Dimension Data zatrzymuje Bena O'Connora

Ben O'Connor

Dimension Data przedłużył o 2 następne sezony kontrakt z Benem O'Connorem. 22-Australijczyk reprezentuje afrykański zespół od 2017 roku.

O'Connor w ostatnich miesiącach pokazał, że wyrasta na klasowego kolarza etapowego. Był 11. w Volta Catalunya i 7. w Tour of the Alps, gdzie odniósł  etapowe zwycięstwo. Na Giro d’Italia po osiemnastu odcinkach zajmował 12. miejsce, ale po upadku na Finestre nie ukończył wyścigu. Polscy kibice mogli go poznać w ubiegłym roku, Tour de Pologne ukończył wówczas na 20. pozycji.

Ben jest kolarzem, który wie, czego chce, przywiązuje ogromną wagę do szczegółów, chętnie się uczy, zarówno podczas wyścigów, jak i poza nimi, a gdy dostrzega szansę przejmuje rolę lidera. Jest ponad swój wiek dojrzały i stanowi dobry przykład na to jak kolarstwo zmienia życie

- powiedział szef Dimension Data Douglas Ryder.

O'Connor podkreślił przemianę, jaka dokonała się u niego podczas Giro d’Italia.

Giro zakończył się dla mnie wielkim rozczarowaniem, ale otworzył oczy na przyszłość i konkretne cele. Jestem zawodnikiem etapowym, dlatego koszulka młodzieżowca Wielkiego Touru stała się moim priorytetem. Cel, który chcę zrealizować z Dimension Data.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając błędny fragment tekstu i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: