Bernard Hinault: "Froome nie jest częścią legendy kolarstwa"

Chris Froome całuje puchar zwycięzców Giro d'Itallia

Tegorocznym triumfem w Giro d'Italia Chris Froome wygrał trzy kolejne Wielkie Toury i dorównał tym Eddy'emu Merckxowi i Bernardowi Hinaultowi. Francuski mistrz nie daje jednak Brytyjczykowi prawa do szczycenia się takim osiągnięciem.

Hinault zwyciężył w sumie 10 Wielkich Tourach, a swoją serię zaliczył w latach 1982-1983, wygrywając kolejno Giro d'Italia, Tour de France oraz rozgrywany wczesną wiosną Vuelta a Espana. 63-latek uważa, że jego młodszy kolega z peletonu nie może poczuwać się za zwycięzcę trzech ostatnich trzytygodniówek.

W Vuelcie nie przeszedł testu antydopingowego, próbka B potwierdziła wynik, więc stosował doping i musi ponieść za to karę. Nigdy nie pozwoliłbym mu wystartować w Giro d'Italia

- mówi w "Het Laatste Nieuws".

Hinault, chyba jak my wszyscy, denerwuje się, że sprawa wyjaśnienia przekroczonego dozwolonego poziomu salbutamolu u Chrisa Froome'a ciągnie się już od 9 miesięcy, a co gorsza, jej końca nie widać.

Dlaczego tak długo musimy czekać na decyzję w tej sprawie? Dlaczego w podobnych sprawach tych dwóch Włochów [Alessandro Petacchi i Diego Ulissi] zostało znacznie szybciej zawieszonych? Jakim prawem Froome ma tyle czasu, aby znaleźć wyjaśnienie? Czy dlatego, że Sky posiada tyle pieniędzy?

"Borsuk" trzęsie się na samą myśl, że może zobaczyć Froome'a na trasie "Wielkiej Pętli".

On nie jest częścią legendy naszego sportu, bo jakie daje świadectwo kolarstwu? To prawdziwy skandal, że może pojechać w Tour de France. To musi się skończyć

- grzmi Hinault.

Jeśli znalazłeś w artykule błąd lub literówkę prosimy, daj nam o tym znać zaznaczając ten tekst i używając skrótu klawiszy Ctrl+Enter.

7 Comments

 1. Bo

  28 maja 2018, 14:45 o 14:45

  haha sam pewnie wciągał koks nosem, dolewałsobie krwi ile wlezie, a teraz pie**li ;d on sam wtakim razie tym bardziej nie jest częścią legendy

 2. KwiatoFan

  28 maja 2018, 14:54 o 14:54

  Hinaud trzęsie dupa ze ktoś może przeskoczyć jego osiągnięcia i szuje. A czy są jego próbki dostępne do sprawdzenia przy pomocy dzisiejszej technologii? Jak on jeździł to się koksował jak wszyscy inni. Tak samo można szczuć na niego jak każdego innego kolarza. Tylko czekać jak ktoś z jedo kręgu opublikuje pamiętniki za kasę... nie było nie ma i nie będzie 100% czystego sportu. Nawet na poziomie czystej amatorki wśród dzieci rodzice faszerują dzieciaki środkami na budowę mięśni hormonami wzrostu zasłaniając się ze dziecko się nie rozwija zgodnie ze srednia wzrostu dla jego wieku a rodzice prawie liliputy... No a teraz cofeina ma wejść na listę zabronionych substancji. A taki Hinaud to kawy nie pił?

  • Escapado

   30 maja 2018, 10:38 o 10:38

   Kofeina kiedys byla na liście zabronionych substancji, tzn byl próg jej zawartości w organizmie. Cofanie sie i wprowadzenie jej znowu jest głupotą.

 3. Michal

  28 maja 2018, 16:24 o 16:24

  Jak nie jest jak jest. Czy to się Borsukowi podoba czy nie...

 4. Romek

  29 maja 2018, 08:07 o 08:07

  Czy moderator mógłby coś zrobić z tą inwazją trolli rodem z onetu?

 5. Adrian Kobza

  29 maja 2018, 13:59 o 13:59

  Wysyp trolli to efekt uboczny tzw. komunii. Rowery na prezenty nadal się daje to i znawców kolarstwa przybyło 😉

 6. Maciek

  30 maja 2018, 00:10 o 00:10

  HIPOKRYTA!!!

%d bloggers like this:

Zgłoszenie błędu w treści

Następujący tekst zostanie wysłany do naszych redaktorów: