team Sunweb 114 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 02:08 115 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 116 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 117 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 118 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 119 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 120 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 121 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits 122 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors 123 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 124 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 125 Egan Bernal (Col) Team Sky 126 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 127 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 128 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Credits 129 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 130 Luke Rowe (GBr) Team Sky 131 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 132 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits 133 Marc Soler (Spa) Movistar Team 134 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 135 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 136 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 137 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 138 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 139 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 140 Wout Poels (Ned) Team Sky 141 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data 142 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 143 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic 144 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits 145 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 146 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 147 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 148 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 149 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac 02:45 150 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac 151 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 02:48 152 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 03:16 DNS Vincenzo Nibali (Ita) Bahrain-Merida Punkty 1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 50 pkt 2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 30 3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 20 4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 18 5 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 16 6 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 14 7 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 12 8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 10 9 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 8 10 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b 7 11 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 6 12 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 5 13 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 4 14 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 3 15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 2 Lotna premia - Saint Quentin Sur Isere, 71km 1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 20 pkt 2 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 17 3 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits 15 4 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Can 13 5 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 11 6 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 10 7 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 9 8 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 8 9 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 7 10 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 6 11 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 5 12 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 4 13 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 3 14 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 2 15 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 1 Górskie premie Cote de Brie, 32.5km 1 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 2 pkt 2 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac 1 Cote de Sainte Eualie en Royans, 109.5km 1 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac 1 pkt Najbardziej waleczny 1 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team Klasyfikacja młodzieżowa 1 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 03:45:55 2 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 3 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 4 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 5 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 6 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 7 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 8 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 9 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 10 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 11 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 01:36 12 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 01:51 13 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 01:56 14 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 02:02 15 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 16 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 17 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 02:08 18 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits 19 Egan Bernal (Col) Team Sky 20 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 21 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 22 Marc Soler (Spa) Movistar Team 23 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac 24 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 25 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 03:16 Klasyfikacja drużynowa 1 Wanty-Groupe Gobert 11:17:45 2 Dimension Data 3 Quick-Step Floors 4 Groupama-FDJ 5 Astana Pro Team 6 Direct Energie 7 Movistar Team 8 Mitchelton-Scott 9 LottoNl-Jumbo 10 Team Sunweb 11 Katusha-Alpecin 00:33 12 Fortuneo-Samsic 00:40 13 AG2R La Mondiale 00:43 14 Bahrain-Merida 15 UAE Team Emirates 00:47 16 Trek-Segafredo 00:52 17 BMC Racing Team 00:59 18 EF Education First-Drapac p/b Cannondale 01:37 19 Team Sky 01:56 20 Cofidis, Solutions Credits 02:05 21 Bora-Hansgrohe 03:19 22 Lotto Soudal 03:44
1 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 53:10:38 2 Chris Froome (GBr) Team Sky 01:39 3 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 01:50 4 Primoz Roglic (Slo) LottoNL-Jumbo 02:46 5 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 03:07 6 Mikel Landa (Spa) Movistar Team 03:13 7 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 03:43 8 Nairo Quintana (Col) Movistar Team 04:13 9 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 05:11 10 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team 05:45 11 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 09:07 12 Bob Jungels (Lux) Quick-Step Floors 09:09 13 Ilnur Zakarin (Rus) Katusha-Alpecin 09:37 14 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 15:28 15 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 16:41 16 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 18:39 17 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team 20:41 18 Egan Bernal (Col) Team Sky 23:30 19 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic 23:55 20 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 30:46 21 Adam Yates (GBr) Mitchelton-Scott 36:18 22 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo 37:39 23 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 37:55 24 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 38:43 25 Damiano Caruso (Ita) BMC Racing Team 39:18 26 Domenico Pozzovivo (Ita) Bahrain-Merida 41:11 27 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 44:46 28 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb 47:46 29 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b 49:40 30 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 52:40 31 Robert Gesink (Ned) LottoNL-Jumbo 52:48 32 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team 53:26 33 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 53:40 34 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ 58:22 35 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 59:00 36 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 59:24 37 Maxime Bouet (Fra) Fortuneo-Samsic 01:03:17 38 Amael Moinard (Fra) Fortuneo-Samsic 01:04:03 39 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo 01:04:59 40 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 01:06:13 41 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 01:06:52 42 Pavel Kochetkov (Rus) Katusha-Alpecin 01:09:02 43 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 01:09:24 44 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale 01:09:28 45 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/ 01:11:56 46 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 01:11:57 47 Laurens ten Dam (Ned) Team Sunweb 01:12:07 48 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 01:12:46 49 Kristijan Durasek (Cro) UAE Team Emirates 01:13:16 50 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 01:14:25 51 Michael Valgren (Den) Astana Pro Team 01:17:33 52 Franco Pellizotti (Ita) Bahrain-Merida 01:18:17 53 Oliver Naesen (Bel) AG2R La Mondiale 01:18:24 54 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 01:18:29 55 Daryl Impey (RSA) Mitchelton-Scott 01:19:09 56 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data 01:20:40 57 Daniel Navarro Garcia (Spa) Cofidis, Solutions Cre 01:20:52 58 Michał Kwiatkowski (Pol) Team Sky 01:21:07 59 Marco Minnaard (Ned) Wanty-Groupe Gobert 01:21:40 60 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 01:23:17 61 Wout Poels (Ned) Team Sky 01:23:23 62 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo 01:24:32 63 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 01:24:38 64 Chad Haga (USA) Team Sunweb 01:25:51 65 Andrey Amador (CRc) Movistar Team 01:25:58 66 Nicolas Edet (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:26:34 67 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo 01:27:46 68 Edvald Boasson Hagen (Nor) Dimension Data 01:28:28 69 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 01:28:45 70 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 01:29:02 71 Thomas Degand (Bel) Wanty-Groupe Gobert 01:29:08 72 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb 01:29:45 73 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 01:31:01 74 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe 01:31:13 75 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team 01:32:30 76 Tobias Ludvigsson (Swe) Groupama-FDJ 01:33:15 77 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 01:34:17 78 Romain Sicard (Fra) Direct Energie 01:34:40 79 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team 01:35:52 80 Julien Simon (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:36:00 81 Paul Martens (Ger) LottoNL-Jumbo 01:36:12 82 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 01:36:21 83 Toms Skujins (Lat) Trek-Segafredo 01:36:37 84 Ian Boswell (USA) Katusha-Alpecin 01:37:11 85 Jelle Vanendert (Bel) Lotto Soudal 01:37:22 86 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 01:39:09 87 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data 01:39:30 88 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 01:39:54 89 Yoann Offredo (Fra) Wanty-Groupe Gobert 01:40:13 90 Imanol Erviti (Spa) Movistar Team 01:40:18 91 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 01:40:33 92 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb 01:40:45 93 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 01:41:56 94 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 95 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac p/b 01:41:58 96 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale 01:42:35 97 Marc Soler (Spa) Movistar Team 01:42:58 98 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 01:43:56 99 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 01:44:26 100 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe 01:45:09 101 Paweł Poljański (Pol) Bora-Hansgrohe 01:45:33 102 Jonathan Castroviejo (Spa) Team Sky 01:46:31 103 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 01:46:53 104 Mathew Hayman (Aus) Mitchelton-Scott 01:47:38 105 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team 01:47:42 106 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic 01:48:27 107 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 108 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida 01:49:23 109 Tomasz Marczyński (Pol) Lotto Soudal 01:49:30 110 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits 01:49:57 111 Florian Vachon (Fra) Fortuneo-Samsic 01:50:23 112 Simon Clarke (Aus) EF Education First-Drapac p/b C 01:52:04 113 Julien Vermote (Bel) Dimension Data 01:52:16 114 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 01:53:38 115 Heinrich Haussler (Aus) Bahrain-Merida 01:53:46 116 Patrick Bevin (NZl) BMC Racing Team 01:54:25 117 Marco Marcato (Ita) UAE Team Emirates 01:55:11 118 Luke Durbridge (Aus) Mitchelton-Scott 01:56:17 119 Romain Hardy (Fra) Fortuneo-Samsic 01:56:38 120 Jack Bauer (NZl) Mitchelton-Scott 01:56:47 121 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 01:57:09 122 Damien Howson (Aus) Mitchelton-Scott 01:58:02 123 Rory Sutherland (Aus) UAE Team Emirates 01:58:22 124 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors 01:58:33 125 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team 01:58:54 126 Lukas Pöstlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 01:59:09 127 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 01:59:13 128 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 02:02:38 129 Tom Scully (NZl) EF Education First-Drapac p/b Can 02:02:55 130 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac p/b 02:03:19 131 Luke Rowe (GBr) Team Sky 02:04:28 132 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ 02:05:05 133 Niki Terpstra (Ned) Quick-Step Floors 02:05:50 134 Guillaume Van Keirsbulck (Bel) Wanty-Groupe Gobert 02:06:09 135 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 02:06:43 136 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team 02:07:37 137 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors 02:07:52 138 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 02:08:06 139 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates 02:08:09 140 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott 02:08:50 141 Dimitri Claeys (Bel) Cofidis, Solutions Credits 02:09:11 142 Christophe Laporte (Fra) Cofidis, Solutions Credit 02:09:19 143 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe 02:10:32 144 Damien Gaudin (Fra) Direct Energie 02:13:10 145 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 02:15:50 146 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ 02:20:20 147 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits 02:20:31 148 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 02:20:39 149 Amund Gr?ndahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 02:26:12 150 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 02:27:37 151 Jay Thomson (RSA) Dimension Data 02:27:39 152 Lawson Craddock (USA) EF Education First-Drapac 02:36:36 Klasyfikacja punktowa 1 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe 398 pkt 2 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates 170 3 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ 133 4 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo 128 5 Andrea Pasqualon (Ita) Wanty-Groupe Gobert 100 6 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 85 7 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors 78 8 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida 72 9 Alejandro Valverde (Spa) Movistar Team 70 10 Daniel Martin (Irl) UAE Team Emirates 68 11 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 64 12 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 63 13 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 51 14 Jerome Cousin (Fra) Direct Energie 50 15 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors 48 16 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie 45 17 Sylvain Chavanel (Fra) Direct Energie 43 18 Timothy Dupont (Bel) Wanty-Groupe Gobert 43 19 Laurent Pichon (Fra) Fortuneo-Samsic 40 20 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 39 Klasyfikacja górska 1 Julian Alaphilippe (Fra) Quick-Step Floors 84 pkt 2 Warren Barguil (Fra) Fortuneo-Samsic 70 3 Serge Pauwels (Bel) Dimension Data 63 4 Geraint Thomas (GBr) Team Sky 30 5 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 25 6 Pierre Rolland (Fra) EF Education First-Drapac p/b 23 7 Tom Dumoulin (Ned) Team Sunweb 23 8 Rudy Molard (Fra) Groupama-FDJ 22 9 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo 20 10 Mikel Nieve (Spa) Mitchelton-Scott 19 11 Rafał Majka (Pol) Bora-Hansgrohe 18 12 Chris Froome (GBr) Team Sky 16 13 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team 15 14 Thomas De Gendt (Bel) Lotto Soudal 14 15 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 14 16 Anthony Perez (Fra) Cofidis, Solutions Credits 13 17 Romain Bardet (Fra) AG2R La Mondiale 12 18 Darwin Atapuma (Col) UAE Team Emirates 12 19 Jesus Herrada (Spa) Cofidis, Solutions Credits 11 20 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida 10 Klasyfikacja młodzieżowa 1 Pierre Latour (Fra) AG2R La Mondiale 53:27:19 2 Guillaume Martin (Fra) Wanty-Groupe Gobert 01:58 3 Egan Bernal (Col) Team Sky 06:49 4 David Gaudu (Fra) Groupama-FDJ 36:59 5 Soren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb 50:11 6 Daniel Martinez (Col) EF Education First-Drapac p/ 55:15 7 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team 55:16 8 Antwan Tolhoek (Ned) LottoNL-Jumbo 01:01:48 9 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team 01:12:21 10 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie 01:17:36 11 Elie Gesbert (Fra) Fortuneo-Samsic 01:19:40 12 Nils Politt (Ger) Katusha-Alpecin 01:22:28 13 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo 01:25:15 14 Marc Soler (Spa) Movistar Team 01:26:17 15 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe 01:27:45 16 Dion Smith (NZl) Wanty-Groupe Gobert 01:30:12 17 Gianni Moscon (Ita) Team Sky 01:36:57 18 Kevin Ledanois (Fra) Fortuneo-Samsic 01:40:28 19 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ 01:42:32 20 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates 01:50:02 21 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie 01:59:09 22 Anthony Turgis (Fra) Cofidis, Solutions Credits 02:03:50 23 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal 02:03:58 24 Amund Grondahl Jansen (Nor) LottoNL-Jumbo 02:09:31 25 Timo Roosen (Ned) LottoNL-Jumbo 02:10:56 Klasyfikacja drużynowa 1 Movistar Team 160:28:10 2 Team Sky 04:03 3 LottoNl-Jumbo 12:06 4 Bahrain-Merida 25:39 5 AG2R La Mondiale 47:02 6 Astana Pro Team 52:16 7 Team Sunweb 01:05:45 8 Mitchelton-Scott 01:37:17 9 BMC Racing Team 01:40:17 10 Katusha-Alpecin 01:44:47 11 UAE Team Emirates 01:45:14 12 Groupama-FDJ 01:45:42 13 Quick-Step Floors 01:54:00 14 Fortuneo-Samsic 02:00:13 15 EF Education First-Drapac p/b Cannondale 02:17:01 16 Wanty-Groupe Gobert 02:18:27 17 Trek-Segafredo 02:20:31 18 Direct Energie 02:27:55 19 Cofidis, Solutions Credits 02:29:04 20 Bora-Hansgrohe 02:46:56 21 Dimension Data 02:48:59 22 Lotto Soudal 03:29:34
worn
20 lipca 2018, 20:41 o 20:41
O nie, nikt ze Sky nie wygrał, co się stało? Gdzie są wszyscy hejterzy no?
@up
Muszą i nie muszą 😛 Kwiato wie po co przyjechał na wyścig.. imho.. jeśli Kwiato jedzie w jakimś klasyku, gdzie w Sky pracują na niego, to nikt o tym nie wspomni? 😛
Karol
20 lipca 2018, 21:42 o 21:42
Przecież to zwykły troll
Ojciec Franka
21 lipca 2018, 12:07 o 12:07
Powiem Ci tak, panie kolego.
Lubię takie etapy, bo jednak do końca nie wiadomo, kto wygra. Nawet jeśli 200 km jest nudno, to koniec zaskakuje (choć przy Saganie, powiedzmy szczerze, też coraz mniej wątpliwości jest).
A co chcesz o górach powiedzieć? Jakie są szanse, że SKY przegra? NAwet jeśli odpuszczą etap, to Paryża nie. I tak, na szczęście, się pomyliłem. Bo zakładałem, że SKY jak pociągnie pod górę to zgubi wszystkich poza sobą, żadnych akcji zaczepnych nie będzie. A tu prosze, jednak chłopcy się starają. Akcje zaczepne 100 km przed metą, ułańskie szarże itd. Szkoda tylko, że na mecie bez zmian. Jako kibicowi dyscypliny (bo nikomu konkretnemu nie kibicuję), nie podoba mi się to.
Co do Kwiatka zaś, to jeśli chodzi o mnie, niech robi co chce. Na moim garnuszku nie jest, niech robi co chce. Ma swój rozum, nie mały się wydaje, więc potrafi wybrać co dla niego najlepsze.
abc
20 lipca 2018, 21:01 o 21:01
takich kibiców to kwiatek pier…. no, wiszą mu oni nacią buraczaną
MGR
20 lipca 2018, 21:18 o 21:18
Jeśli dla niego ważniejsza jest kasa od sportu, to żenada.
Ojciec Franka
24 lipca 2018, 09:38 o 09:38
powiedział co wiedział