Tour de Suisse 2018: etap 4. Znakomity Chris Juul Jensen w krainie deszczowców

Christopher Juul-Jensen

Christopher Juul-Jensen (Mitchelton-Scott) wygrał w położnym w kantonie Berno miasteczku Gstaad czwarty odcinek wyścigu Tour de Suisse.

28-letni Duńczyk wyprzedził peleton, przyprowadzony przez Michaela Matthewsa (Team Sunweb) i Yvesa Lampaerta (Quick-Step Floors).

Koszulkę lidera obronił Szwajcar Stefan Küng (BMC Racing).

Droga kolejnego odcinka prowadziła na południe kraju kantonów. W finale 189-kilometrowego dystansu znajdowała się wspinaczka na Saanenmöserstrasse (7,2 km; 4,6%), z której do mety w Gstaad pozostawało 10 kilometrów.

W odjeździe dnia pokazali się Chris Juul Jensen, Nans Peters, Silvan Dillier (obaj Ag2r La Mondiale), Nathan Brown (EF-Drapac), Mark Cristian (Aqua Blue Sport) i Paul Ourselin (Direct Energie).

Szóstka odskoczyła na 6:36 (60 km), utrzymują 3 minuty zapasu 30 kilometrów przed metą.

W strugach deszczu peleton napędzali głównie kolarze Bora-hansgrohe. U podnóża wspinaczki na Saanenmöserstrasse do odrobienia pozostało mniej niż półtorej minuty.

Czołówka pękła, odskoczyli Juul Jensenn i Peters. Uciekinierzy walczyli z całych sił, ale na górskiej premii za ich plcami widać już było wielką grupę.

Kolarz Ag2r wyszedł na samotne prowadzeniu, lecz znacznie lepiej zjeżdżający Duńczyk go doszedł, a nawet wyprzedził. Juul Jensenn na ostatnich płaskich 2 kilometrach utrzymał kilkunastosekundową przewagę, odnosząc ciężko zapracowane zwycięstwo.

Wyniki 4. etapu Tour de Suisse 2018 (2.WT), Gansingen - Gstaad (189,2 km):

  1 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott       4:35:56
  2 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     00:08
  3 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors
  4 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
  5 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida
  6 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team
  7 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo
  8 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott
  9 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal
 10 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin
 11 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team
 12 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 13 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky
 14 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb
 15 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale
 16 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team
 17 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 18 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates
 19 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale
 20 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott
 21 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 22 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
 23 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team
 24 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport
 25 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
 26 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo
 27 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie
 28 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 29 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates
 30 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 31 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors
 32 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team
 33 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data
 34 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb
 35 Nairo Quintana (Col) Movistar Team
 36 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe
 37 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac
 38 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 39 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 40 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin
 41 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 42 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team
 43 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 44 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team
 45 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 46 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida
 47 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 48 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ
 49 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 50 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
 51 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 52 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 53 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 54 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale
 55 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 56 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale
 57 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 58 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida
 59 Scott Davies (GBr) Dimension Data
 60 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data
 61 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini
 62 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 63 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team
 64 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 65 Romain Sicard (Fra) Direct Energie
 66 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   01:41
 67 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  01:55
 68 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           01:57
 69 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            02:03
 70 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 02:07
 71 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie
 72 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb
 73 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 74 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin
 75 Julien Vermote (Bel) Dimension Data
 76 Michał Gołaś (Pol) Team Sky
 77 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ
 78 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ
 79 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates
 80 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo
 81 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb
 82 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors
 83 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo
 84 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      02:14
 85 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    03:16
 86 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott
 87 Ian Stannard (GBr) Team Sky
 88 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ
 89 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale
 90 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             03:34
 91 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               04:56
 92 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    05:22
 93 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team
 94 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb
 95 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo
 96 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors
 97 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal
 98 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie
 99 Diego Rosa (Ita) Team Sky
100 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe
101 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida
102 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team
103 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      05:29
104 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    06:14
105 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie                     06:15
106 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  06:41
107 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      07:25
108 André Greipel (Ger) Lotto Soudal
109 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky
110 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport
111 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini
112 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates
113 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal
114 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ
115 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ
116 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo
117 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team
118 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie
119 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo
120 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ
121 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac
122 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo
123 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini
124 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                09:59
125 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott
126 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal
127 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott
128 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport
129 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini
130 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data
131 Igor Anton (Spa) Dimension Data
132 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data
133 Owain Doull (GBr) Team Sky
134 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors
135 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini
136 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac
137 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates
138 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini
139 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott
140 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport
141 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport
142 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team
143 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac
144 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     12:46
145 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe
146 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  19:35
147 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac

Klasyfikacja generalna po 4. etapie:

  1 Stefan Küng (Swi) BMC Racing Team                   13:26:19
  2 Greg Van Avermaet (Bel) BMC Racing Team                00:03
  3 Richie Porte (Aus) BMC Racing Team
  4 Tejay van Garderen (USA) BMC Racing Team
  5 Peter Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       00:16
  6 Michael Matthews (Aus) Team Sunweb                     00:17
  7 Wilco Kelderman (Ned) Team Sunweb                      00:23
  8 Sam Oomen (Ned) Team Sunweb
  9 Gregor Mühlberger (Aut) Bora-Hansgrohe                 00:30
 10 Enric Mas (Spa) Quick-Step Floors
 11 Patrick Konrad (Aut) Bora-Hansgrohe
 12 Jack Haig (Aus) Mitchelton-Scott                       00:32
 13 S?ren Kragh Andersen (Den) Team Sunweb                 00:33
 14 Nairo Quintana (Col) Movistar Team                     00:36
 15 Mikel Landa (Spa) Movistar Team
 16 Andrey Amador (CRc) Movistar Team
 17 Enrico Gasparotto (Ita) Bahrain-Merida                 00:39
 18 Mark Padun (Ukr) Bahrain-Merida
 19 Ion Izagirre (Spa) Bahrain-Merida
 20 Arthur Vichot (Fra) Groupama-FDJ                       00:48
 21 Simon Spilak (Slo) Katusha-Alpecin                     00:49
 22 Steff Cras (Bel) Katusha-Alpecin
 23 José Joaquin Rojas (Spa) Movistar Team                 00:52
 24 Diego Ulissi (Ita) UAE Team Emirates                   00:53
 25 Enrico Battaglin (Ita) LottoNL-Jumbo                   00:56
 26 Steven Kruijswijk (Ned) LottoNL-Jumbo
 27 Koen Bouwmam (Ned) LottoNL-Jumbo
 28 Bjorg Lambrecht (Bel) Lotto Soudal                     01:01
 29 Jasper Stuyven (Bel) Trek-Segafredo
 30 Bauke Mollema (Ned) Trek-Segafredo
 31 Maxime Monfort (Bel) Lotto Soudal
 32 Tim Wellens (Bel) Lotto Soudal
 33 Pavel Sivakov (Rus) Team Sky                           01:05
 34 Sebastian Henao (Col) Team Sky
 35 Sep Vanmarcke (Bel) EF Education First-Drapac          01:08
 36 Hugh Carthy (GBr) EF Education First-Drapac
 37 Cyril Gautier (Fra) AG2R La Mondiale                   01:10
 38 Mathias Frank (Swi) AG2R La Mondiale
 39 François Bidard (Fra) AG2R La Mondiale
 40 Merhawi Kudus (Eri) Dimension Data                     01:13
 41 Lilian Calmejane (Fra) Direct Energie                  01:19
 42 Tanel Kangert (Est) Astana Pro Team                    01:21
 43 Jakob Fuglsang (Den) Astana Pro Team
 44 Silvan Dillier (Swi) AG2R La Mondiale                  01:23
 45 Tom-Jelte Slagter (Ned) Dimension Data                 01:40
 46 José Gonçalves (Por) Katusha-Alpecin                   02:22
 47 Philippe Gilbert (Bel) Quick-Step Floors               02:32
 48 Gorka Izagirre (Spa) Bahrain-Merida                    02:34
 49 Sonny Colbrelli (Ita) Bahrain-Merida                   02:44
 50 Maximiliano Richeze (Arg) Quick-Step Floors            02:52
 51 Jan Polanc (Slo) UAE Team Emirates                     02:55
 52 Hermann Pernsteiner (Aut) Bahrain-Merida               03:08
 53 Ivan Santaromita (Ita) Nippo-Vini Fantini              03:18
 54 Magnus Cort (Den) Astana Pro Team                      03:23
 55 Scott Davies (GBr) Dimension Data                      03:24
 56 Julien Bernard (Fra) Trek-Segafredo                    03:30
 57 Jesper Hansen (Den) Astana Pro Team                    03:32
 58 Yves Lampaert (Bel) Quick-Step Floors                  03:36
 59 Ben Gastauer (Lux) AG2R La Mondiale                    03:39
 60 Lawrence Warbasse (USA) Aqua Blue Sport                03:48
 61 Fernando Gaviria (Col) Quick-Step Floors               04:11
 62 Michael Gogl (Aut) Trek-Segafredo                      04:35
 63 Nans Peters (Fra) AG2R La Mondiale                     04:40
 64 Alexander Kristoff (Nor) UAE Team Emirates             05:21
 65 Christopher Juul Jensen (Den) Mitchelton-Scott         05:24
 66 Romain Sicard (Fra) Direct Energie                     05:28
 67 Omar Fraile (Spa) Astana Pro Team                      05:43
 68 Roman Kreuziger (Cze) Mitchelton-Scott                 05:47
 69 Olivier Le Gac (Fra) Groupama-FDJ                      06:11
 70 Davide Cimolai (Ita) Groupama-FDJ                      06:22
 71 Willie Smit (RSA) Katusha-Alpecin                      06:23
 72 Marcus Burghardt (Ger) Bora-Hansgrohe                  06:26
 73 Simon Gerrans (Aus) BMC Racing Team                    06:46
 74 Thomas Boudat (Fra) Direct Energie                     06:53
 75 Oscar Gatto (Ita) Astana Pro Team                      07:19
 76 Julien Vermote (Bel) Dimension Data                    07:21
 77 Nelson Oliveira (Por) Movistar Team                    07:57
 78 Michał Gołaś (Pol) Team Sky                            07:59
 79 Reto Hollenstein (Swi) Katusha-Alpecin                 08:00
 80 Maurits Lammertink (Ned) Katusha-Alpecin               08:01
 81 John Degenkolb (Ger) Trek-Segafredo                    08:12
 82 Edward Dunbar (Irl) Aqua Blue Sport                    08:20
 83 Stijn Vandenbergh (Bel) AG2R La Mondiale               08:27
 84 Nathan Haas (Aus) Katusha-Alpecin                      08:29
 85 Paul Ourselin (Fra) Direct Energie
 86 Simon Geschke (Ger) Team Sunweb                        08:32
 87 Nikias Arndt (Ger) Team Sunweb                         08:42
 88 Ian Stannard (GBr) Team Sky                            09:30
 89 Kristijan Koren (Slo) Bahrain-Merida                   09:49
 90 Daniel Oss (Ita) Bora-Hansgrohe                        10:10
 91 Edward Theuns (Bel) Team Sunweb                        10:19
 92 Michael Albasini (Swi) Mitchelton-Scott                10:33
 93 Mark Christian (GBr) Aqua Blue Sport                   10:40
 94 Owain Doull (GBr) Team Sky                             11:23
 95 Diego Rosa (Ita) Team Sky                              11:31
 96 Arnaud Demare (Fra) Groupama-FDJ                       11:49
 97 Daniele Bennati (Ita) Movistar Team                    12:38
 98 Rein Taaramäe (Est) Direct Energie
 99 Ben Swift (GBr) UAE Team Emirates                      12:44
100 Nathan Brown (USA) EF Education First-Drapac           13:04
101 Victor De La Parte (Spa) Movistar Team                 13:05
102 Gregory Rast (Swi) Trek-Segafredo                      13:15
103 Thomas Leezer (Ned) LottoNL-Jumbo                      13:25
104 Benoit Vaugrenard (Fra) Groupama-FDJ                   13:44
105 Dmitriy Gruzdev (Kaz) Astana Pro Team                  13:58
106 Bert-Jan Lindeman (Ned) LottoNL-Jumbo                  15:05
107 Joe Dombrowski (USA) EF Education First-Drapac         15:08
108 Reinardt Janse Van Rensburg (RSA) Dimension Data       15:17
109 Ramon Sinkeldam (Ned) Groupama-FDJ                     15:58
110 Matti Breschel (Den) EF Education First-Drapac         16:38
111 Adam Hansen (Aus) Lotto Soudal                         16:53
112 Nicolas Dougall (RSA) Dimension Data                   17:07
113 Oliviero Troia (Ita) UAE Team Emirates                 17:20
114 Fabien Grellier (Fra) Direct Energie                   17:36
115 Koen de Kort (Ned) Trek-Segafredo                      17:55
116 Iljo Keisse (Bel) Quick-Step Floors                    18:13
117 Kristoffer Halvorsen (Nor) Team Sky                    18:59
118 André Greipel (Ger) Lotto Soudal                       19:07
119 Michael Schär (Swi) BMC Racing Team                    19:31
120 Damiano Cunego (Ita) Nippo-Vini Fantini                19:46
121 Masakazu Ito (Jpn) Nippo-Vini Fantini                  19:48
122 Tim Declercq (Bel) Quick-Step Floors                   20:09
123 Perrig Quemeneur (Fra) Direct Energie                  20:57
124 Marcel Sieberg (Ger) Lotto Soudal                      21:10
125 Daniel Pearson (GBr) Aqua Blue Sport                   21:20
126 Alessandro De Marchi (Ita) BMC Racing Team             21:21
127 Jasper De Buyst (Bel) Lotto Soudal                     21:29
128 Filippo Ganna (Ita) UAE Team Emirates                  22:22
129 Filippo Zaccanti (Ita) Nippo-Vini Fantini              22:33
130 Maarten Wynants (Bel) LottoNL-Jumbo                    22:56
131 Roberto Ferrari (Ita) UAE Team Emirates                23:51
132 Bram Tankink (Ned) LottoNL-Jumbo                       23:58
133 Taylor Phinney (USA) EF Education First-Drapac         24:17
134 Maciej Bodnar (Pol) Bora-Hansgrohe                     24:19
135 Igor Anton (Spa) Dimension Data                        24:22
136 Jacopo Guarnieri (Ita) Groupama-FDJ                    25:02
137 Juraj Sagan (Svk) Bora-Hansgrohe                       25:03
138 Cameron Meyer (Aus) Mitchelton-Scott                   25:06
139 Michael Hepburn (Aus) Mitchelton-Scott                 25:32
140 Sho Hatsuyama (Jpn) Nippo-Vini Fantini                 25:52
141 Stefan Denifl (Aut) Aqua Blue Sport                    26:39
142 Eduard Michael Grosu (Rom) Nippo-Vini Fantini          27:03
143 Peter Koning (Ned) Aqua Blue Sport                     27:04
144 Sam Bewley (NZl) Mitchelton-Scott                      28:11
145 Alan Marangoni (Ita) Nippo-Vini Fantini                31:05
146 Calvin Watson (Aus) Aqua Blue Sport                    32:20
147 William Clarke (Aus) EF Education First-Drapac         40:23

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: